Wiedza z sennika. Co oznaczają sny, w których pojawia się woda?

Jakie znaczenie mają sny, w których pojawia się motyw wody?
Wiedza z sennika. Co oznaczają sny, w których pojawia się woda?
Fot. Unsplash
17.04.2022

Woda to jeden z najstarszych archetypów - źródło życia, ale i bardzo niebezpieczny żywioł, który może nam owe życie odebrać. Tym samym symbolika wody jest bardzo złożona, a jej znaczenie w snach może zwiastować rzeczy pozytywne, jak i negatywne.

To dlatego tak ważne jest zapamiętanie, co dzieje się z wodą, która się nam śni. Tylko wtedy będzie możliwe odczytanie ukrytego w niej sensu.

Zobacz także: Wiedza z sennika. Jak tłumaczyć sny, w których pojawiają się dłonie?

Znaczenie wody w snach

Jeżeli w naszych snach pojawia się krystalicznie czysta woda, której toń jest spokojna, oznacza to że w naszym życiu panuje wspaniała harmonia. Możemy śmiało patrzeć w przyszłość i nie obawiać się jej - czekają nas szczęśliwe i pełne błogości chwile.

Woda brudna, mętna lub w której pływają różne rzeczy to znak, że musimy w końcu postarać uporać się z negatywnymi zdarzeniami, jakie miały miejsce w przeszłości. Coś najwyraźniej nie daje nam spokoju i zatruwa dobre myśli. 

Jeśli widzimy we śnie wzburzoną wodę to sygnał, że czeka nas okres pełen wyzwań, z którymi będziemy musiały sobie poradzić. To symboliczne mocowanie się z żywiołem i sprawdzian wewnętrznej siły. 

Rwący nurt rzeki symbolizuje nieumiejętność radzenia sobie z życiem. Podświadomie czujemy, że przestałyśmy mieć nad nim kontrolę. Czas więc odkryć swoją siłę, poczuć wewnętrzną moc i uporządkować najważniejsze życiowe sprawy.

Jeżeli śni się nam powódź, to niestety znak, że czekają nas bardzo trudne chwile. Wyjdziemy z nich cało, tylko jeśli nie damy się porwać negatywnym emocjom i panice. Niezależnie od sytuacji koniecznie musimy zachować spokój - tylko to nas uratuje.

Woda cieknąca z kranu oznacza niezałatwione sprawy i niezałagodzone konflikty. Jeśli znów zapomnimy o nich na dłuższy czas, konsekwencje mogą być nieprzyjemne i nieodwracalne. Coś lub ktoś z przeszłości złowieszczo zaszył się w naszej pamięci i czym prędzej powinnyśmy się z tą niewygodną obecnością uporać. Tylko wtedy będziemy mogły przejść do kolejnego życiowego rozdziału. 

Jeśli woda nas parzy, niewątpliwie mamy problem z kontrolowaniem swoich emocji. Za często biorą nad nami górę, co powoduje wewnętrzną dysharmonię. 

Z kolei, jeśli zetknięcie we śnie z wodą wywołuje lodowate dreszcze może to oznaczać, że może warto przestać być tak emocjonalnie niedostępną i otworzyć się na uczucia i innych ludzi. 

Gdy we śnie się topimy, jak najszybciej powinnyśmy rozpocząć życiową rewolucję. Najwyraźniej dotychczasowy model życia zupełnie nam nie służy. Podświadomie czujemy, że nasze siły witalne maleją, dusimy się przez ciągłe poczucie przytłoczenia i bezsilności. 

Wpatrywanie się w głęboką wodną toń może być zwiastunem wielkich wspaniałych zmian. Musimy tylko nabrać odwagi i zacząć je wdrażać. 

Jeśli śni się nam nasze zalane mieszkanie, możemy spodziewać się nie lada problemów. Możliwe, że bardzo źle ulokowałyśmy uczucia. Osoba, w jakiej się zakochałyśmy, czy z którą bardzo się zaprzyjaźniłyśmy, wcale nie jest tak dobra i uczciwa, na jaką się kreuje. Jeśli w porę nie odgadniemy jej prawdziwych zamiarów, może nas to bardzo słono kosztować. 

Gdy wyławiamy z wody muszle, może to oznaczać, że wkrótce będziemy musiały rozwikłać jakąś tajemnicę, która na pozór nie jest z nami związana, ale może być kluczowa dla naszej przyszłości. 

Zobacz także: Amulety i talizmany: Co się stanie, gdy zaczniesz nosić przy sobie różowy kwarc?

Polecane wideo

Wielkanocne inspiracje. Jak udekorować stół, by zachwycił wszystkich gości?
Wielkanocne inspiracje. Jak udekorować stół, by zachwycił wszystkich gości? - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie