Te znaki zodiaku nie potrafią odmawiać. Nie są zbyt asertywne

Wypowiadanie hasła „nie” sprawia im gigantyczne problemy.
Te znaki zodiaku nie potrafią odmawiać. Nie są zbyt asertywne
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/leleberlin)/Unsplash
19.05.2024

Niemało znaków zodiaku śmiało można określić mianem bardzo asertywnych. Do tego grona można zaliczyć między innymi Barany, Lwy, czy Skorpiony. To ludzie, którzy potrafią stawiać swoje granice. Jeśli nie mają chęci czegoś zrobić, od razu bez pardonu o tym mówią. Nie znoszą czuć się wykorzystywane. Zawsze grają na własnych zasadach. Są wolnymi duchami, więc nie mają najmniejszej ochoty się do kogoś dostosowywać. Są też i te, których asertywność nie jest raczej mocną stroną. O kim mowa?

Zobacz także: Znak zodiaku, któremu nie przeszkadza samotność. Świetnie czuje się w swoim towarzystwie

Najmniej asertywne znaki zodiaku: Panny, Wagi i Ryby

Za najmniej asertywne znaki zodiaku zwykło uważać się Panny, Wagi i Ryby. To bardzo wrażliwe empatyczne osoby o nieprzeciętnie szlachetnych charakterach. Ponadto są ludźmi, którzy najbardziej w świecie kochają błogi spokój. Nie cierpią sytuacji, kiedy zostaje zburzony. Marzą, aby wszyscy darzyli je wielką sympatią. Chcą być w pełni akceptowane i żyć ze wszystkimi w zgodzie. Bardzo długo przeżywają wszelkie nieporozumienia. Starają się więc ich unikać za wszelka cenę. 

Panny, Wagi i Ryby emanują łagodnością, a inni niestety to wykorzystują. Osoby spod tych znaków zodiaku najczęściej padają ofiarami manipulatorów. Szybko można owinąć je sobie wokół palca. Ot, wierzą, że wszyscy mają dobre intencje. Bywają bardzo łatwowierne. Przedkładają też potrzeby innych nad swoje. Wypowiadanie hasła „nie” sprawia im gigantyczne problemy. Dlaczego zgadzają się na wszystko bezrefleksyjnie? Ot, tak jest im najwygodniej. Wolą komuś przytaknąć aniżeli wdać się z nim w stresującą dyskusję. Gdy się denerwują, momentalnie tracą grunt pod nogami. Stają się wycofane. Bywa, że Panny, Wagi i Ryby wpadają przez swoje niefrasobliwe zachowanie w tarapaty. Potem żałują i obiecują sobie, że zachowały się w podobny sposób ostatni raz. Niestety kolejnego dnia znów robią to samo. 

Zobacz także: Choć ten popularny sen można uznać za koszmar, jest dobrą wróżbą. Zawsze ma drugie dno

Polecane wideo

Emoji, które uwielbiają boomerzy. Generacja Z w ogóle ich nie używa
Emoji, które uwielbiają boomerzy. Generacja Z w ogóle ich nie używa - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie