Ciągle śnisz o swoim eks? Oto 6 najpopularniejszych scenariuszy i ich znaczenia

Czy Twoja podświadomość podpowiada Ci, że to jeszcze nie koniec?
Ciągle śnisz o swoim eks? Oto 6 najpopularniejszych scenariuszy i ich znaczenia
Fot. Unsplash
07.07.2020

Sny o byłym partnerze potrafią sporo namieszać w głowie. W dodatku mają to do siebie, że mogą przydarzyć się zupełnie niezapowiedziane. Sny o eks świeżo po rozstaniu nie są niczym niezwykłym, ale były partner nawiedzający nas we śnie miesiące, a nawet lata po zerwaniu to już o wiele dziwniejsza sprawa.

Zobacz również: „Dlaczego śni mi się mój były?”. Na kwarantannie to zapytanie bije rekordy popularności

Dlaczego zatem zdarza nam się śnić o były partnerach i jak interpretować takie sny? Zdaniem Lauri Loewenberg, psychoanalityczki specjalizującej się w marzeniach sennych, można wyróżnić parę najpopularniejszych sennych motywów z byłym partnerem w roli głównej. Co oznacza każdy z nich i co twoja podświadomość próbuje ci przez nie powiedzieć?

Sennik: sny o byłym chłopaku i ich znaczenia

Fot. Unsplash.com

Sen o byłym chłopaku: najpopularniejsze scenariusze

Twój były cię całuje

Sny, w których ty i twój eks całujecie się albo w których dochodzi między wami do romantycznego zbliżenia najczęściej nawiązują nie do konkretnej osoby, ale do emocji towarzyszących pierwszej miłości, uczucia bycia pożądaną i motyli w brzuchu. Zdaniem ekspertki takie sny przydarzają się najczęściej zwłaszcza świeżo po rozstaniu albo kiedy w nowym związku zaczyna wygasać iskra. Twoja podświadomość przypomina ci, jak czułaś się na początku i daje sygnał, że warto postarać się podsycić płomień w związku.

Twój były umiera

Jeśli śnisz o tym, że twój eks nagle umiera wcale nie oznacza to, że podświadomie życzysz mu czegoś tragicznego. To po prostu sygnał, że “wyleczyłaś się” z niego i zostawiłaś waszą relację daleko za sobą. Zdaniem Lauri Loewenberg śmierć w snach zawsze symbolizuje ważne zmiany i przejście z jednego rozdziału życia do następnego. Nie masz się więc czego obawiać.

Zaszłaś w ciążę ze swoim eks

Psychoanalityczka wyjaśnia, że sny o ciąży symbolizują coś nowego. W twoim życiu najprawdopodobniej miały miejsce pewne wydarzenia, które zapoczątkowały nowy ciąg przyczynowo-skutkowy, a o jego efektach przekonasz się już niebawem. Jeśli śniło ci się, że zaszłaś w ciążę ze swoim byłym partnerem być może oznacza to, że te nowe zmiany w twoim życiu mają jakiś związek z waszą relacją.

Sennik: sny o byłym chłopaku i ich znaczenia

Fot. Unsplash.com

Kłócisz się ze swoim byłym

Taki sen to sygnał ostrzegawczy. Oznacza, że w twoim obecnym związku najprawdopodobniej nie dzieje się zbyt dobrze. Taki sen sugeruje, że zaczynasz powielać błędne schematy z poprzedniej relacji i w negatywny sposób odbijają się one na twoim obecnym związku. Spróbuj zastanowić się nad tym, co to może być.

Twój były cię ignoruje

Jeśli śniło ci się, że znalazłaś się w jakiejś sytuacji ze swoim eks, a on zupełnie cię ignorował i nie zwracał na ciebie najmniejsze uwagi może to oznaczać różne rzeczy. Wszystko zależy od tego w jaki sposób wasza relacja dobiegła końca. Jeżeli rozstaliście się w przykrych okolicznościach może to oznaczać, że potrzebujesz tzw. domknięcia i chciałabyś znów nawiązać kontakt z byłym partnerem. Jeśli natomiast rozstaliście się w przyjacielskich stosunkach twoja podświadomość próbuje dać ci do zrozumienia, że należy tak to zostawić i nie rozpamiętywać przeszłości.

Twój były błaga, abyś do niego wróciła

W takim śnie paradoksalnie wcale nie chodzi o uczucia twojego byłego, ale o twoje emocje. Jeśli śnisz o tym, że twój eks błaga cię byś do niego wróciła nie powinnaś od razu po przebudzeniu czekać na taką wiadomość od niego w prawdziwym życiu. O wiele bardziej prawdopodobne jest, że po prostu tęsknisz za bliskością i byciem w związku - ale niekoniecznie z tą osobą.

Zobacz również: 8 snów, których nigdy nie powinnaś ignorować. Twoja podświadomość mówi Ci coś strasznego

Polecane wideo

Po latach zakładają swoje stare suknie ślubne, a ich partnerzy... Musicie zobaczyć ich reakcje!
Po latach zakładają swoje stare suknie ślubne, a ich partnerzy... Musicie zobaczyć ich reakcje! - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie