Co oznaczają sny, w których pojawiają się owady?

Sny, w których atakują nas złowrogo bzyczące roje os, czy w których stajemy oko w oko z tropikalnymi gatunkami jadowitych pająków nie należą do przyjemnych...
Co oznaczają sny, w których pojawiają się owady?
Fot. Unsplash
29.06.2022

Sny, w których atakują nas złowrogo bzyczące roje os, w jakich odkrywamy, że w naszym domu zamieszkali bardzo nieproszeni goście przyjmujący postacie karaluchów o rozmiarze XXL, czy w których stajemy oko w oko z tropikalnymi gatunkami jadowitych pająków nie należą do zbyt przyjemnych... Nietrudno się temu dziwić, jako że owady budzą w nas wiele negatywnych uczuć nawet wtedy, jeżeli nie borykamy się z entomofobią. Jakie może być ukryte znaczenie snów, w jakich pojawiają się owady? 

Zobacz także: Wiedza z sennika. Co oznaczają sny, w których pojawia się były partner?

Złowrogi atak bardzo złośliwych os

Letnią porą przez cały czas widujemy rozmaite gatunki owadów. Nierzadko zdarza się, że uprzykrzają nam życie tak bardzo, że zaczynają nawet gościć w naszych snach. Często jednak sny, w którym pojawiają się owadzie motywy to nie tylko swoiste przepracowanie przeżytych wydarzeń, ale symbol ukrytych lęków, czy emocjonalnego rozedrgania. 

Otóż jeżeli przyśniło się nam, że atakuje nas rój owadów i w wielkim popłochu musimy przed nimi uciekać, może być to zapowiedzią problemów, które czekają nas w niedalekiej przyszłości. Gdy szczęśliwie udaje się nam przed nimi zbiec, możemy spodziewać się tego, że doskonale poradzimy sobie z owym kłopotem i szybko mu zaradzimy. Jeśli jednak owady w końcu nas doganiają i zaczynają żądlić, czy gryźć, niestety droga do spokoju ducha będzie wyboista, a ów problem nie zniknie za prędko. 

Gdy widzimy we śnie nieszkodliwe owady, na przykład słynące ze swej pracowitości i wytrwałości mrówki, możemy  być pewne, że czeka nas świetny etap w życiu zawodowym. Jeśli są to motyle, jest to niewątpliwy znak nadchodzącego szczęścia i błogości. A jeżeli to ćmy, możemy spodziewać się, że czekają nas ciekawe, aczkolwiek nie do końca bezpieczne przygody. To także ostrzeżenie, że musimy podejść do planów na przyszłość z wielkim rozsądkiem. 

Jeżeli w naszym śnie pojawia się owad bądź owady pełzające, lepiej uważać na swoje najbliższe otoczenie. Możliwe, że ktoś źle nam życzy i podstępnie działa przeciwko nam. 

Sen, w jakim zabijamy owady, zwiastuje uporanie się z najbardziej dokuczającym nam od dłuższego casu problemem. 

Gdy śniło się nam, że spokojnie spędzałyśmy czas i nieoczekiwanie ugryzł nas boleśnie jakiś owad, to znak, że możemy zostać zranione przez bliską nam osobę, po której nawet nie spodziewałyśmy się takiego okropnego zachowania. 

Jeśli we śnie słyszałyśmy złowrogie bzyczenie owadów, ale nie mogłyśmy ich dostrzec, to oznaka tłumionych lęków. Zapewne nie uporałyśmy się z jakimś trudnym, bolesnym wydarzeniem z przeszłości i gdy nie stawimy mu czoła, wpędzi nas w końcu w duże emocjonalne problemy. 

Zobacz także: Gdy wciąż śni Ci się ogień...

Polecane wideo

Łowy z wyprzedaży. Od tych przecenionych sukienek nie da się oderwać wzroku!
Łowy z wyprzedaży. Od tych przecenionych sukienek nie da się oderwać wzroku! - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 29.06.2022 00:39
to znaczy, że przyszło lato i muchiiiii i komariiii w...wiają jak nigdy :P
odpowiedz

Polecane dla Ciebie