Masz tyle lat? Szykuj się na wielkie życiowe zawirowania. To wcale nie przypadek

Co pewien czas naszym życiem wstrząsa prawdziwa rewolucja.
Masz tyle lat? Szykuj się na wielkie życiowe zawirowania. To wcale nie przypadek
Fot. Pinterest.com (pinterest.co.uk/pin/1055599903668225 & pinterest.co.uk/pin/4574037113330091)
18.03.2022

Dla wielu osób kilka ostatnich lat przed 30. urodzinami jest naprawdę intensywnych. Jest to czas istotnych zmian w najważniejszych obszarach życia, takich jak miłość czy kariera. Podjęcie nowej ścieżki zawodowej, przeprowadzka do innego miasta, rozpoczęcie poważnego związku (albo gwałtowne rozstanie), być może narodziny dziecka – z tymi przełomowymi życiowymi wydarzeniami często stykamy się tuż przed 30-tką. 

Zobacz również: Dla tych znaków zodiaku rok 2022 będzie bardzo udany. Gwarantuje to cały Wszechświat

Czy to przypadek? Bynajmniej. A już na pewno nie według astrologii, która ma doskonałe wytłumaczenie dla życiowych zawirowań, jakie przeżywamy w tym wieku. Wszystko sprowadza się do powrotu Saturna. Co to takiego i w jaki sposób na nas wpływa? 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Natasha Weber (@astrotash)

Powrót Saturna. Co to takiego i jak wpływa na nasze życie? 

Powrót Saturna to jedno z tych astrologicznych zjawisk, jakie wywierają na nasze życie największy wpływ. Raz na 29 lat ta planeta powraca do położenia, w którym znajdowała się w momencie naszych narodzin. A wtedy w naszym życiu wybuchają prawdziwe rewolucje. 

Jako że Saturn porusza się wyjątkowo wolno, skutki jego powrotu zaczynamy odczuwać nawet w wieku 27-28 lat. Jednak energia tej planety najbardziej daje nam się we znaki w przedziale 29-30 lat. Powrót Saturna trwa więc ok. 2,5 roku, ale efekty tego zjawiska mogą być odczuwalne nawet do roku po jego zakończeniu. 

Innymi słowy, powrót Saturna to czas wielkich zmian i podejmowania ważnych życiowych decyzji. W tym okresie wielu z nas spogląda wstecz i dokonuje swoistego rachunku sumienia. Co udało nam się osiągnąć w tym czasie? Jak oceniamy swoje życiowe wybory? Czy obraliśmy właściwą ścieżkę, a może po drodze gdzieś pobłądziliśmy? 

Obecnie Saturn znajduje się w znaku Wodnika i będzie w nim przebywać jeszcze do połowy marca 2023 roku. Jednak nie oznacza to, że w tym okresie energia tej planety będzie mieć wpływ wyłącznie na osoby urodzone na przełomie stycznia i lutego. Najważniejszy jest bowiem nie nasz zodiaku, ale znak, w którym to Saturn znajdował się w momencie, gdy przyszliśmy na świat. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Moon to be (@moontobe_)

Powrót Saturna. Jak go obliczyć? Pomoże kalkulator

Jak obliczyć datę swojego powrotu Saturna? To bardzo proste. W Sieci znajdziemy mnóstwo darmowych i łatwych w obsłudze astrologicznych kalkulatorów, które zrobią to za nas. Wystarczy podać swoją datę urodzenia, a w niektórych przypadkach również dokładną godzinę oraz miejsce narodzin. Na tej podstawie dowiesz się, w jakim znaku znajdował się Saturn, gdy pojawiłaś się na świecie. To nie bez znaczenia, ponieważ w zależności od danego znaku twój powrót Saturna może przebiegać nieco inaczej. Przykładowo obecność tej planety w znaku Strzelca może oznaczać zagraniczne podróże, natomiast usytuowanie w Raku może wiązać się z pewnym kryzysem emocjonalnym. 

Czy wobec tego powinnaś się obawiać tego zjawiska? Zdaniem astrologów - zupełnie nie. Owszem, powrót Saturna często wiąże się z przewartościowaniami, ale taka transformacja jest kluczowa w procesie rozwoju osobistego. Jeśli tylko będziesz ze sobą szczera, wyjdziesz z niej silniejsza i mądrzejsza. 

Zobacz również: To najbardziej pechowe zjawisko astrologiczne. W 2022 roku czeka nas aż czterokrotnie

Polecane wideo

Horoskop anielski na 2022 rok. Co zwiastują Ci aniołowie?
Horoskop anielski na 2022 rok. Co zwiastują Ci aniołowie? - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Katarzyna (Ocena: 5) 18.03.2022 20:39
Ogólnie wszystkie planety gdzieś się znajdują. W latach 1988-1991 Saturn znajdował się w znaku konserwatywnego Kozierozca. Jak ktoś ma więcej Kozietozcow w pozostałych planetach, to dla niego ten marzec będzie wyjątkowy pod każdym względem.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie