Dlaczego śnisz o swoim byłym, mimo że już o nim zapomniałaś? Oto 3 możliwe scenariusze

Czy to znak, że powinnaś do niego wrócić?
Dlaczego śnisz o swoim byłym, mimo że już o nim zapomniałaś? Oto 3 możliwe scenariusze
Fot. Unsplash
23.10.2019

To może zdarzyć się zupełnie niespodziewanie. Budzisz się rano i wciąż masz przed oczami widok swojego eks, mimo że minęły miesiące, a może nawet lata, od kiedy miałaś z nim jakikolwiek kontakt. Ale ostatniej nocy on wrócił do ciebie wśnie. Czujesz się zdezorientowana i zastanawiasz się, jak to możliwe? Przecież już dawno się z niego wyleczyłaś i wcale za nim nie tęsknisz, być może nawet jesteś w szczęśliwym związku z kimś innym. O co tu chodzi? 

Zobacz również: Co powiedziałabyś facetowi, który złamał Ci serce? 9 szczerych wyznań

Okazuje się, że sny o byłym partnerze to dość powszechne zjawiskoMogą rozgrywać się według różnych scenariuszy – wszystko zależy od tego, jak wyglądała wasza relacja oraz tego, co obecnie przeżywasz. Jednak poniższe 3 scenariusze snów z eks w roli głównej przytrafiają się nam najczęściej. Co one oznaczają i co twoja podświadomość próbuje ci powiedzieć? 

#1: Potrzebujesz tzw. domknięcia 

Sny z byłym partnerem w roli głównej często są naturalną reakcją na zerwanie, zwłaszcza w sytuacji, gdy jedna z osób (w tym przypadku ta, która ma takie sny) nie miała okazji wyrazić swoich uczuć w momencie zakończenia związku. Zdaniem Terry Cralle, ekspertki badającej sny i ich znaczenia, podświadome myśli na temat eks mogą być związane z potrzebą domknięcia. Co więcej, do pewnego stopnia są w stanie zapewnić emocjonalne ukojenie. Specjalistka dodaje, że dzieje się tak dlatego, że stresujące sytuacje i zdarzenia, których doświadczamy na jawie, często są reprezentowane właśnie przez nasze sny. 

Fot. Unsplash.com

#2: Chcesz, aby twój obecny związek by udany 

Sny o byłym partnerze po rozpoczęciu nowej relacji to dość powszechne zjawisko. Na szczęście nie ma się czego obawiać - wcale nie oznaczają one, że wciąż kochasz swojego eks i powinnaś do niego wrócić. Dr Michael Breus, psycholog kliniczny i specjalista z zakresu medycyny snu wyjaśnia: 

Skoro poprzedni związek nie wypalił, twoja podświadomość może go analizować, aby upewnić się, że nie popełniasz tych samych błędów, które być może przyczyniły się do rozpadu poprzedniej relacji. 

Breus dodaje, że nawiązaniu nowej romantycznej relacji może towarzyszyć pewnego rodzaju niepokój, skoro poprzedni związek uległ rozpadowi. Ten niepokój może się wyrażać właśnie w formie snów. 

#3: Pragniesz więcej miłości w swoim życiu 

To naturalne, że od czasu do czasu każdy z nas ma potrzebę powspominania szczęśliwego okresu w swoim życiu, np. udanej romantycznej relacji. Jeśli więc zdarza ci się śnić o byłej miłości z przeszłości, wcale nie oznacza to, że wciąż myślisz o swoim byłym chłopaku z liceum w kontekście romantycznym.  

Jeśli aktualnie w twoim życiu uczuciowym nic się nie dzieje, możesz podświadomie wracać myślami do swoich poprzednich związków. Jeśli czujesz się samotna, podświadomość jest obszarem, w którym ta samotność dochodzi do głosu i wzywa na pomoc osoby z twojej przeszłości 

- tłumaczy dr Breus.  

A co jeśli sny o twoim byłym mają podtekst seksualny? Zdaniem ekspertów to również niekoniecznie oznacza, że wciąż odczuwasz do swojego eks pociąg fizyczny. Bardziej prawdopodobne jest, że są w tobie pewne fantazje i potrzeby, o których chciałabyś porozmawiać z obecnym partnerem i spróbować je zrealizować. 

Zobacz również: Po roku dostałam od eks dziwnego SMS-a. Powinnam mu odpowiedzieć?

Polecane wideo

180 cm i 108 kg. Poznaj dziewczynę, która według facetów ma idealne kształty
180 cm i 108 kg. Poznaj dziewczynę, która według facetów ma idealne kształty - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
NIEWIEM (Ocena: 5) 03.05.2021 10:57
BRAWO DOSTAJESZ CIASTO:🔪🎂
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.10.2019 13:16
Jest jeszcze jedna opcja: mózg podczas odpoczynku miesza ze sobą jakieś strzępy informacji z tego, co onegdaj zarejestrował i stąd śnią się pierdoły 🤷🏻‍♀️
odpowiedz

Polecane dla Ciebie