Czerwiec będzie astrologicznym rollercoasterem. Oto najważniejsze kosmiczne wydarzenia tego miesiąca

Będzie się działo!
Czerwiec będzie astrologicznym rollercoasterem. Oto najważniejsze kosmiczne wydarzenia tego miesiąca
Fot. Pinterest.com (pinterest.co.uk/pin/142004194494278014 & pinterest.co.uk/pin/1759287345130929)
29.05.2022

Na początku każdego roku eksperci z dziedziny astrologii patrzą w niebo i skrupulatnie analizują układ gwiazd i planet, a także kosmiczne zjawiska, które w ciągu kolejnych 12 miesięcy będą miały największy wpływ na nasze życie. Wiele osób wierzy w to, że ruchy ciał niebieskich mogą zapewnić nam szczęście i powodzenie lub też przynieść pecha i fatum.  

Zobacz również: „Powiew świeżego powietrza”. Rozpoczyna się bardzo optymistyczny sezon dla wszystkich znaków zodiaku – bez wyjątku

Co takiego astrolodzy zobaczyli w związku ze zbliżającym się czerwcem? Okazuje się, że ten miesiąc będzie obfitował w istotne kosmiczne wydarzenia. Czy ich energia będzie dla nas korzystna, a może wręcz przeciwnie? Oto ściągawka odnośnie najważniejszych czerwcowych dat pod kątem astrologii. Czego należy się spodziewać? 

Horoskop na czerwiec 2022. Najważniejsze astrologiczne datyFot. Unsplash

Horoskop na czerwiec 2022. Najważniejsze astrologiczne daty

3 czerwca - koniec retrogradacji Merkurego 

Retrogradacja Merkurego ma miejsce wtedy, gdy ta planeta wchodzi w pozorny ruch wsteczny. To kosmiczne wydarzenie ma wyjątkowo negatywny wpływ na mieszkańców Ziemi. Gdy Merkury znajduje się w retrogradacji, nic nie układa się po naszej myśli i musimy zmagać się z różnymi przeszkodami oraz niespodziewanymi zwrotami wydarzeń. 

Po trzech tygodniach kosmicznego chaosu już od 3 czerwca będziemy mogli odetchnąć, ponieważ to zjawisko wreszcie się zakończy. Astrolodzy podkreślają jednak, że niektórzy mogą odczuwać negatywny wpływ Merkurego jeszcze przez jakiś czas, należy więc liczyć się z zaburzeniami w komunikacji z innymi. 

4 czerwca - początek retrogradacji Saturna 

W czerwcu koniec jednej retrogradacji zbiegnie się w czasie z początkiem innej. Wprawdzie Merkury wreszcie da nam odpocząć, ale za to Saturn zmusi nas do pewnych ważnych przemyśleń. Już 4 czerwca ta planeta znajdzie się w pozornym ruchu wstecznym w znaku buntowniczego i ekscentrycznego Wodnika. Taka sytuacja będzie trwać aż do 22 października. Co to dla nas oznacza? Okazję do zadania sobie istotnych pytań na temat stawiania granic oraz wartości, jakimi kierujemy się w życiu. Energia Saturna da nam lekcję jeśli chodzi o poczucie obowiązków i dojrzałość. 

14 czerwca - pełnia Truskawkowego Księżyca 

W połowie miesiąca Księżyc znajdzie się w swojej najbardziej imponującej fazie. Czerwcowa pełnia nosi nazwę Truskawkowego Księżyca, ponieważ przypada na sezon zbioru tych owoców, a do tego nasz naturalny satelita będzie rzucał nietypową, blado różową poświatę. Co więcej, ostatnia pełnia tej wiosny będzie czasem superksiężyca, ponieważ znajdzie się on najbliżej Ziemi, a do naszej planety dotrze nawet o 30 proc. więcej światła odbitego od Srebrnego Globu. 

21 czerwca - początek sezonu Raka i przesilenie letnie 

21 czerwca czeka nas wyjątkowo krótka noc - doświadczymy za to najdłuższego dnia w całym roku, a wszystko za sprawą przesilenia letniego. Ta sama data oznacza początek sezonu Raka, czyli jednego z najbardziej wrażliwych i empatycznych spośród wszystkich znaków zodiaku. Jego energia sprawi, że zapragniemy bliskości z innymi i będziemy chcieli spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi. 

28 czerwca - początek retrogradacji Neptuna 

To nie żart - pod koniec miesiąca czeka nas jeszcze jedna retrogradacja. Tym razem w pozornym ruchu wstecznym znajdzie się Neptun, a pozostanie w nim aż do 3 grudnia. Co to dla nas oznacza? Wyjątkową więź ze sferą duchową i zwiększoną intuicję. Wszystko dlatego, że zgodnie z astrologią Neptun włada światem będącym jedynie odbiciem rzeczywistości dostrzegalnej naszymi zmysłami. Ta planeta patronuje mitologii, duchowości, legendom, snom, mistycyzmowi oraz magii i głęboko skrywanym przeżyciom. 

Zobacz również: Siostrzane znaki zodiaku. Kto jest Twoją bratnią duszą?

Polecane wideo

Osobowość jak na dłoni. Co paznokcie mówią o Twoim charakterze?
Osobowość jak na dłoni. Co paznokcie mówią o Twoim charakterze? - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Katarzyna (Ocena: 5) 29.05.2022 09:03
Rok 2022 to zły rok. Same pozorne ruchy wsteczne. W tym roku nie powinno planować się dzieci, poczęte w takiej aurze będą miały całe życie pod górę.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie