Pełnia Bobrzego Księżyca - kiedy będziemy mogli ją obserwować?

Dowiedz się też, skąd wzięła się ta nazwa.
Pełnia Bobrzego Księżyca - kiedy będziemy mogli ją obserwować?
Fot. Unsplash (Griffin Wooldridge)
05.11.2021

Można w to wierzyć lub nie, ale pełnie księżyca wpływają na nasze zachowanie. Przeważnie, gdy możemy Srebrny Glob zobaczyć w całej okazałości, pewne historie odczuwamy znacznie silniej. W tym czasie niejeden z nas jest bardziej nerwowy, wykazuje większy apetyt lub pożądanie albo ma problemy z zaśnięciem. I choć do dziś nie wiadomo do końca, dlaczego tak się dzieje, gdy obserwujemy takie zjawisko, wielu z nas odprawia swoje pewne rytuały. Czy wiesz jednak, kiedy w najbliższym czasie będziemy mogli podziwiać księżyc w pełni?

Przeczytaj też: Ten listopadowy dzień okaże się szczęśliwy dla wszystkich znaków zodiaku - bez wyjątku. Sprawdź, co Ci przyniesie

Pełnia Bobrzego Księżyca – kiedy jest i skąd taka nazwa?

Czy wiesz, że każda pełnia księżyca ma swoją nazwę? W najbliższym czasie, to jest 19 listopada 2021 roku, będziemy mogli ponownie obserwować to zjawisko na niebie. Tym razem jednak będziemy mieć do czynienia z Pełnią Bobrzego Księżyca. Skąd taka nazwa? Na to pytanie nie ma dziś jednej odpowiedzi. Niektórzy bowiem uważają, że wzięła się ona od rdzennych mieszkańców Ameryki, zastawiających w tym miesiącu pułapki na bobry. Drudzy natomiast sądzą, że powodem była zwiększona aktywności bobrów budujących zimowe zapory. Tą listopadową pełnią niekiedy nazywa się też Szronową Pełnią.

Dodajmy także, że 19 listopada dojdzie na niebie również do częściowego zaćmienia Księżyca. Jednakże nie zaobserwujemy tego zjawiska na naszej szerokości geograficznej. Niemniej jednak między 10 a 23 listopada będziemy mieli szansę zobaczyć rój spadających gwiazd. Wyjrzyj więc wieczorem przez okno i koniecznie pomyśl życzenie!

Polecane wideo

Horoskop tygodniowy 8.11. - 14.11.
Horoskop tygodniowy 8.11. - 14.11. - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie