Śnisz ciągle o swoim EX? Ekspertka wyjaśnia, co to może znaczyć

Nie zawsze chodzi o tęsknotę.
Śnisz ciągle o swoim EX? Ekspertka wyjaśnia, co to może znaczyć
fot. Pexels/ Ba Tik
04.05.2024

Sen z byłym chłopakiem w roli głównej to historia, która prawdopodobnie przydarzyła się każdej z nas. I o ile taki motyw zrozumiały jest, gdy rozstanie miało miejsce kilka dni czy tygodni wcześniej, tyle później wydaje się być zagadkową kwestią. Nasze babcie uważały, że sny o osobach, których z jakiegoś powodu nie ma już w naszym życiu, wynikają z tęsknoty. A co na ten temat sądzi ekspertka?

Przeczytaj też: Zmiana pokoleniowa: większość naszych mam miała cały dom na głowie. Dziś dotyczy to 44 proc. Polek

Co oznaczają sny o byłych chłopakach? Podpowiada ekspertka

Choć sen o byłym chłopaku może nieco niepokoić, w rzeczywistości nie jest to wcale wyjątkowa sprawa, a tego typu marzenia senne pojawiają się w głowach wielu kobiet. Zygmunt Freud twierdził, że gdy ktoś lub coś przychodzi do nas w snach, tak naprawdę łączy się to z olbrzymią tęsknotą. Niemniej współcześni specjaliści nie są już tak pewni tej teorii.

I tak na przykład, Elle Mace – trenerka psychologii pozytywnej, twierdzi że śnienie o ex ukochanych może mieć różne podłoża. Według niej nierzadko zdarza się, że tego typu sen oznacza nieprzepracowane emocje czy poczucie pustki w życiu. I uwaga – wcale nie musi to wiązać się z tęsknotą.

Sen o byłym nie musi koniecznie oznaczać, że chcesz do niego wrócić. Może wskazać za to obszary w twoim życiu, wymagające zamknięcia, refleksji i uwagi – mówi Elle Mace.

Czy więc sen o EX może… nie znaczyć nic? Ekspertka nie ma wątpliwości, że czasami tak po prostu jest.

Jeśli to przypadkowy sen, jest bardziej prawdopodobne, że nie będzie on związany z emocjami, ale jeśli powtórzy się nawet dwa lub trzy razy, może znaczyć coś więcej – dodaje.

Przeczytaj też: Ten sen to bardzo ważny komunikat. Odzwierciedla stan Twojej psychiki

Źródło: Glamour UK

Polecane wideo

Horoskop miłosny na MAJ ♥
Horoskop miłosny na MAJ ♥ - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie