To najbardziej pechowe zjawisko astrologiczne. W 2022 roku czeka nas aż czterokrotnie

Jest się czego obawiać.
To najbardziej pechowe zjawisko astrologiczne. W 2022 roku czeka nas aż czterokrotnie
Fot. Unsplash
05.10.2021

Niektórzy uważają, że to my sami jesteśmy panami własnego losu i ponosimy odpowiedzialność za wszystko, co nas spotyka. Z kolei inni głęboko wierzą w to, że naszym życiem rządzi tajemniczy układ gwiazd i planet oraz skomplikowane zjawiska astrologiczne.

Zobacz również: W jakim roku osobistym się znajdujesz? Numerologia zdradza, co przyniesie Ci los w najbliższym czasie

Jeśli wierzyć astrologom, niektóre z nich mają na nas wyjątkowo korzystny wpływ, a inne - wręcz przeciwnie. Za najbardziej pechowe zjawisko astrologiczne uchodzi owiana złą sławą retrogradacja Merkurego. Niestety eksperci od gwiazd i planet nie mają dla nas dobrych wiadomości - w 2022 roku ten kosmiczny fenomen wydarzy się aż czterokrotnie.

Retrogradacja Merkurego w 2022 roku. Kiedy się wydarzy?

Fot. Unsplash

Retrogradacja Merkurego w 2022 roku. Kiedy się wydarzy?

Czym jest retrogradacja Merkurego? Ma ona miejsce wtedy, gdy ta planeta wchodzi w pozorny ruch wsteczny.

To kosmiczne wydarzenie ma wyjątkowo negatywny wpływ na mieszkańców Ziemi. Gdy Merkury znajduje się w retrogradacji, nic nie układa się po naszej myśli i musimy zmagać się z różnymi przeszkodami oraz niespodziewanymi zwrotami wydarzeń.

Astrologom udało się ustalić, że w roku 2022 doświadczymy tego zjawiska aż czterokrotnie. Będzie ono miało miejsce w następujących okresach:

  • 14 stycznia – 3 lutego
  • 10 maja – 2 czerwca
  • 9 września – 2 października
  • 29 grudnia – 18 stycznia

Czego zatem wystrzegać się w tym niebezpiecznym czasie? Merkury to planeta odpowiedzialna za komunikację, więc astrolodzy radzą uważać na to, w jaki sposób będziemy porozumiewać się z innymi – czy to w mowie, czy w piśmie. Nieprzemyślane słowa mogą doprowadzić do konfliktów i spięć.

Retrogradacja Merkurego nie jest też dobrym momentem na zawieranie różnych umów i podpisywanie ważnych dokumentów. Jeśli natomiast to nieuniknione, zanim weźmiesz długopis do ręki dokładnie przeanalizuj treść, z jaką masz do czynienia.

Zobacz również: To bez wątpienia najbardziej niezrozumiany spośród wszystkich znaków zodiaku. Świadczy o tym tych 6 dowodów

Polecane wideo

To będzie najszczęśliwszy dzień w całym październiku. Co los szykuje dla Twojego znaku zodiaku?
To będzie najszczęśliwszy dzień w całym październiku. Co los szykuje dla Twojego znaku zodiaku? - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie