Gdy wciąż śni Ci się ogień...

Ogień pojawiający się w snach może mieć wiele znaczeń.
Gdy wciąż śni Ci się ogień...
Fot. Unsplash
06.06.2022

Symbolika ognia jest bardzo szeroka. Może on występować zarówno jako symbol zwiastujący wielkie powodzenie, oświecenie, oczyszczenie, przebudzenie duchowe, bezpieczeństwo, pełną pasji miłość, ale też zagładę, cierpienie, strach, potępienie i destrukcję. Tym samym ogniste motywy pojawiające się w snach także można tłumaczyć w różnoraki sposób. 

Zobacz także: Wiedza z sennika. Co oznaczają sny, w których pojawiają się dzieci?

Ogniu, krocz za mną

Jeśli śniło się nam, że rozpalamy ogień, jak najbardziej można uznać to za dobrą wróżbę. Zapewne czeka nas wielkie życiowe powodzenie. Lada moment rozpoczniemy nowy etap, w którym będziemy czuły się szczęśliwe i bezpieczne.

Sen, w jakim pojawia się motyw tańca przy ognisku, czy kominku wieszczy wielkie szczęście w miłości.

Gdy przyśniło się nam, że wkładamy dłoń do płomieni, ale nie ma to żadnych nieprzyjemnych konsekwencji, w niedalekiej przyszłości nareszcie nabierzemy odwagi do realizacji swoich najskrytszych marzeń. 

Jeżeli we śnie ogniem zajmuje się jakaś przestrzeń, należący do nas przedmiot lub fragment naszego ciała, nie jest to dobra wróżba. Może przydarzyć się nam coś nieprzyjemnego na wskutek złych intencji osób znajdujących się w naszym najbliższym otoczeniu bądź czeka nas etap, w którym same na siebie sprowadzimy destrukcyjne uczucia, jakie będą bardzo złymi życiowymi doradcami.

Gdy w naszych snach obok ognia pojawia się woda, może to oznaczać, że kłębią się w nas sprzeczne uczucia i czym prędzej powinnyśmy przewartościować swoje życie, aby pozbyć się mętliku w głowie i wyjść na prostą. 

Sen, w którym uczestniczymy w gaszeniu ognia często jest znakiem nadchodzącego etapu wzmożonych uczuć. Wkrótce będą targać nami wielkie emocje, których nie da się tak łatwo ostudzić. 

Jeśli przyśniło się nam, że patrzymy na ogień i owej czynności towarzyszą miłe odczucia, to znak, że czujemy się spełnione i szczęśliwe. Jeżeli jednak spoglądanie na ogień budzi w nas niepokój i wydaje się on sporym zagrożeniem, możliwe że gnębi nas jakaś niezałatwiona sprawa z przeszłości.

Gdy śniło się nam, że podpalamy jakiś przedmiot, czy podkładamy gdzieś ogień, potrzebujemy w życiu wielkich zmian. Najwyraźniej tłamsi nas codzienność i jak najszybciej powinnyśmy dokonać życiowej metamorfozy.

Zobacz także: Co to znaczy, gdy wciąż śnią Ci się samochody?

Polecane wideo

Hity z szaf francuskich influencerek. Czym warto się zainspirować?
Hity z szaf francuskich influencerek. Czym warto się zainspirować? - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie