Co oznaczają sny, w których pojawiają się węże?

Jak rozumieć sny, w których widzimy węże? Czy to zawsze zły omen?
Co oznaczają sny, w których pojawiają się węże?
Fot. Unsplash (Amir Sani)
28.09.2022

Wąż to jeden z najsilniej zakorzenionych w kulturze europejskiej prastarych symboli. Symbolizował chaos, zło, tajemnicę, perwersję, przyjemność, płodność podstęp, zemstę, a także zdrowie, odnowę fizyczną, jak i duchową oraz nieśmiertelność. Intrugująca natura węży była przedmiotem rozważań wielu antycznych myślicieli. O tych niezwykłych gadach od zawsze też śniono. Owe sny traktowano nadzwyczaj poważnie - jako życiowy drogowskaz.

Jak je rozumieć? Czy sny, w jakich widzimy węże zawsze należy uważać za zły omen?

Zobacz także: Czym jest zespół eksplodującej głowy? Okazuje się, że dotyka coraz większą liczbę osób...

Dotyk wężowej skóry

Jeśli przyśniło się nam, że czyha na nas wąż, który lada moment przejdzie do ataku, oznacza to, że w życiu szykują się wielkie zmiany. Codzienność zmieni się nie do poznania, jednakże niestety nie będą to zmiany na dobre. Znacznie spadną nasze siły witalne. Wraz ze słabnięciem ciała pojawi się również utrata dobrego humoru. Będziemy widziały świat wyłącznie w czarnych barwach. Wszystko będzie sprawiało nam kłopot, nawet najlżejsze czynności. Jak najprędzej zacznijmy dbać o swoje zdrowie, aby nie dopuścić do zachorowania na poważne schorzenie. Gdy z wielką uwagą podejdziemy do zmiany diety i stylu życia, energia powróci.

Gdy w naszym śnie pojawił się wąż, który ucieka przed nami i chce zaszyć się w jakimś przytulnym kącie domu, może to oznaczać zbliżające się kłopoty rodzinne. Najwyraźniej czeka nas konflikt z bliską osobą, z jaką mieszkamy. Możliwe, że nie oceniałyśmy jej tak, jak powinnyśmy i przez długi czas nami manipulowano. Czasem sen o wężu w domu oznacza złe intencje nie tylko domownika, ale po prostu kogoś z najbliższego otoczenia. 

Jeśli we śnie głaskałyśmy węża, a wężowej skóry dotykałyśmy z wielką czułością, możliwe że skrywamy w sobie mnóstwo emocji i ukrytych pragnień. Pozwólmy w końcu wydobyć się im na światło dzienne, bo w przeciwnym razie, skażą jadem naszego ducha. 

Jeżeli śniłyśmy o wężu, który boleśnie nas ugryzł, niestety najwyraźniej straciłyśmy czujność i zaprzyjaźniłyśmy się lub zakochałyśmy się w bardzo niegodziwej osobie. Jedynie udaje szczerą i dobrą. Tak naprawdę od samego początku robi wszystko, aby zmienić nasze życie w koszmar. Opowiada też o nas niestworzone historie w bardzo negatywnym tonie. 

Jeśli we śnie dostrzegłyśmy węża w morskiej, czy jeziornej toni, przed nami problem, którego wizja rozwiązywania nigdy nie przyszłaby nam nawet do głowy. Zdarzy się coś bardzo nieprzewidzianego i niedobrego. Warto w najbliższym czasie na siebie uważać, nie udawać się w podróż i nie zawierać nowych znajomości. 

Gdy w naszym śnie wąż ze strachem przed nami ucieka, czeka nas pozytywny etap pełen szczęścia, zdrowia oraz błogiego spokoju. Wszystkie dotychczasowe problemy już wkrótce przejdą do przeszłości. Nie mamy się już po co niepokoić. 

Jeśli śniłyśmy o wężu, jaki zrzucał swoją skórę, czeka nas wielka metamorfoza. Nareszcie odrzucimy wszystkie swoje lęki i bolączki. Staniemy się silniejsze, pewniejsze siebie i odważniejsze. 

Zobacz także: Co oznaczają sny, w których pojawiają się wampiry? Będziesz zaskoczona!

Polecane wideo

Styl chic goth powraca do łask. Sprawdź, jak komponować tajemnicze i bardzo zmysłowe stroje
Styl chic goth powraca do łask. Sprawdź, jak komponować tajemnicze i bardzo zmysłowe stroje - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie