Ona tak bardzo boi się ciąży, że codziennie ROBI COŚ DZIWNEGO! (Przesada?)

27 Maja 2017

Koleżanki spodziewające się dzieci usuwa ze znajomych, a noworodki ją przerażają.

tokofobia

Coraz więcej kobiet podejmuje świadomą decyzję o tym, by nie mieć dzieci. Nie tylko dlatego, że obawiamy się ciąży, porodu i późniejszych obowiązków. Zwyczajnie nie widzimy się w roli matki, bo nie odczuwamy instynktu. To jednak nic w porównaniu z histerią, jakiej na samą myśl o macierzyństwie doświadcza ona. Poznajcie Lizzie Doxsey, która cierpi na skrają postać tokofobii. Pisze o niej portal „Daily Mail”.

W jej przypadku mówimy o lęku pierwotnym, który ma podłoże nerwicowe, bo 39-latka nigdy nie była w ciąży. Jak się objawia? Brytyjka, choć nie chce, ciągle myśli o najgorszym. Czyli zajściu w ciążę. Reaguje alergicznie na wszelkie wzmianki o ciąży i porodzie. Jej reakcje są skrajne i mocno przesadzone, ale kobieta zupełnie nad tym nie panuje. Kiedy koleżanka spodziewa się dziecka - natychmiast zrywa z nią kontakt.

Ale to nie wszystko. Nie uwierzysz, do czego jeszcze jest zdolna…

Zobacz również: EXCLUSIVE: Panicznie boję się ciężarnych

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (5)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Gosia
(Ocena: 5)
2017-05-27 19:33:49

Ja też miałam kilka obaw przed ciążą.. Na codzien byłam wtedy bardzo aktywna, prowadziłam zajęcia bodypump na siłowni, robiłam kursy na trenera personalnego. No ale stało się, przytyłam w ciąży strasznie, ponieważ była ona dosyć trudną ciążą. Ale jak urodziłam mojego synka to o wszystkim zapomniałam. Byłam przeszczęśliwa. Na spokojnie cieszyłam się z uroków rodzicielstwa, dopiero po 8 miesiącach przestałam karmić piersią i powolutku wracałam do dawnego stylu życia, jednak bardzo ciężko było mi się pozbyć prawie 15kilo które przybrałam. Dopiero Jak koleżanka poleciła mi iqacai to zaczęłam powracać do dawnej wagi. W dodatku zauwazyłam, że bardzo zaczęła poprawiać mi się cera i skóra. :) Teraz już mam spowrotem dawną sylwetkę i moge się cieszyć macierzyństwem w pełni, ponieważ dzięki rodzicom i mężowi czasem moge się wyrwać na krótki trening ;p :

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-05-27 03:17:53

to nie lepiej ,żeby dokonała sterylizacji? Nie musiała by się wtedy martwić o te testy ciążowe i miała by mniej stresu

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-05-27 06:30:37

Dokładnie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-05-27 13:03:43

Nie chodzi tylko o jej ciążę, lęk odczuwa też przed innymi ciężarnymi, zdjęciami usg i niemowlakami.To jest fobia a nie fanaberia i powinna to leczyć dla własnego dobra.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-05-27 02:05:20

i dobrze, nich robi co chce

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1