SENNIK: „Jestem szczęśliwą mężatką, a ciągle śni mi się mój eks. Ostatnio w moim śnie…”

„Czy to coś znaczy?” – pyta N.
SENNIK: „Jestem szczęśliwą mężatką, a ciągle śni mi się mój eks. Ostatnio w moim śnie…”
Fot. Thinkstock
19.04.2017

Wczoraj na naszą skrzynkę redakcyjną przyszedł mail od N. Kobieta opisuje w nim swoje powracające sny i prosi o ich interpretację. Analizy jak zwykle dokonała nasza zaprzyjaźniona wróżka Nunila.

Zwracam się z serdeczną prośbą interpretacji mojego niedawnego snu, który nie daje mi spokoju.

Opisze po krótce moją obecną sytuację, aby naświetlić dlaczego owy sen jest dla mnie tak bardzo niepokojący. Mieszkam od ponad pięciu lat na stałe a UK i jestem (prawie tak samo długo) mężatka. Związek z moim mężem układa sie od początku bardzo dobrze. Jak wszystkie pary mieliśmy drobne różnice, które jednak udało sie nam przegadać i dojść do porozumienia. Kochamy sie i troszczymy sie o siebie. Poza tym prowadzimy normalne życie: praca i dom oraz drobne pasje w wolnym czasie. Nie mamy dzieci. Dodam jeszcze, ze mój mąż nie jest Polakiem, jednak różnice kulturowe nie stanowią bariery w naszym związku jako ze oboje jesteśmy silnie zasymilowani.

Przeczytaj także: SENNIK: Mężowi przyśniło się, że go zdradzam. Co to oznacza?

Mój sen, którego znaczenie chciałabym rozszyfrować, dotyczy mojego pierwszego chłopaka i jednocześnie pierwszego partnera seksualnego w życiu. Dawno temu, w liceum związałam sie z chłopakiem. Był w mojej klasie i w zasadzie od samego początku czuliśmy do siebie „miętę”. Szybko nawiązaliśmy bliski kontakt i zostaliśmy para na resztę liceum - trwało to w sumie ponad trzy lata. Spędzaliśmy cały wolny czas razem i mimo niechęci jego rodziców do mojej osoby, on zawsze dawał mi do zrozumienia, za zależy mu na mnie. Liceum sie kończyło, przyszły matury i pytanie: co dalej? Co z nami? Wiedziałam, że będziemy zmuszeni udać sie w różnych kierunkach na studia i będzie nas dzieliło wiele setek kilometrów. Byłam rozdarta w środku i nie wiedziałam, co mam robić. Obawiałam sie, że on pozna tam kogoś bardziej atrakcyjnego i „na miejscu”, a ja zostanę skrzywdzona. Nie mogłam tej myśli znieść. W międzyczasie poznałam mężczyznę który przyjechał do naszego miasta by uczyć angielskiego. Był to facet dużo starszy ode mnie a na dodatek Amerykanin. W naszej niewielkiej miejscowości to była rewelacja i wszyscy młodzi lgnęli do niego jak muchy. Ja jako jedna z nielicznych mówiłam biegle po angielsku i on szybko zwrócił na mnie uwagę. Zaczęliśmy spotykać sie na pogaduchy i zauważyłam ze on mnie uwodzi. Pomyślałam, ze mój związek z licealna miłością nie ma przed sobą przyszłości i oto jest okazja by to uciąć bez wychodzenia z sytuacji z ranami. Jednym słowem pomyślałam, ze ja skrzywdzę pierwsza, żeby nie być skrzywdzona. Brzmi to okrutnie i bardzo tego teraz żałuje.

Kiedy mój chłopak dowiedział sie o tym zapytał mnie tylko: co on ma takiego czego nie mam ja? To pytanie rozdarło mi serce i blizna po nim została juz na zawsze. Do dzis gdy o tym pomyśle stają mi w oczach łzy, nawet teraz gdy pisze o tym. Tak rozeszły sie nasze drogi na wiele długich lat. Kolejny raz spotkaliśmy sie przypadkiem, juz jako młodzi dorośli ludzie. Podczas pewnych świąt wpadliśmy na siebie w jednym z lokalnych pubów. On przyjechał do rodziny, ja mieszkałam i pracowałam w naszym mieście. Rozmawialiśmy ale w koleżeński sposób. Bez spiny bez pretensji. Odwiozłam go w nocy pod dom i siedząc w samochodzie powiedziałam mu, jak bardzo wciąż jest mi ciężko na sercu z powodu tego jak postąpiłam wiele lat temu. On powiedział mi, ze nie ma do mnie pretensji. Atmosfera była bardzo emocjonalna i intymna. Myślę, że mało brakowało a pocałowalibyśmy sie w tym samochodzie. Rozstaliśmy sie obiecując sobie ze będziemy w kontakcie i wymieniliśmy sie numerami. Nigdy nie odważyłam sie zadzwonić.

Dziś wiem, że on w zeszłym roku wziął ślub z kobieta wyraźnie starsza od siebie (widać to na zdjęciach). Od kilku lat co jakiś czas mam nawracające sny z których emanuje atmosfera naszej miłości. Budzę sie i pamiętam je w szczegółach jak mało które. Jestem też rozkojarzona z rana i jakby uskrzydlona. Nie powiedziałam o tym mojemu mężowi, bo jestem pewna, że byłoby mu przykro.

Ostatni sen był tak samo emocjonalny jak wszystkie inne. Podświadomie emanowała z niego aura sielanki i miłości. Spędzaliśmy wspólnie czas i w pewnym momencie on powiedział do mnie: „w takim razie weźmy ślub!”. To sie jeszcze nigdy nie zdarzyło w żadnym poprzednim śnie. Ja oczywiście kiwnęłam głową, że się zgadzam i ... obudziłam sie z uśmiechem na ustach. Po takich snach jestem jak na haju. Jakbym była znów zakochana w nim. Taki efekt trwa dzień lub dwa, a potem wraca szarość życia i zapominam o nim do kolejnego snu, który przychodzi tygodnie, a czasem miesiące później.

Bardzo proszę o interpretacje mojego snu ponieważ chciałabym dowiedzieć sie, jakie może być potencjalne jego znaczenie. Nigdy nie śnią mi sie inni partnerzy, tylko on. Poza tym uważam, ze moje małżeństwo jest udane. Nie wiem czy mam szukać kontaktu z moim pierwszym chłopakiem. Dodam, ze wierze mocno w przeznaczenie, ponieważ moja mama po 25 latach małżeństwa z moim ojcem wrócił do swojej pierwszej miłości i jest niezwykle szczęśliwa.

Dziękuje z góry za wszelka pomoc,
Z poważaniem,
N.

sennik

Fot. Thinkstock

Droga N., wiele kobiet niesłusznie bagatelizuje sny o swoich byłych partnerach, uważając je za mało istotne. W rzeczywistości tego rodzaju sny mogą nam bardzo dużo powiedzieć o aktualnej sytuacji uczuciowej śniącego.

Sny o eks partnerze wywołują zazwyczaj silniejsze emocje niż te o jakiejkolwiek innej tematyce. Były chłopak był przecież osobą bardzo nam bliską, którą darzyłyśmy ogromnym uczuciem i dla której byłyśmy zdolne do wielu poświęceń. Sny o nim, zwłaszcza te powracające, mają ogromne znaczenie symboliczne. Można je też odczytać na wiele różnych sposobów. Eks partner – jako osoba bardzo nam bliska w naszej przeszłości – pomaga nam we śnie otworzyć się i uzewnętrznić emocje, z których czasami w realnym życiu nie zdajemy sobie sprawy lub które z jakichś powodów próbujemy w sobie tłumić.

Wspomniałaś, że twoje sny o byłym chłopaku zazwyczaj przesycone są radością i miłością. Wasz związek we śnie jest idealny i sielankowy. Według sennika może to oznaczać, że twój eks partner nadal o tobie myśli i nadal cię kocha. Co więcej – skoro sny powracają, może to wskazywać na to, że wasze myśli na swój temat się krzyżują. Oboje jesteście obecnie w stałych związkach z innymi osobami, ale myślicie o tym, co łączyło was kiedyś.

Twierdzisz, że twoje małżeństwo należy do udanych. Jednocześnie wspomniałaś jednak o historii swojej mamy, która po 25 latach rozstała się z twoim ojcem i związała ze swoją pierwszą miłością. Podświadomie myślisz zatem o podobnym scenariuszu także dla siebie. Może nawet chcesz, żeby się spełnił.

Sen o czułości ze strony byłego chłopaka można również interpretować w ten sposób, że obecnie bardzo brakuje ci adoracji ze strony męża. Czujesz się przez niego niedoceniana i bardzo potrzebujesz, żeby mówił ci więcej miłych słów. Masz silne poczucie własnej wartości, które aktualnie kuleje przez brak adoracji ze strony męża.

Jeśli jeszcze lepiej chcesz zrozumieć znaczenie swojego snu, kolejnym razem postaraj się zapamiętać więcej szczegółów. Czy w twoim śnie pojawiają się drzewa, kwiaty, przedmioty domowe? Pamiętaj, że każdy taki element może coś symbolizować i wpływać na znaczenie twoich snów o byłym partnerze.

Polecane wideo

Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
[gość] (Ocena: 5) 05.10.2019 09:17
A co jeśli to jest zły sen o byłym ,6 Lat temu zerwałam z chłopakiem żałowałam tego ale się stało ,miałam doła wiec nie świadomie pozwoliłam żeby jego starszy brat zbliżył się do mnie po jakimś czasie zakochaliśmy się w sobie i tak do teraz mam z nim 3 wspaniałych dzieci ale od 2 tygodni śni mi się młodszy brat mojego męża [były] . W śnie stoję przed nim kiedy orientuje się że boli mnie brzuch kiedy dotykam brzucha widzę krew a on stoi przede mną z nożem w ręku i patrzy na mnie z lękiem .Nie wiem jak interpretować ten sen .
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 19.04.2017 07:24
Jakbyś była szczęśliwą mężatką to nie rozpamiętywałabyś snu o byłym.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie