SENNIK PAPILOTA: Szpital psychiatryczny i przygoda nad wodą

Tym razem senne symbole ludzkiej psychiki, osobowości i umysłowego chaosu. Interpretuje, jak zawsze, wróżka Nunila.
SENNIK PAPILOTA: Szpital psychiatryczny i przygoda nad wodą
22.07.2010

„Ostatnio śniło mi się, że byłam w opuszczonym domu i nie mogłam się z niego wydostać. Jego ściany były z drewna, już przegniły... Kiedy wreszcie się wydostałam, dowiedziałam się, że rodzice usiłują mnie wysłać do szpitala psychiatrycznego, a leki które mi dają to jakieś psychotropy, po których czułam się strasznie... Czekam na interpretację snu, Venus”

W Twoim śnie wiele jest odnośników do ludzkiej psychiki, harmonii bądź jej braku. Zaczęło się od domu – sennego symbolu osobowości. Twój był nieprzyjemny, opuszczony. Być może ostatnio odczuwasz wewnętrzny chaos? Postaraj się nad nim zapanować. Równie niepokojąca wydaje się być symbolika szpitala dla obłąkanych – to odzwierciedlenie zabrnięcia w życiowy ślepy zaułek, braku właściwej drogi. Moja wskazówka? Przemyśl to, co się obecnie dzieje w Twojej głowie, wokół czego krążą Twoje myśli… Kiedy znajdziesz przyczynę umysłowego bałaganu, zaznacz psychicznego komfortu. 

dobry sennik

„Jakieś parę dni temu miałam bardzo dziwny sen. Śniło mi się ze znajdowałam się na jakiejś małej wysepce z moimi znajomymi, w pewnym momencie postanowiłam wskoczyć do wody i trochę popływać (co jest dziwne, bo ja nie umiem pływać). Gdy wskoczyłam okazało się, że woda jest bardzo głęboka i zaczęłam się topić. Jednak, gdy już myślałam, że to koniec, ktoś mnie uratował. Potem patrząc na tę scenę jakby z góry, okazało się, że jestem osobą reanimującą i reanimowaną. Drogi Papilocie, proszę o odpowiedź.”

Wyspa to pragnienie ucieczki od rzeczywistości, znak lęku przed otoczeniem, światem. Woda jest natomiast prastarym symbolem odzwierciedlającym stan duszy. W twoim śnie okazuje się żywiołem, przepowiadającym poważne zmiany w życiu, burzliwy okres, etap, który należy pokonać będąc uzbrojonym w siłę i cierpliwość. Tak jak we śnie, ktoś cię uratował, tak i w życiu będziesz mogła liczyć na pomocną dłoń… Kogo? Być może własnego Anioła Stróża.

Wróżka Nunila

Czekamy na opisy Waszych snów pod adresem redakcja(at)papilot.pl. W tytule maila prosimy wpisać Sennik.

Zobacz także:

SENNIK PAPILOTA: Pogoń czarnych, rozwścieczonych psów

SENNIK PAPILOTA: Zajście w ciążę

Polecane wideo

Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 23.07.2010 20:35
123konkurs.pl/partnersprogram/53666.html Polecam darmowy konkurs w stylu lotto. Typujesz liczby ---> zdobywasz punkty ---> Zamieniasz je na nagrody. Polecam!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.07.2010 21:20
człowiek sam powinien interpretować swoje sny :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.07.2010 11:36
no moim zdaniem w tym tekście nie powinno się używać zwrotu ''dom dla obłąkanych'', sen nie sen ale to jest szpital dla ciężko chorych ludzi a nie dla OBŁĄKANYCH!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.07.2010 10:30
mi śnią się jakieś dziwactwa jak za dużo śpię ;d
odpowiedz

Polecane dla Ciebie