Sen o labiryncie ma zawsze drugie dno. Co oznacza?

Błądzenie w labiryncie to jeden z najpopularniejszych koszmarów, jakie się nam śnią.
Sen o labiryncie ma zawsze drugie dno. Co oznacza?
Fot. iStock
30.04.2022

Labirynty fascynowały, a zarazem przerażały ludzi od długich wieków. Przechadzanie się zawiłymi meandrującymi ścieżkami, których większość wygląda kropka w kropkę tak samo, dążenie do odkrycia znajdującej się w samym ich środku zagadki i w końcu szczęśliwe wyjście z labiryntu, stanowiło od zawsze wielką pożywkę dla wyobraźni. 

Tajemnicze labirynty są jednym z najstarszych archetypów obecnym w wielu kulturach, od europejskich po afrykańskie. Sny, w których widzimy labirynty, mają zawsze drugie dno.

Zobacz także: Co oznaczają sny, w których pojawiają się pieniądze?

Niepokojący labirynt pułapka

Jeżeli we śnie stoimy tuż przed labiryntem, jednakże nie przekraczamy jego progu, obawiamy się uczuć, jakie się w nas kłębią. Boimy się poznać same siebie i najwyraźniej żyjemy ułudą. Czas więc na odważne spojrzenie w lustro i przestanie odgrywania dotychczasowych ról. 

Gdy we śnie krążymy po labiryncie, ale jego otoczenie nie napawa nas wcale niepokojem, a wręcz wprowadza ciekawą wewnętrzną harmonię, jesteśmy na dobrej drodze do zmierzenia się z prawdą na swój temat i pogodzenia się z losem. 

Jeśli śni się nam, że odnalazłyśmy zagadkowy środek labiryntu, możemy się spodziewać, że wkrótce nastąpi w naszym życiu ciekawy zwrot. Przygotujmy się na wielkie zmiany i nie podchodźmy do nich z obawą - lada moment rozpocznie się nowy interesujący etap.

Gdy przyśniło się nam, że właśnie pełne euforii i ulgi opuszczamy labirynt, z którym zmierzenie się było dla nas wielkim wyzwaniem, może to oznaczać, iż wkrótce poradzimy sobie z gnębiącymi nas od dawna problemami. Zapewne wpadną nam do głowy świetne pomysły, dzięki którym przezwyciężymy wszelkie trudności.

Jeżeli zaś labirynt jawi się w naszych snach jako przestrzeń koszmarna i błądzenie po niej powoduje u nas paniczny lęk, to niewątpliwie znak, że musimy w końcu uporać się z przeszłością. Jakaś trudna sytuacja lub nierozwiązany konflikt podświadomie nie daje nam spokoju i warto w końcu wydobyć trudną prawdę na światło dzienne. 

Zobacz także: Wiedza z sennika. Co oznaczają sny, w których pojawia się woda?

Polecane wideo

Jej paznokcie wyglądają niesamowicie. Też będziesz je malować w ten sposób?
Jej paznokcie wyglądają niesamowicie. Też będziesz je malować w ten sposób? - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 1 / 5
Twujstary (Ocena: 1) 16.07.2022 00:12
Ruchanie hujuw obciąganie
odpowiedz

Polecane dla Ciebie