Ten nieprzyjemny sen to ważna przestroga. Lepiej jej nie lekceważyć

Jak tłumaczyć sny, w których wodna toń staje się dla nas pułapką?
Ten nieprzyjemny sen to ważna przestroga. Lepiej jej nie lekceważyć
Fot. Unsplash (Alice Alinari)
10.03.2023

Sny, w których pojawia się motyw wody, nie tylko należą do grupy najpopularniejszych, ale i najbardziej tajemniczych. Woda to po prostu jeden z najstarszych archetypów. Od najdawniejszych czasów widziano ją jako cudowne źródło życia, ale także i niezwykle niebezpieczny, nieprzewidywalny żywioł, który z łatwością może nam owe życie odebrać. Symbolika wody jest więc bardzo złożona.

Krystalicznie przejrzysta woda, której toń napawa nas spokojem, oznacza że w naszym życiu zapanuje niebawem wspaniała harmonia i szczęście. Niepokojąco mętna woda bądź ta, w której pływają przedmioty, jakie nie powinny się tam znaleźć to zaś znak, że powinnyśmy w końcu przestać żyć przeszłością. Jak tłumaczyć sny, w których wodna toń staje się dla nas pułapką?

Zobacz także: Znaki zodiaku, które nie mają problemu z wybaczaniem niewierności. Ich tolerancyjność zaskakuje

Co oznacza sen o utonięciu?

Snu, w którym przyjemne, relaksujące zażywanie kąpieli nagle przeradza się w upiorne doświadczenie, kończące się dla nas utonięciem, nie da się niestety łatwo wyrzucić z pamięci. To jeden z tych snów, które budzą w nas największy strach. Jeśli miewamy podobne koszmary, warto zacząć je analizować. Nie lekceważmy ich, ponieważ podświadomość najwyraźniej podpowiada nam coś bardzo ważnego. 

Jeśli miałyśmy sen, w którym nie byłyśmy w stanie poradzić sobie z siłą fal i koniec końców zostałyśmy wciągnięte pod powierzchnię, oznacza że czujemy się bezradne. Przestałyśmy kontrolować swoje życie. Lada chwila nie będziemy też w stanie utrzymywać emocji na wodzy. Choć sprawiamy wrażenie silnych psychicznie i opanowanych, w głębi ducha jesteśmy zalęknione i załamane. Nie potrafimy się jednak do tego przyznać ani przed najbliższymi ani przed sobą. Jeśli w porę nie zrzucimy z siebie negatywnych uczuć i nie damy sobie podać pomocnej ręki, naprawdę możemy znaleźć się na emocjonalnym dnie. 

Zobacz także: Mężczyźni spod tego znaku zodiaku przywiązują wielką wagę do swojego wyglądu. Czasami aż za bardzo...

Polecane wideo

Topowy paryski szyk we wnętrzach. Zakochasz się na zabój w tych stylowych, eleganckich i niebanalnych mieszkaniach!
Topowy paryski szyk we wnętrzach. Zakochasz się na zabój w tych stylowych, eleganckich i niebanalnych mieszkaniach! - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie