Za parę dni zobaczymy na niebie Czarny Księżyc. Astrolodzy wyjaśniają, czy jest się czego obawiać

Brzmi złowieszczo. Na co warto się przygotować?
Za parę dni zobaczymy na niebie Czarny Księżyc. Astrolodzy wyjaśniają, czy jest się czego obawiać
Fot. Unsplash
27.04.2022

Nów Księżyca to moment, w którym Srebrny Glob jest niewidoczny, ponieważ jego zwrócona ku Ziemi półkula jest nieoświetlona. W astrologii to zjawisko reprezentuje nowy początek i idealny czas na wyrażanie swoich intencji wobec Wszechświata.    

Zobacz również: Rozpoczyna się nowy rok astrologiczny. Oto horoskop dla wszystkich znaków zodiaku

Już za parę dni będziemy mieli do czynienia z kolejnym nowiem Księżyca, ale tym razem możemy mówić o naprawdę niezwykłym kosmicznym wydarzeniu, zwanym Czarnym Księżycem. Brzmi mrocznie i złowieszczo, ale czy rzeczywiście jest się czego obawiać? Wyjaśniają to astrolodzy. 

Horoskop na Czarny Księżyc i zaćmienie Słońca w Byku 2022Fot. Unsplash

Horoskop na Czarny Księżyc i zaćmienie Słońca w Byku 2022 

Najbliższy nów Księżyca czeka nas już 30 kwietnia. To kosmiczne zjawisko będzie miało miejsce w znaku Byka. 

Co ciekawe, wcale nie jest to pierwsze tego typu wydarzenie w ostatnim czasie. Z tego względu drugi nów wypadający w tym samym miesiącu kalendarzowym nosi nazwę Czarnego Księżyca. W dodatku to zjawisko zbiegnie się w czasie z zaćmieniem Słońca. 

Co przyniesie nam ta kosmiczna kumulacja? Wyjaśniają to astrolodzy związani z portalem bustle.com. Jak czytamy, symbolika zaćmienia Słońca oznacza wielkie i przełomowe zmiany. A jeśli takie wydarzenie zbiega się w czasie z nowiem Księżyca możemy mówić o otwierających się przed nami szansami i możliwościami. To tak, jakby cały Wszechświat próbował wskazać nam naszą życiową ścieżkę. Co więcej, takie okoliczności będą pojawiać się nagle i niezapowiedzianie, a zmiany mogą przybrać naprawdę gwałtowny charakter. 

Zdaniem astrologów nie bez znaczenia jest również znak zodiaku, w którym dojdzie do najbliższego nowiu Księżyca. Tym razem będzie miał on miejsce w Byku. Symboliką tego znaku są m.in. dobra materialne i sfera finansów, a także przyjemności. Możemy więc spodziewać się znaczących zmian i zawirowań zwłaszcza w tych obszarach życia. 

Zobacz również: Masz tyle lat? Szykuj się na wielkie życiowe zawirowania. To wcale nie przypadek

Polecane wideo

Mroczna strona znaków zodiaku. Oto ich najbardziej toksyczne cechy
Mroczna strona znaków zodiaku. Oto ich najbardziej toksyczne cechy - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie