Rytuały na Noc Świętojańską. Dzisiaj możesz przyciągnąć do siebie prawdziwą miłość

Dzisiejsza noc to doskonały czas na tworzenie „mapy marzeń”.
Rytuały na Noc Świętojańską. Dzisiaj możesz przyciągnąć do siebie prawdziwą miłość
Fot. pexels
23.06.2024

Jedno z najbardziej magicznych i tajemniczych świąt w polskim kalendarzu – Noc Świętojańska, czy inaczej Wigilia św. Jana Chrzciciela - to wyjątkowe wydarzenie, które łączy w sobie elementy starosłowiańskich obrzędów, ludowej magii oraz współczesnych tradycji. Odbywa się w nocy z 23 na 24 czerwca.

Noc Świętojańska to czas, kiedy natura osiąga swoje pełne bogactwo i moc. Tradycyjnie obchodzona podczas przesilenia letniego, jest to noc pełna symboliki, rytuałów i obrzędów mających na celu oczyszczenie i wzmocnienie duchowe.

Zobacz także: Horoskop wakacyjny. Co przesilenie letnie oznacza dla Twojego znaku zodiaku?

Słowiańska magia ognia – czas zmian i manifestacji

Noc Świętojańska dedykowana jest przede wszystkim kobietom chcącym wzmocnić swoją płodność oraz instynkty macierzyńskie. To także czas na wysyłanie próśb do wszechświata o błogosławieństwa związane z obfitością – nie tylko materialną, ale przede wszystkim duchową i miłosną – mówi Michał Ławniczak, numerolog i tarocista, od ponad 15 lat zgłębiający sekrety magii i ezoteryki. Ławniczak podkreśla, że ta wyjątkowa noc stanowi doskonałą okazję dla kobiet do połączenia się z naturą i uzyskaniem duchowego wsparcia. Specjalne rytuały mogą przynieść wewnętrzny spokój i poczucie jedności z cyklem życia.

Jednym z centralnych elementów obchodów Nocy Świętojańskiej jest żywioł ognia. Rozpalanie ognisk, skakanie przez płomienie oraz palenie blokad, to kluczowe rytuały tej nocy. Ogień ma bowiem moc oczyszczania i przekształcania negatywnej energii w siłę pozytywną. – Rozpalenie małego ogniska w naczyniu lub dużego przed domem oraz spalenie kartek z naszymi negatywnymi myślami to rytuały, które pomagają nam pozbyć się toksyczności i rozpocząć nowy etap w życiu – dodaje Ławniczak. Te praktyki mają na celu symboliczne spalenie problemów i trudności, aby zrobić miejsce na nowe, pozytywne doświadczenia i energię w nadchodzącym roku.

Mapa marzeń – jak wymarzyć sobie przyszłość?

Noc Świętojańska to także doskonały czas na tworzenie „mapy marzeń”.To najlepszy czas według tradycji słowiańskiej i magii ludowej, aby stworzyć mapę marzeń i przyciągnąć idealnego partnera, czy zacząć realizować swoje cele – tłumaczy Michał Ławniczak. Mapa marzeń to wyjątkowy rytuał, który zyskał popularność nie tylko wśród miłośników starosłowiańskich tradycji, ale także w kręgach osób poszukujących narzędzi do samorozwoju i manifestacji swoich pragnień.

- Mapa marzeń to wizualne przedstawienie naszych celów i aspiracji, które chcemy zrealizować w nadchodzącym roku. W kontekście Nocy Świętojańskiej, tworzenie mapy marzeń ma szczególną moc, ponieważ jest wykonywane w otoczeniu czterech żywiołów – wody, powietrza, ziemi i ognia. – Siadamy przy stole, otaczając się czterema żywiołami: kielichem z wodą, kadzidłem, doniczką z ziemią oraz zapaloną świecą. W tym kręgu tworzymy plan na najbliższy rok, zapisując nasze pragnienia i cele na kartce lub tworząc kolaż z wycinków gazet – wyjaśnia Ławniczak.

Podczas tworzenia mapy marzeń kluczowe jest używanie języka teraźniejszego i dokonującego, co wzmacnia siłę manifestacji – nie mówimy „chciałbym”, lecz „mam” i „jestem”. Mapa marzeń nie tylko pozwala nam skupić się na naszych celach, ale również służy jako codzienne przypomnienie o tym, do czego dążymy. Po jej stworzeniu chowamy ją do szuflady, by po roku sprawdzić, jak wiele z naszych marzeń się spełniło. Według tradycji, wsparcie sił kosmicznych, zwłaszcza w czasie pełni księżyca, która następuje tuż po przesileniu letnim, dodatkowo wzmacnia skuteczność tego rytuału. W ten sposób, mapa marzeń staje się nie tylko narzędziem planowania, ale również potężnym instrumentem transformacji i osobistego rozwoju.

Woda, sól… jajo – słowiańska magia oczyszczająca

Obchody Nocy Świętojańskiej są również bogate w inne rytuały i obrzędy. Oczyszczanie wodą, symboliczne zanurzanie się w rzece, czy użycie ziół i soli do oczyszczania energetycznego to tylko niektóre z praktyk, które można wykonać tej nocy. – Oczyszczanie wodą, solą i jajem to praktyki głęboko zakorzenione w starosłowiańskich tradycjach, mające na celu usunięcie negatywnej energii oraz wzmocnienie duchowe i fizyczne. Te metody są szczególnie popularne podczas Nocy Świętojańskiej, kiedy moc natury osiąga swoje apogeum, a rytuały nabierają wyjątkowej mocy – tłumaczy Ławniczak.

Woda, będąca jednym z czterech podstawowych żywiołów, od zawsze była uważana za medium oczyszczające i odnawiające. W tradycji słowiańskiej szczególnie poleca się zanurzenie w naturalnych zbiornikach wodnych, takich jak jeziora, rzeki, czy morze. – Woda żywa najlepiej oczyszcza naszą energię – podkreśla Michał Ławniczak. Kąpiel w takich miejscach nie tylko symbolicznie zmywa z nas wszelkie zanieczyszczenia, ale również pomaga odnowić i wzmocnić naszą energię życiową.

Sól również od dawna uznawana jest za potężny środek oczyszczający. W tradycji słowiańskiej, sól była używana do odganiania złych duchów i oczyszczania przestrzeni. Podczas Nocy Świętojańskiej, można wykorzystać sól do oczyszczenia zarówno ciała, jak i domu. Wystarczy rozsypać trochę soli w kąpieli, aby pomogła usunąć negatywne energie i zapewnić ochronę. Można również posypać solą progi domu i okna, aby stworzyć barierę ochronną przed złymi mocami. Taki prosty rytuał solny może przynieść spokój i poczucie bezpieczeństwa.

Zobacz także: Ludzie spod tego znaku zodiaku są uważani za najbardziej zmysłowych

Oczyszczanie jajem to rytuał znajdujący swoje korzenie w ludowej terapii i magii szeptuchowej. Jajo, symbol życia i odrodzenia, używane jest do wchłaniania negatywnej energii i usuwania złych wpływów. Rytuał polega na delikatnym przetaczaniu jaja po ciele osoby, która ma być oczyszczona, skupiając się na miejscach, gdzie odczuwane jest napięcie lub dyskomfort. Po zakończeniu rytuału, jajo, które wchłonęło negatywne energie, powinno zostać zakopane lub wyrzucone w bieżącej wodzie. – Oczyszczanie jajem, lnem i różnymi zaszeptami jest bardzo popularne w magii szeptuchowej i magii słowiańskiej. Można w ten sposób oczyścić i uzdrowić każdą chorobę, zależnie od indywidualnego przypadku i dostosowania metody – dodaje Michał Ławniczak.

Michał Ławniczak - wrocławski numerolog i tarocista. Od lat pomaga swoim klientom zaglądać w głąb siebie oraz rozszyfrowywać tajemnice przyszłości. W swojej działalności skupia się na zdejmowaniu blokad oraz wprowadzaniu pozytywnych zmian w życiu odwiedzających go osób. Stały ekspert VTV oraz czasopisma "Nieznany Świat".

Mat. prasowe

Polecane wideo

Horoskop wakacyjny. Co przesilenie letnie oznacza dla Twojego znaku zodiaku?
Horoskop wakacyjny. Co przesilenie letnie oznacza dla Twojego znaku zodiaku? - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 23.06.2024 20:07
Głupoty
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.06.2024 11:25
Lś że 9799799499966669787948488489894949984997.…77.7…69 46766670484974994
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.06.2024 11:24
A po co gon bp np
odpowiedz

Polecane dla Ciebie