Sztuka czytania z dłoni

Naucz się czytać z dłoni – i znajdź odpowiedź na nurtujące cię pytania.
Sztuka czytania z dłoni
21.11.2010

Wierzymy we wróżby, bo interesuje nas przyszłość, szukamy wsparcia i pomocy. A chiromancja, czyli sztuka czytania z dłoni, to jedna z najbardziej wiarygodnych metod wróżenia. Była znana i praktykowana już w starożytności. Pierwszy podręcznik chiromancji powstał w XV wieku w Niemczech, zwany „Sztuką Chiromancji”. Rozpowszechniony został jednak dopiero w następnym stuleciu. Szczyt popularności czytanie z dłoni osiągnęło w XIX wieku. W dzisiejszych czasach ta sztuka w dalszym ciągu ma się bardzo dobrze. Oczywiście, wróżenie z dłoni to trudna umiejętność – my podpowiemy ci, jakie są jej podstawy.

Obejrzyj obie dłonie

Zawsze powinno się czytać z prawej i lewej dłoni. U większości ludzi prawa ręka jest tą aktywną. To ona odzwierciedla prawdziwy charakter i przeznaczenie człowieka. Zapisany jest na niej ciąg przyczynowo-skutkowy wydarzeń z naszego życia. Jednak ręka nieaktywna również ma duże znaczenie – charakteryzuje nasz los, zakorzenioną w nas osobowość, nawet tą, z którą możemy się nie utożsamiać. Co ciekawe, z ręki nieaktywnej można również odczytać ukryte talenty. Wystarczy obejrzeć obie dłonie, żeby zauważyć, jak bardzo różnią się od siebie. I właśnie dzięki tej różnicy można znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego coś nam się nie udało, a dlaczego w innych sprawach idzie nam bardzo dobrze, a także co powinniśmy robić, aby się spełnić.

Określ typ dłoni

Właśnie od tego zaczyna chiromanta. Żeby linie były wyraźniejsze, dłoń na około minutę trzeba wsadzić do miseczki z ciepłą wodą, a potem ją dokładnie wytrzeć. Należy sprawdzić, jaka dłoń jest w dotyku, jaki ma kolor skóry, a także jak rozmieszczone są palce i kciuk. Zwróć uwagę na układ paznokci i ich kolor. Dla chiromanty najważniejsze jest wnętrze dłoni. Dokładnie trzeba zbadać wzgórza dłoni oraz topografię linii – życia, głowy, serca i Saturna, zwaną linią losu. Cała siatka znaków jest skomplikowana, a linii –znacznie więcej. We wnętrzu dłoni mamy również m.in. linię Słońca, wątroby, głowy i serca.

wróżby

Jak rozpoznać linie?

Bardzo ważne miejsce we wnętrzu dłoni zajmuje wzgórek Wenus, czyli wzniesienie znajdujące się przy kciuku. Linia znajdująca się tuż przy nim to linia życia. Linia głowy zaczyna się między kciukiem a palcem wskazującym i przecina dłoń. Linia serca przebiega od wzgórka Saturna lub Jowisza (Saturna – pod palcem środkowym, Jowisza – pod palcem wskazującym) do krawędzi dłoni. Linia szczęścia, losu lub Saturna rozpoczyna się przy nadgarstku i przebiega pionowo do wzgórka Saturna bądź Jowisza. Bardzo ważna linia wątroby ciągnie się od nadgarstka do wzgórka Merkurego, czyli tego umieszczonego pod małym palcem. A od nadgarstka do palca serdecznego rozciąga się linia Słońca.

Interpretacja linii

Linia życia – jeśli jest długa, bez przerw i nieregularności, świadczy o długim życiu w zdrowiu. Oznacza również zrównoważony charakter. O długim życiu świadczy także podwójna linia życia. Krótka to krótkie życie. Słabo zaznaczona i niewyraźna oznacza słabe zdrowie. Zwróć uwagę na jakiś punkty na tej linii – świadczy o chorobie lub wypadku. Struktura łańcuszkowa linii życia mówi o burzliwym życiu i nerwowym usposobieniu.

Linia Głowy – połączona z linią życia oznacza bojaźliwość i zdystansowanie, prosta to przedsiębiorczość, zakończona widełkami świadczy o zręczności, sprycie i dyplomacji. Obniżająca się w kierunki wzgórka Księżyca (naprzeciwko wzgórka Wenus) mówi o wybujałej fantazji. Sięgająca do wzgórka Księżyca świadczy o sprycie, a także talencie do ryzykowania.

Linia Serca – z niej można naprawdę dużo wyczytać. I tak, długa oraz wyraźnie zaznaczona oznacza emocjonalność, czułość i zdolność do dzielenia się miłością. Uwaga na bladą linię Serca – świadczy o skłonnościach do rozpusty. Postrzępiona i czerwona nie jest dobrym znakiem – cechuje osoby okrutne, złośliwe, mówi o brutalności. Linia Serca kończąca się pod wzgórkiem Saturna świadczy o znudzeniu oraz dumie. A rozpoczynająca się w tym miejscu świadczy o samotności i szorstkości. Zwróć uwagę na punkciki i kropki na linii Serca – oznaczają kłopoty miłosne.

Linia Saturna (szczęścia) – urywająca się przy linii głowy oznacza nieszczęście lub utratę statusu społecznego. Jeśli jest łamana bądź przecinana, świadczy o życiu, w którym pojawia się szczęście w miłości.

Linia Wątroby – kolorowa oznacza dumę, zabarwiona na żółto mówi o skłonności do chorób wątroby, mocno zaznaczona oznacza długi żywot (nawet jeśli linia życia jest krótka). Linia Słońca – silna świadczy o honorze, sławie, bogactwie. Prosta i wyraźna mówi o sukcesie artystycznym, cechuje również ludzi, którzy wykorzystują swoje uzdolnienia. Jeśli poprzeczne linie się przecinają, mogą świadczyć o utracie czegoś ważnego, np. majątku.

magia

Rozpoznaj typ dłoni

Interpretowanie linii dłoni jest dla ciebie zbyt trudne? Spokojnie, bardzo dużo możesz wyczytać z samych rąk. Dłoń szeroka cechuje osoby o wysokiej energii, ze śmiałymi pomysłami na życie, które mają poczucie humoru. Dłoń długa – jej właściciel ma umysł ścisły i analityczny. Jest jednak dumnym egocentrykiem. Krótkie dłonie mówią o precyzyjności, materializmie i wrażliwości. Uwaga na nieproporcjonalne, za duże dłonie – świadczą o przebiegłości i cwaniactwie. Miękka dłoń mówi o umiłowaniu luksusu, rozkoszy cielesnych, rozchwianych emocjach i lenistwie. Z kolei twarda świadczy o inteligencji, aktywności, a także o... wierze w przesądy. Masz dużo linii wewnętrznych? Prawdopodobnie jesteś nerwowa. Niewielka liczba linii wewnętrznych oznacza beztroskę i harmonijne życie.

Wróżenie z ręki nie jest proste. Wymaga wielu lat zgłębiania wiedzy, studiowania i szczegółowego analizowania wszystkich linii, bruzd oraz znaków na dłoni. Chiromancja jest jednak niezwykle fascynująca, głównie dlatego, że każda dłoń jest inna i nawet jej najdrobniejszy element ma bardzo ważne znaczenie podczas odkrywania czyjejś osobowości czy nawet przewidywania przyszłości. A przy wróżeniu z ręki warto zawierzyć również... kobiecej intuicji, zwłaszcza jeśli nie jest się ekspertem w tej dziedzinie.

Julia Wysocka

Zobacz także:

Czy warto poznać swój indywidualny horoskop?

Indywidualny horoskop może ujawnić wewnętrzne lęki i wskazać nasze przeznaczenie.

Jak wróżyć z fusów?

Poznaj metody na wyczytanie przyszłości z fusów.

Polecane wideo

Komentarze (42)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 11.09.2015 14:21
wrozbitapaulus.pl - zwracałam się do niego w paru sprawach związanych z miłością i wszystko się sprawdziło. Jak dla mnie wart polecenia.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.06.2012 16:09
to ma byc prawa, czy lewa dłoń?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.06.2012 14:37
Czemu nie mam niektórych linii ?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.10.2011 14:13
na mam linie życia na początku całą w krzyżykach potem mocno zaznaczoną bez niczego , lekko znika i znow prosta normalna linia bez niczego
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.12.2010 16:01
nike shoes outlet,discount sunglasses online,cheap nike shoes online store
odpowiedz

Polecane dla Ciebie