Znaki zodiaku, które nie potrafią się dzielić z innymi. Bywają bardzo samolubne i egoistyczne

Raczej nie licz na ich pomoc.
Znaki zodiaku, które nie potrafią się dzielić z innymi. Bywają bardzo samolubne i egoistyczne
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/tezza.barton/)
25.08.2023

Jeśli zaprzyjaźnimy się z Bliźniętami, Lwami, czy Rybami, możemy być pewne, że jeżeli czegokolwiek nam zabranie, podzielą się tym z nami bez mrugnięcia oka. To osoby, które są znane z wielkiej hojności. Warto mieć oczywiście na uwadze, że dzielą się zazwyczaj z rozmaitych pobudek. Czasem faktycznie jest to wielka szlachetność i dobroć płynąca prosto z serca. Niekiedy za ich szczodrością stoi jednak chęć zabłyśnięcia w towarzystwie. To typowe „pokazanie się” z czysto egoistycznych pobudek. Tak, czy inaczej, raczej nie powiedzą nam „nie”, jeżeli poprosimy ich o wsparcie. Są jednak i te, które kategorycznie nam odmówią, nawet jeżeli miałyby zostać posądzone o bycie samolubnymi i bardzo egoistycznymi. Które znaki zodiaku można zakwalifikować do tej grupy?

Zobacz także: Znaki zodiaku, które najczęściej wchodzą w toksyczne związki. Uzależniają się emocjonalnie od przemocowych partnerów

Byk, Panna, Koziorożec: znaki zodiaku które nie potrafią dzielić się z innymi

Znakami zodiaku, które nie znoszą się dzielić z innymi, są przede wszystkim Byki, Panny oraz Koziorożce. Co ciekawe, dotyczy to nie tylko ich dalszych znajomych, ale także i najbliższych członków rodziny. Zdarza się, że nie udzielą niewielkiej pożyczki, czy nie pożyczą samochodu nawet swojemu partnerowi. Ludzie w potrzebie wywołują w nich same pejoratywne emocje. Traktują ich jak ciężar. Nie są po prostu zbyt empatyczni. Zdecydowanie nie można określić ich mianem szczodrych i pomocnych.

Jeżeli Byki, Panny i Koziorożce mają coś komuś oddać, czy też chociażby pożyczyć, zaczynają zachowywać się jak rozkapryszone dzieci. Są w tym polu małostkowe. Nie potrafią zrozumieć tego, że jeśli wykazałyby się szlachetnością, zostałyby zapewne z nawiązką nagrodzone za swoją dobroć. Wolą jednak kurczowo trzymać się swoich przyzwyczajeń. Dziwią się potem, że jeśli same potrzebują pomocy, telefon milczy i nikt nie chce ruszyć im na pomoc. 

Zobacz także: Ta cyfra numerologiczna ma wielkie szczęście w miłości. Nigdy nie dowie się, czym jest złamane serce

Polecane wideo

Sportowe buty, na które panuje teraz szał. Pasują do wszystkich stylizacji i nie wyjdą z mody przez długie miesiące
Sportowe buty, na które panuje teraz szał. Pasują do wszystkich stylizacji i nie wyjdą z mody przez długie miesiące - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
Ola (Ocena: 5) 26.08.2023 16:03
Ja jestem bliźnięta i ja się lubię dzielić
odpowiedz
NiesprawnaDiana (Ocena: 5) 25.08.2023 08:57
Może coś w tym jest. Jestem zodiakalną Panną z końcówki sierpnia. Co prawda pomaganie nie sprawia mi takich uczuć,ale radości też nie. Pomagam gdy muszę. Nie czuję też radości z czyjejś wdzięczności. Co jest śmieszne,na codzień potrzebuję pomocy innych w codziennym życiu.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie