Sennik: „Znajdowałam się w ciemnej piwnicy, z mroku wyłoniła się postać, zaczęła mnie gonić!”

Wróżka Nunila interpretuje sen, w którym pojawia się motyw piwnicy.
Sennik: „Znajdowałam się w ciemnej piwnicy, z mroku wyłoniła się postać, zaczęła mnie gonić!”
16.06.2011

Witam,

Ostatnio przyśnił mi się bardzo dziwny sen. Otóż znajdowałam się w bardzo starym budynku. Nagle zobaczyłam olbrzymie schody prowadzące w dół. Zaczęłam po nich schodzić. Im byłam niżej, tym robiło się coraz ciemniej. Wreszcie dotarłam do jakiejś piwnicy. Panowała tam zupełna ciemność. W pewnym momencie jednak z odmętów mroku wyłoniła się przede mną jakaś postać. Była to staruszka. Kobieta nie wyglądała jednak na osobę przyjaźnie nastawioną. Jej wzrok przenikało coś dziwnie niepokojącego. Gdy bliżej przyjrzałam się tej osobie, wydała mi się jakaś znajoma. Zupełnie jednak nie mogłam sobie przypomnieć, kto to jest. Nagle rzuciły mi się w oczy jej paznokcie. Były strasznie długie i ostre. Przestraszona zaczęłam uciekać. Wbiegłam na te potężne schody. Nie potrafiłam jednak szybko biec. Wszystko robiłam tak powoli, nogi zupełnie odmawiały mi posłuszeństwa. W momencie gdy poczułam na swoich plecach oddech staruszki, obudziłam się przerażona. To było straszne...

Czy ten sen może oznaczać coś złego?

Justyna

Droga Justyno, motyw schodzenia w dół do piwnicy to dla śniącego bardzo dobra wróżba. Oznacza radość, która ma szanse być długotrwała i bardzo mobilizująca. Warto również uświadomić sobie, że wszystkie miejsca we śnie, które znajdują się pod powierzchnią, w głębi ziemi symbolizują najgłębsze części naszej podświadomości, sprawy, które stłumiliśmy albo o nich zapomnieliśmy takie, jak poczucie winy, wstyd lub lęk.

Piwnica, może więc w Twoim śnie oznaczać podstawę problemu, z którym się zmagasz. Warto przy tym zwrócić uwagę na znaki towarzyszące. W Twoim przypadku była to niepokojąca postać staruszki, jej ostro zakończone paznokcie, towarzyszący Tobie lęk przed tą kobietą oraz niemożność ucieczki. Co mogą oznaczać te symbole? Starsza kobieta w Twoim śnie to uosobienie tej części psychiki, która sięga do intuicyjnej mądrości i tam szuka rozwiązań wszystkich problemów. Może warto więc, abyś podczas rozwiązywania życiowych problemów zaufała sobie, własnej intuicji, a nie jedynie kierowała się tym, co mówią inni. Pamiętaj również, że ucieczka przed problemami i codziennymi obowiązkami nie jest najlepszym rozwiązaniem. Wszystkie sprawy najlepiej rozwiązywać na bieżąco.

Wróżka Nunila

Jeśli chcesz uzyskać interpretację swojego snu, wyślij jego opis na adres redakcja(at)papilot.pl, w tytule wpisując Sennik.

Zobacz także:

Sennik: "Ciągle mi się śni, że zdradzam chłopaka z jakimś obcym mężczyzną. Okropnie się czuję!"

Kamilę zaniepokoiły częste erotyczne sny z udziałem nieznajomych mężczyzn.

SENNIK: „Prześladuje mnie uporczywy koszmar o niezdanym egzaminie, rano czuję się zmęczona!”

Justynie od kilku lat śni się, że siedzi w szkolnej ławce i pisze bardzo ważny sprawdzian.

Polecane wideo

Komentarze (6)

Ocena: 5 / 5
na 5 (Ocena: 5) 04.02.2015 21:01
Ciekawe
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.07.2011 11:59
To pozwól niech cię złapie, zobaczysz jak fajnie jest, można się uśmiać.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.06.2011 15:01
To Freddie Kruger!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.06.2011 09:18
można by było z tego snu niezły horror zrobić
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 16.06.2011 09:17
okropny sen
odpowiedz

Polecane dla Ciebie