Znaczenie snów, w których pojawia się las

Co myśleć o snach, w których błądzimy tajemniczymi leśnymi ścieżkami?
Znaczenie snów, w których pojawia się las
Fot. Unsplash
14.07.2022

Sny, w których pojawiają się leśne motywy, należą do bardzo popularnych, a do tego najbardziej intrygujących. Trudno o nich zapomnieć. Z lasem związana jest bowiem bardzo szeroka symbolika. Las może być przecież zarówno bezpiecznych schronieniem i doskonałą kryjówką, jak i niebezpieczną pułapką. Możemy kroczyć po nim dziarsko, czując że znamy jak własną kieszeń każdą trasę, jak i w popłochu szukać wyjścia z mrocznej leśnej gęstwiny. 

Zobacz także: Co oznaczają sny, w których pojawiają się owady?

Senne przygody na zaczarowanych leśnych polanach

Jeśli przyśniło się nam, że znajdujemy się w środku bardzo mrocznego i złowieszczo wyglądającego lasu, w którym panuje wywołująca nieprzyjemne dreszcze cisza, a my nie możemy zrobić nawet kroku i się stamtąd wydostać, możliwe że nie potrafimy sobie poradzić z jakimś uczuciem. Nie przerobiłyśmy i nie poukładałyśmy w głowie ważnego, zapewne traumatycznego wydarzenia i podświadomie zjada nas lęk. Nie uciekajmy od niego, nie ma to sensu - stawmy mu czoła. 

Gdy śniło się nam, że krążymy po ciemnym lesie, w którym unosi się bardzo gęsta mgła i za nic w świecie nie możemy odnaleźć drogi powrotnej, najwyraźniej utknęłyśmy w martwym życiowym punkcie. Nie bójmy się zmian - ich wprowadzenie w życie może okazać się niełatwe, ale w końcu przyniesie nam spokój i szczęście. 

Gdy śnił się nam las zaczarowany, w którym spotykałyśmy pozytywne baśniowe postaci, takie jak nimfy, czy wróżki, niewątpliwie czekają nas chwile błogości. Już teraz czujemy się spełnione, ale wkrótce życiowa harmonia osiągnie swoją swoją wspaniałą pełnię. 

Jeżeli w naszym śnie pojawił się motyw leśnej kryjówki, na przykład chatki w głuszy lub domku na drzewie i wchodząc do niego, odetchnęłyśmy z ulgą, coś nie daje nam spokoju, mimo że na pozór wszystko układa się dobrze. Zastanówmy się, jaki element w naszym życiu, może tak nas niepokoić. 

Gdy przyśnił się nam piękny zielony las, w którym rozbrzmiewają ptasie trele i czułyśmy się w nim spokojne i radosne, zapewne niebawem spotka nas coś wspaniałego.

Jeżeli las z naszego snu był ogołocony z liści albo wyglądały na wysuszone, niestety spodziewajmy się niezbyt przyjemnego wydarzenia - odczujemy mocno brak kogoś lub czegoś. 

Niepokojący i pełen lęków sen o odwiedzinach lasu w nocy, może sugerować, że w naszym życiu nie ma zdrowego balansu. Zaplanujmy konkretne zmiany, bo inaczej z tygodnia na tydzień będziemy czuły się coraz bardziej zestresowane i nieszczęśliwe. 

Zobacz także: Gdy wciąż śni Ci się ogień...

Polecane wideo

Psychologia wystroju wnętrz: Jak wpływa na nas kolor ścian?
Psychologia wystroju wnętrz: Jak wpływa na nas kolor ścian? - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie