SENNIK: Co oznacza sen o klaunie, czarnym kocie i o pociągach?

Wróżka interpretuje sny Czytelników.
SENNIK: Co oznacza sen o klaunie, czarnym kocie i o pociągach?
Fot. Unsplash
23.01.2020

Na naszą skrzynkę redakcyjną przyszły kolejne maile od czytelników, którzy opisali swoje sny. Jak je interpretować? Co oznaczają? Czy są zapowiedzią kłopotów, a może zwiastunem dobrych wieści?

Przeczytajcie. Jeśli chcecie, aby nasza zaprzyjaźniona wróżka przygotowała interpretację dla Was, swoje sny opiszcie w mailu i wyślijcie je na adres [email protected]. Gwarantujemy anonimowość.

Zobacz także: SENNIK: Co oznaczają sny o katastrofie samolotu, podróży autobusem oraz zdradzie partnera?

Sen o klaunie i czarnym kocie

Śnił mi się klaun w otwartym pudełku za tajemniczymi drzwiami. Wyglądały one ciemnoczerwono. Klaun był zły, ubrany w jaśniejszą czerwień niż drzwi i powiedział mi żebym nie mówiła ok.

Miałam także sen, w którym widziałam czarnego kota. Wydawał się być nieprawdziwy, ale nie był zabawką ani nie był nieżywy. Leżał na łóżku, którego prześcieradło niechcący zmięłam i przez to mój starszy brat się wkurzył, popchnął mnie łokciem, a potem mój chłopak mu wytłumaczył, że to zrobiłam niechcący. Proszę mi wytłumaczyć ten sen.

Znaczenie snu o klaunie i o czarnym kocie:

Powyższe sny mają charakter niepokojący i zawierają sporo wyrazistych symboli sennych. Motyw drzwi oznacza zazwyczaj szereg możliwości, które wkrótce pojawią się przed śniącym. W tym śnie mają one jednak kolor czerwony, co również nie jest bez znaczenia. Barwa ta symbolizuje gniew, wściekłość, nienawiść, a nawet zagrożenie. Czerwone drzwi można zatem interpretować jako poczucie osaczenia, niepokoju, skrywanych tajemnic. Wskazuje na to zresztą kolejny symbol senny, jakim jest klaun. On również oznacza wewnętrzne obawy śniącego przed wyjawieniem sekretów, lęk przed wyśmianiem, wstyd, a nawet poczucie bycia gorszym niż otoczenie. Śniący może zatem na co dzień nie czuć się pewnie wśród znajomych i nie jest pewien, komu może ufać – zwłaszcza że klaun ze snu znajduje się w pudełku, a przedmiot ten według sennika można interpretować jako wewnętrzne lęki i głęboko skrywane obawy.

W drugim śnie pojawia się z kolei motyw czarnego kota. Symbolizuje on fałsz i nieszczerość, które spotkały ostatnio śniącego. Być może w jego otoczeniu znajdują się ludzie, którzy nie życzą mu dobrze i którzy nie mają wobec niego szczerych intencji.

Z kolei kiedy śniący widzi we śnie zmięte, nieułożone prześcieradło, w prawdziwym życiu jest w stanie stawić czoła przeciwnościom losu. Musi się jedynie na to odważyć.

Sen o pociągach

Wraca do mnie wciąż powtarzający się motyw snu o pociągach. Jest na tyle częsty i intensywny, iż założyłam specjalny zeszyt, gdzie zaraz po obudzeniu zapisuję, co mi się śniło.
Główny motyw zawsze jest ten sam. Jestem w podróży z bagażami mniejszymi lub większymi, czasem sama, czasem z bliskimi.
Czasem jestem na wielkich dworcach z dużą ilością torów, jest pełno ludzi, ale nikt nie udziela mi odpowiedzi, czy jestem na właściwym torze, czy to tutaj przyjedzie pociąg na który czekam.
Innym razem jestem na jakiś małych stacyjkach zabitych dechami, gdzie nawet nie ma kogo o nic zapytać, bo jestem tam sama.
Głównym motywem jest zawsze fakt, że nie wiem, czy czekam na pociąg tam, gdzie potrzeba.
W drugiej wersji wsiadam do pociągu, ale nie mam pewności, czy jestem w tym pociągu w którym mam być.
Albo niby pociąg jest OK, ale nie mogę znaleźć mojego miejsca. Czasem jestem już w pociągu, on rusza i nagle okazuje się, że to nie mój pociąg. Wtedy wiem, że musze wysiać, zastanawiam się, jak to zrobić.
Generalnie pomimo tego, iż wydaje się, że są to sny o podróżach, to zawsze jestem w nich zaniepokojona, denerwuję się.
Zazwyczaj nie mogę liczyć na żadną pomoc.
Formuła takiego „pociągowego” snu, potrafi śnic mi się nawet dwa razy w tygodniu.

Znaczenie snu o pociągach:

Pociąg jest bardzo popularnym motywem sennym. Powszechnie interpretuje się go jako paralelę życia, w której odzwierciedlają się wszystkie wartości śniącego, jego podejście do codziennych wyzwań i otaczających go ludzi, a także doświadczenia, które do tej pory zebrał oraz – co bardzo ciekawe – nastawienie do pieniędzy. Pociąg może być zatem oznaką nadchodzących zmian w życiu śniącego, ale również zapowiedzią kłopotów finansowych. Wskazuje na to kontekst, w którym zazwyczaj pojawia się pojazd, czyli poczucie zagubienia, niepewność, czy śniący znajduje się w odpowiednim przedziale lub na właściwym peronie. Śniący może być zatem w prawdziwym życiu mocno przemęczony obecną sytuacją (także finansową) i czuje się przytłoczony codziennymi troskami. Bagaże pojawiają się we śnie wskazują z kolei na potrzebę wsparcia ze strony bliskich i rodziny – śniący czuje się bowiem osamotniony sytuacją, w której się znalazł. Według sennika podróżowanie z wieloma bagażami wskazuje na zbyt dużą ilość wydatków w codziennym życiu. Śniący powinien zatem lepiej zarządzać swoim budżetem i nie trwonić go na zbytki.

Zobacz także: 4 sny, które zwiastują rychły koniec Twojego związku

Polecane wideo

Te znaki zodiaku grają trudne do zdobycia. Trzeba się za nimi sporo uganiać
Te znaki zodiaku grają trudne do zdobycia. Trzeba się za nimi sporo uganiać - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie