8 snów, których nigdy nie powinnaś ignorować. Twoja podświadomość mówi Ci coś strasznego

Zamiast tego powinnaś je dokładnie przeanalizować.
8 snów, których nigdy nie powinnaś ignorować. Twoja podświadomość mówi Ci coś strasznego
Fot. Unsplash
21.11.2019

Czy po przebudzeniu pamiętasz, o czym śniłaś w ciągu nocy? Niektórzy ludzie w ogóle nie mają pojęcia o tym, co śniło im się w nocy. Inni z kolei dokładnie to pamiętają, a nawet analizują każdy swój sen albo koszmar. Wierzą w to, że w taki sposób komunikuje się z nimi ich podświadomość i chcą wyciągać z nich odpowiednie wnioski.

Zobacz również: Ciągle śni ci się twój eks? Wiemy, co to oznacza
Są też takie sny, które doskonale zna większość z nas. Nie zawsze są one przyjemne, a to dlatego, że dotyczą wszelkich spraw i sytuacji, które wywołują w nas największe lęki i niepokój. Jane Teresa Anderson, ekspertka od analizowania snów jest zdania, że nigdy nie powinniśmy ich ignorować. Jak wobec tego interpretować takie senne koszmary? 

#1: Sen o śmierci lub chorobie 

To zdecydowanie jeden z najbardziej przerażających i stresujących snów. Na szczęście nie są ponurą przepowiednią tego, co nas czeka. Takie koszmary mogą mieć podłoże w wielu rzeczach, np. w lęku przed śmiercią albo w pozbywaniu się starych przekonań i zachowań, robiąc tym samym miejsce na to, co nowe. “Zmiana zawsze jest podszyta lękiem i niepokojem, nawet jeśli sami ją inicjujemy” - komentuje Jane Teresa Anderson. 

#2: Sny o katastrofach naturalnych 

Takie sny sugerują, że odczuwasz lęk w związku z czymś, co ma się wydarzyć w niedalekiej przyszłości. Zjawiska naturalne są nieprzewidywalne, więc takie koszmary sugerują, że zmagasz się z poczuciem braku kontroli. “Ten powszechny sen to odzwierciedlenie lęków oraz uczucia przytłoczenia czymś nieuniknionym” - mówi ekspertka od snów. 

Fot. Unsplash.com

#3: Sen, w którym się dusisz 

“Taki koszmar sugeruje, że czujesz się ograniczona fizycznie, emocjonalnie, mentalnie lub duchowo. Może też oznaczać, że czujesz się przytłoczona w związku z uwagą z czyjejś strony albo ze swoją sytuacją życiową” - wyjaśnia Anderson. 

#4: Sen o spadaniu 

Większość osób od czasu do czasu doświadcza tego snu – zaczynasz spadać, a w momencie, gdy masz uderzyć o ziemię nagle gwałtownie się budzisz. Ekspertka od snów wymienia różne możliwe scenariusze tych koszmarów oraz ich interpretacje. “Jeśli spadasz z krawędzi klifu, powinnaś przyjrzeć się temu, czego pozbywasz się w swoim życiu. Jeśli ziemia usuwa ci się spod nóg, zastanów się, jakie życiowe zmiany ostatnio cię spotkały. Jeżeli wspinałaś się i nagle zaczęłaś spadać może to oznaczać, że straciłaś cel w życiu, natomiast spadanie do czarnej dziury może sugerować, że cierpisz na depresję”.  

#5: Sen o byciu nagim w miejscu publicznym 

Taki scenariusz w każdym wywołuje natychmiastową panikę. Najczęściej oznacza, że nie czujesz się dobrze z samą sobą oraz że zmagasz się ze swoją samooceną i pewnością siebie. 

#6: Sen, w którym tracisz panowanie nad pojazdem 

Samochód we śnie symbolizuje twoją życiową ścieżkę. Jeśli śnisz o tym, że tracisz nad nim panowanie oznacza to, że być może podążasz w niewłaściwą stronę albo działasz szybciej, niż powinnaś. “Samochód, w którym nie działają hamulce to koszmar, który może pomóc ci zrozumieć, że nakładasz na siebie zbyt dużą presję” - wyjaśnia Jane Teresa Anderson.  

Fot. Unsplash.com

#7: Sen, w którym ktoś cię goni 

Osoby, które śnią taki koszmar najczęściej panicznie boją się konfrontacji. To sugestia, że próbujesz uciec od swoich problemów, zamiast spróbować się z nimi zmierzyć i rozwiązać je raz na zawsze.  

#8: Sen o wypadających zębach 

Zdaniem ekspertki od snów taki scenariusz może sugerować brak pewności siebie albo wyjątkową wrażliwość. Może to też być reprezentacja lęku przed starzeniem się albo straty kogoś bliskiego. “Zwróć uwagę na to, jakie emocje towarzyszyły ci w tym śnie. Czy czułaś się zażenowana, zszokowana, a może wpadłaś w rozpacz? Czy obawiasz się tego, co może paść z twoich ust albo czujesz się zawstydzona albo żałujesz czegoś, co powiedziałaś?”. Warto dodać, że w tradycji chińskiej kruszące się albo wypadające zęby we śnie są utożsamiane z kłamstwami albo zdradą swoich przekonań. 

Zobacz również: TE sny erotyczne miewa większość z nas. Co tak naprawdę oznaczają?

Polecane wideo

Komentarze (11)
Ocena: 4.45 / 5
gość (Ocena: 5) 26.12.2021 20:13
ja jako kobiet (onon/onan) jestm rozczarowane tym jak długo nie mogłem zneleździ teg artykułó. Napewno przyda się kobiętą a zkolei mężczyzną także
odpowiedz
gość (Ocena: 3) 03.05.2021 10:52
Dziwi mnie to że jeszcze nigdy nie miałam snu o spadaniu a każdy miał częściej ktoś lub coś mnie goni ale niewiem kto to lub co to...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.04.2021 13:57
Co drugi mój sen jest o spadaniu z różnych rzeczy, taki jaki jest opisany w punkcie 4.
odpowiedz
Bexiusz (Ocena: 1) 03.02.2021 11:42
Ależ jesteś poyebana.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.06.2020 23:01
Jak mi się śnił wypadający ząb zawsze w ciągu tygodnia widziałem stłuczkę samochodową. Niegroźne ale zawsze.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie