Miliony ludzi wierzą w zabobony! Czego boją się najbardziej?

Trzymanie kciuków, życzenie przed zdmuchnięciem świeczek i unikanie czarnego kota na przejściu, tak głęboko wrosło w zwyczaje, że dla wielu zdaje się być normą!
Miliony ludzi wierzą w zabobony! Czego boją się najbardziej?
18.09.2010

Badania przeprowadzone wśród Brytyjczyków są zaskakujące! Czworo na dziesięć osób boi się otwierać parasolkę w domu, tyle samo dotyka drewna by odpędzić pecha, a co trzecia nie przechodzi pod drabiną. Do tego prawie połowa uważa, że po zbiciu lustra czeka je siedem lat nieszczęścia!

To tylko odrobina z przesądów, które dręczą codziennie dorosłych wyspiarzy. Jedna na trzy osoby regularnie krzyżuje palce na szczęście (w Polsce byłoby to trzymanie kciuków), jedna na dziesięć nie wchodzi na schody, gdy ktoś już na nich jest, a jedna na dwadzieścia, po wysypaniu soli na ziemię, sypie trochę przez lewę ramię, na odczarowanie... 

Wśród popularnych zabobonów znajdują się jeszcze: życzenia do spadającej gwiazdy (16 %), szczęście ze znalezienia czterolistnej koniczynki (32%), ze znalezienia grosika (28%), a 25 procent nie postawi butów na stole. 

A Wy, drogie Papilotki, jakie talizmany szczęścia nosicie ze sobą?  Jakich przesądów przestrzegacie, a jakie Was śmieszą? Czekamy na Wasze wypowiedzi!

Majka Kostrzewa

Zobacz także:

 

Polecane wideo

Komentarze (75)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 11.09.2015 14:21
wrozbitapaulus.pl - zwracałam się do niego w paru sprawach związanych z miłością i wszystko się sprawdziło. Jak dla mnie wart polecenia.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.02.2012 17:12
Gdy z kimś idę i widzę słup to przechodzimy jedną stroną żeby się nie pokłócić,gdy powiem coś naraz z kimś to trzeba powiedzieć szybko moje szczęście ale trzeba być pierwszym,gdy widzę elkę to dotykam kogoś w kolano i mówię trzy godziny szczęścia,gdy idzie kominiarz łapę się za guzik a potem szukam kogoś w okularach,trzymam kciuki na szczęście,wierze w koniczynę,spadającą gwiazdkę,nie przechodzę pod trzepakiem,zbieram grosiki.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.10.2011 19:58
Potrzebujesz pomocy, dobrej rady? napisz [email protected]
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.12.2010 19:52
Ja w ogóle nie jestem przesądna.Na ulicy się zachwycam czarnym kotem.W ogóle uwielbiam koty.Jak się sól rozsypie to trzeba ją wyrzucić.W domu szkoda miejsca i czasu na otwieranie parasolki.Spadająca gwiazda to normalne zjawisko.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.10.2010 21:37
Ja tylko czasami trzymam kciuki... :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie