Ciągle śni ci się twój eks? Wiemy, co to oznacza

Oto 4 najpopularniejsze scenariusze oraz ich wytłumaczenie.
Ciągle śni ci się twój eks? Wiemy, co to oznacza
Fot. Unsplash
23.01.2019

Niektóre sny bywają tak szalone, że po przebudzeniu wręcz trudno nam je zrelacjonować. Inne z kolei zostawiają w nas uczucie, jakby wszystko, o czym śniliśmy, wydarzyło się naprawdę. Psychologowie zgadzają się w tym, że niektóre sny, zwłaszcza te z powracającymi motywami to głos naszej podświadomości, która próbuje powiedzieć nam coś ważnego. 

Zobacz również: Nie mogę przestać śnić o byłym. A mam męża i spodziewam się dziecka... S.

Wielu kobietom po rozstaniu śni się były partner. Sny tego rodzaju mogą rozgrywać się według różnych scenariuszy, ale pewne z nich występują częściej niż inne. Co takiego oznaczają sny o byłym facecie? Czy to znak, że powinniście do siebie wrócić czy wręcz przeciwnie? 

Sen o facecie, z którym niedawno się rozstałaś 

Jeśli śni ci się mężczyzna, z którym dopiero niedawno zerwałaś, twoja podświadomość próbuje pomóc ci poradzić sobie z rozstaniem. To znak, że powinnaś zastanowić się nad tym, jak wyglądało wasze zerwanie. Czy cieszysz się z tego, że wasze drogi się rozeszły, a może tego żałujesz? Może wciąż żyjesz nadzieją, że wrócicie do siebie? Czy jest w tobie gniew na byłego partnera? A może czujesz się winna, bo twoje zachowanie przyczyniło się do zerwania? Twoja podświadomość zmusza cię do tego, żebyś znalazła odpowiedzi na te pytania i je przepracowała, dzięki czemu będziesz w stanie zostawić tę relację daleko za sobą. 

Sen, w którym twój były prosi cię o wybaczenie i chce do ciebie wrócić 

Sny tego rodzaju przeważnie bywają bardzo realistyczne. Zostają z nami nawet długie godziny po przebudzeniu. Wywołują w nas tak silne emocje, że zaczynamy naprawdę się zastanawiać, czy eks proszący w snach o wybaczenie to znak, że były facet chce się zejść. Ale niestety to nie działa w ten sposób. Najczęściej to projekcja naszych własnych pragnień i tęsknoty za byłym partnerem. Odnawianie kontakty z byłym po takim śnie raczej nie jest wskazane... 

Fot. Unsplash.com

Sen, w którym były chłopak ponownie cię odrzuca 

Jeśli śni ci się, że twój były facet mówi: “Nie chcę cię z powrotem”, mimo że ty bardzo tego pragniesz, to znak, że twoja podświadomość próbuje pomóc ci wrócić do (bolesnej) rzeczywistości. Prawdopodobnie do tej pory żyłaś w wyparciu i może podświadomie wciąż żywiłaś nadzieję, że on do ciebie wróci, że powie ci, że popełnił wielki błąd gdy z tobą zrywał. Te emocje są bardzo silne i mogą zamanifestować się właśnie w formie byłego faceta błagającego o wybaczenie we śnie.  

 Sen o seksie z byłym, toksycznym facetem 

Śni ci się, że uprawiałaś seks ze swoim byłym, z którym byłaś uwikłana w bolesną i toksyczną relację? W takim razie musisz szczerze odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno zostawiłaś ten związek za sobą i czy przypadkiem nie chcesz wrócić do tego faceta. Czy gdyby on znów pojawił się w twoim życiu dałabyś mu drugą szansę? Jeśli tak, musisz znaleźć sposób, żeby wyzbyć się tych myśli i pragnień. One nie wyjdą ci na dobre. A jeśli masz pewność, że nigdy nie zeszłabyś się ze swoim byłym, ale on wciąż wraca do ciebie w snach, to najpewniej znak, że pogodziłaś się z rozstaniem i nie chowasz w sobie już żadnej urazy.   

A tobie zdarza się śnić o byłym partnerze? W jakich okolicznościach wspomnienie o nim powraca do ciebie najczęśniej? 

Zobacz również: 4 sny, które zwiastują rychły koniec Twojego związku

Polecane wideo

Pokazały, jak naprawdę wygląda ciało po porodzie. To nie jest łatwy widok
Pokazały, jak naprawdę wygląda ciało po porodzie. To nie jest łatwy widok - zdjęcie 1
Komentarze (10)
Ocena: 4.7 / 5
gość (Ocena: 5) 24.01.2019 14:43
Mi się często śni, że mój partner, który zmarł przegląda mi telefon w poszukiwaniu zdrady
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 4) 24.01.2019 10:30
Ostatni mój sen o byłym dotyczył pobicia się z nim, bo próbował mnie w nim uderzyć. Na żywo nigdy tego na szczęście nie zrobił, ale nie musiał, żebym zaczęła się go bać. Czyżby w końcu poradziła sobie z problemem, skoro śniło mi się, że byłam w stanie się bronić?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.01.2019 08:47
Mi się sni od czasu do czasu seks z bylym, mimo iz jestem mężatka. Dziwnie się z tym czuję.
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 23.01.2019 21:10
Na szczęście ten głąb nigdy mi się nie przyśnił. I dobrze, bo jest nic niewartym śmieciem.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie