Labirynty fascynowały, a zarazem przerażały ludzi od długich wieków. Przechadzanie się zawiłymi meandrującymi ścieżkami, których większość wygląda kropka w kropkę tak samo, dążenie do odkrycia znajdującej się w samym ich środku zagadki i w końcu szczęśliwe wyjście z labiryntu, stanowiło od zawsze wielką pożywkę dla wyobraźni.
Tajemnicze labirynty są jednym z najstarszych archetypów obecnym w wielu kulturach, od europejskich po afrykańskie. Sny, w których widzimy labirynty, mają zawsze drugie dno.
Zobacz także: Co oznaczają sny, w których pojawiają się pieniądze?
Jeżeli we śnie stoimy tuż przed labiryntem, jednakże nie przekraczamy jego progu, obawiamy się uczuć, jakie się w nas kłębią. Boimy się poznać same siebie i najwyraźniej żyjemy ułudą. Czas więc na odważne spojrzenie w lustro i przestanie odgrywania dotychczasowych ról.
Gdy we śnie krążymy po labiryncie, ale jego otoczenie nie napawa nas wcale niepokojem, a wręcz wprowadza ciekawą wewnętrzną harmonię, jesteśmy na dobrej drodze do zmierzenia się z prawdą na swój temat i pogodzenia się z losem.
Jeśli śni się nam, że odnalazłyśmy zagadkowy środek labiryntu, możemy się spodziewać, że wkrótce nastąpi w naszym życiu ciekawy zwrot. Przygotujmy się na wielkie zmiany i nie podchodźmy do nich z obawą - lada moment rozpocznie się nowy interesujący etap.
Gdy przyśniło się nam, że właśnie pełne euforii i ulgi opuszczamy labirynt, z którym zmierzenie się było dla nas wielkim wyzwaniem, może to oznaczać, iż wkrótce poradzimy sobie z gnębiącymi nas od dawna problemami. Zapewne wpadną nam do głowy świetne pomysły, dzięki którym przezwyciężymy wszelkie trudności.
Jeżeli zaś labirynt jawi się w naszych snach jako przestrzeń koszmarna i błądzenie po niej powoduje u nas paniczny lęk, to niewątpliwie znak, że musimy w końcu uporać się z przeszłością. Jakaś trudna sytuacja lub nierozwiązany konflikt podświadomie nie daje nam spokoju i warto w końcu wydobyć trudną prawdę na światło dzienne.
Zobacz także: Wiedza z sennika. Co oznaczają sny, w których pojawia się woda?