Magiczne moce soli. Rytuały na przyciągnięcie pieniędzy i dobrobytu

Może warto dodać tę przyprawę nie tylko do obiadu?
Magiczne moce soli. Rytuały na przyciągnięcie pieniędzy i dobrobytu
Fot. Unsplash (Autri Taheri)
16.11.2021

Sól to jedna z tych przypraw, która prawdopodobnie znajduje się w każdej kuchni. Nic jednak dziwnego, bowiem większość z nas dodaje ją niemal do wszystkich dań. Okazuje się jednak, że nie tylko wzmacnia ona smak i nadaje potrawą charakteru, lecz także ma właściwości… magiczne. A przynajmniej tak wierzono przed laty.

Przeczytaj też: Trzy rytuały, które pomogą wypędzić złą energię z Twojego domu

Sól – jakie magiczne właściwości posiada?

Sól od dawna wykorzystywana jest w różnego rodzaju rytuałach. A ponieważ rozpuszcza się ona w wodzie, uważano, że może ona pomóc ludziom, którzy stoją przed ważnymi życiowymi zmianami. W związku z tym witaną nią nowożeńców, a także żegnano zmarłych. Co ważne, soli nie można było podawać kobiecie w błogosławionym stanie, ponieważ wierzono, że może to doprowadzić do poronienia.

Do czego jeszcze wykorzystywano sól? Do oczyszczenia domu ze złej energii. Jak działał ten rytuał? Ludzie wierzyli, że przyprawa ta rozsypana po kątach, wypędza złe duchy, a także zapobiega kłótnią. Istniało również przekonanie, że soli nie powinno się pożyczać od sąsiadów, bo może to doprowadzić do awantury.

Co ciekawe, sól podobno pomaga też przyciągnąć pieniądze i dobrobyt. Jak wykonać taki rytuał? Najlepiej rozsypać trochę soli przy drzwiach wejściowych swojego domu, a także odrobine wsypać w kątach pomieszczeń. Poza tym warto wrzucić do portfela woreczek z solą.

Spróbujesz? W sumie… co nam szkodzi?

Źródło: radiozet.pl

Polecane wideo

Horoskop tygodniowy 15.11. - 21.11.
Horoskop tygodniowy 15.11. - 21.11. - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie