Już niedługo pełnia różowego Księżyca. Czym się charakteryzuje to zjawisko?

Kwietniowa pełnia różni się od pozostałych.
Już niedługo pełnia różowego Księżyca. Czym się charakteryzuje to zjawisko?
Fot. Unsplash (Altınay Dinç)
29.03.2023

Pełnia Księżyca to specyficzny i zazwyczaj trudny czas dla wielu z nas. Ta faza naszego naturalnego satelity powoduje, że jesteśmy nerwowi i rozdrażnieni. Pełnia, która będzie miała miejsce w kwietniu, jest wyjątkowa. Nie bez powodu zwykło się ją nazywać różowym Księżycem.

Zobacz także: Jasnowidzka Aida ma dla Ciebie radę na nadchodzące dni. O tym nie zapominaj!

Pełnia różowego Księżyca

Nawet jeśli nie zdajesz sobie sprawy z tego, że Księżyc jest w pełni, możesz odczuć jej wpływ. Objawia się to przede wszystkim rozdrażnieniem i problemami ze snem. Co prawda, tę fazę księżyca możemy obserwować co miesiąc. Jednak w kwietniu jest ona niezwykła. Będziemy mogli zauważyć ją na niebie już w czwartek, 6 kwietnia. Jeśli chcesz dokładnie obejrzeć kwietniową pełnię, wybierz się na otwartą przestrzeń, najlepiej poza miastem. Księżyc będzie najbardziej widoczny z samego rana, około 6:40.

Nazwa „różowy Księżyc” niestety nie oznacza, że będzie on faktycznie w tym kolorze. Ma to znaczenie symboliczne. Wskazuje na barwę kwiatów, które nazywane są floksami. O tej porze roku kwitną one właśnie na różowo, szczególnie dużo jest ich w Ameryce Północnej.

Zobacz także: Ksiądz wyjaśnił, co się dzieje z osobą niewierzącą po śmierci. Internauci nie mogą uwierzyć, że to powiedział

- Ta pełnia księżyca odbędzie się w Wadze, a znając podwójne i nieprzewidywalne oblicze tego znaku, możemy spodziewać się wielu wzlotów i upadków. Może ona wpłynąć na aspekty naszego życia, które dotyczą równowagi, partnerstwa i harmonii. Nagła chęć do zmian nie jest wykluczona - wyjaśnia fakt.pl.

Pełnia potrwa przez 3 dni. Będziecie ją oglądać?

Polecane wideo

Horoskop MIŁOSNY na wiosnę
Horoskop MIŁOSNY na wiosnę - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie