Wszyscy wiemy, jak wygląda ciało po ciąży. Zobaczcie jednak… najbardziej ekstremalne przypadki! (ZDJĘCIA)

26 Listopada 2016

Poporodowe oszpecenie czy wspaniała pamiątka po ciąży? Oceń sama.

#LoveYourLines

„Oby przetrwać poród!” – myślą sobie kobiety, które zachodzą w ciążę. Wizja zwijania się z bólu, rozdzierających skurczy i pękającego krocza nie jest przyjemna dla przyszłych mam. Tulenie do piersi bobasa, którego wydało się na świat, wręcz przeciwnie. Dla takiej chwili jesteśmy w stanie znieść wszystko. Nawet ból porodowy, porównywany przez niektórych do łamania kilku kości naraz.

Okazuje się jednak, że najcięższa próba dla kobiecej psychiki nadarza się znacznie później. Zajęte wychowywaniem dziecka stopniowo zapominamy o bólu, którego doświadczyłyśmy na porodówce. O ciąży przypomina nam jednak coś innego: rozstępy, blizny i rozciągnięta do granic możliwości skóra na brzuchu.


Nie każda mama potrafi zaakceptować swój „pociążowy” wygląd. Nie dla każdej jest to również wspaniała pamiątka po ciąży. Czujemy się oszpecone, nieatrakcyjne i bezradne, bo aktywność fizyczna ani trochę nie poprawia spustoszeń, jakich na naszym ciele dokonało 9 miesięcy ciąży.


Właśnie dlatego na Instagramie powstała akcja #LoveYourLines. Matki z całego świata pokazują na fotografiach, że ich sylwetkom daleko do ideału – i że takich jak one, jest więcej. Nie chcą się ich wstydzić, bo twierdzą, że każdy kolejny rozstęp to powód do dumy. Zobaczcie najbardziej ekstremalne przypadki…


Przeczytaj także: Tak się kończy ingerowanie mężczyzn w kobiece sprawy: Ona chciała aborcji, a on nie. Urodziła i... został samotnym ojcem!
Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (20)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

donia
(Ocena: 5)
2016-12-28 11:59:59

w sumie to o mucovaginie wcześniej nie słyszałam. rzeczywiście taki dobry ??

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Marlena
(Ocena: 5)
2016-12-29 08:54:34

jak dla mnie bardzo dobry nawet. nie tyle że ładnie zregenerował ściany pochwy po porodzie, to w dodatku bardzo fajnie nawilża i stosuję go jak dobry lubrykant ;) spróbuj sama.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Agata
(Ocena: 5)
2016-12-20 12:08:18

mnie się udało całkiem szybko wrócić do formy i czerpać przyjemność z intymnych zbliżeń ale wcześniej stosowałam żel mucovagin. zregenerował co trzeba i stosuję go jeszcze nadal bo ma fajne właściwości nawilżające :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
mariola
(Ocena: 5)
2016-12-19 11:07:53

a ja was chciałam zapytać nie o nadprogramową skórę na brzuchu, ale o to jak dochodziłyście do siebie po porodzie jeśli chodzi o kwestie intymne. Jak szybko wróciłyście do zbliżeń z partnerem?? Boję się trochę że u mnie tyle to trwa.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
matka
(Ocena: 5)
2016-12-05 17:28:17

re: prawda

No to niestety prawda. Po ciąży ciało jest do remontu. Sama zaczęłam ćwiczyć, ale wiadomo jak to jest... nie za bardzo jest na to czas, zwłaszcza na siłownię... kupiłam sobie IQ ACAI. Polecam młodym mamom bo jest w 100 z naturalnych składników, więc można przy tym karmić. :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-12-05 00:49:51

Moja mama urodziła nas trójkę a ma figurę marzenie - zawsze w kostriumie kąpielowym wyglądała lepiej niż ja i siostry. I to nie jest kwestia genów tylko aktywności fizycznej i zdrowej diety. Jej siostra (ciocia) ma brzydszy brzuch po dwójce, dlatego że jej tryb życia jest również dużo gorszy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Też
(Ocena: 5)
2016-11-27 23:44:11

Też mnie dziwi inicjatywa bo nie widzę żadnego dla niej celu.. Mnie to nie obrzydza ani nic. Ale też nie spotkałam się z hejtem jak sama podobnie wyglądałam po ciąży. Teraz wróciłam do swojego stanu sprzed, trochę dieta, trochę tabsami iqgreen. I tyle. Nic nadzwyczajnego.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-27 20:03:48

Co ,za bzdury ,co ,za bzdurne zdjęcia .Nie jesteśmy potwora po porodzie i ktoś kto o siebie ,choć troszkę dba nie będzie wygladal ,jak pomarszczone prosie .

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-28 11:37:17

Niestety ale niektórym matkom taki wygląd już zostaje, najczęściej z własnego lenistwa, skoro niektóre mając już dwu czy trzylatki są dalej w stanie twierdzić że to kilogramy po ciąży.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-27 18:01:32

Te zdjęcia są robione chyba bardzo szybko po porodzie. Przytylam w ciąży 18 kg czyli sporo do 9 miesiąca nie miałam wcale rozstepow. W ostatnim miesiącu zrobiły mi się na udach i piersiach ale tragedii nie ma. Chociaż po porodzie mój brzuch wyglądał jak u staruszki, skóra obwisla pomarszczona sucha. Po ok trzech miesiącach skóra wróciła do normy chociaż zostało mi 7 kg na plus. Po pół roku wazylam mniej i wyglądała lepiej niż przed ciążą. Regularne posiłki i długo ok 1,5 h spacer z dzieckiem raz dziennie. Trzeba organizmowi dac czas.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-28 11:36:01

O tym samym pomyślałam. Trzeba dać organizmowi czas, żeby wchłonął nadmiar skóry.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-26 18:41:51

Znowu propaganda na siłę... To wszystko jest bardzo indywidualne, często genetyczne. Ja jako osoba kiedys otyła, dziś o normalnej wadze, bezdzietna mam dużo gorszy brzuch niż kilka moich koleżanek które rodziły.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-26 17:59:08

Zastanawia mnie to na ile jest to wynik ciężkiej ciąży, czy też porodu, a na ile wynik lenistwa. Tyjąc w ciąży kilka czy kilkanaście kilogramów, niemożliwym jest żeby skóra potem wisiała aż tak. Widziałam wiele kobiet po porodzie i wiadomo że zaraz po nie wygląda się super ale większość w kilka miesięcy wraca do swoich figur sprzed ciąży, a nawet wygląda lepiej.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-27 12:43:10

taaa na 8 wysportowana umiesniona babka a i tak ja to spotkalo

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-27 16:02:59

Nie pomyślałaś że może to być niedługi okres po porodzie, kiedy macica i wszystko w środku już zdążyło się skurczyć, a skóra jeszcze nie? Wszystko potrzebuje czasu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz