Monogamia? Nie, dziękuję. Te znaki zodiaku stawiają na wolność i eksperymentowanie

Jeden partner raczej ich nie zadowoli.
Monogamia? Nie, dziękuję. Te znaki zodiaku stawiają na wolność i eksperymentowanie
Fot. Unsplash
29.05.2021

Poliamoria inaczej jest zwana wielomiłością. Definiuje się ją jako praktykę lub pragnienie posiadania wielu romantycznych związków w tym samym czasie z pełną wiedzą zaangażowanych osób. To właśnie wiedza i zgoda wszystkich zainteresowanych jest tu kluczowa – w związku poliamorycznym wszystkie strony powinny czuć się dobrze. 

Zobacz również: Autoseksualizm. Coraz więcej osób właśnie tak określa swoją orientację

W naszym społeczeństwie poliamoria stanowi raczej temat tabu, ale to wcale nie oznacza, że takie związki są niespotykane. Niektórzy mówią o sobie, że nie są stworzeni do monogamii, a związek z tylko jednym partnerem lub partnerką nigdy nie będzie dla nich w pełni satysfakcjonujący. 

A co na ten temat mówi astrologia? Wymienia trzy znaki zodiaku, dla których koncept poliamorii jest szczególnie atrakcyjny. Kto nudzi się w monogamicznym związku i jest otwarty na wolność i eksperymenty? 

Znaki zodiaku, które interesuje poliamoria

Fot. Unsplash.com

Znaki zodiaku, które interesuje poliamoria

Strzelec 

Z natury Strzelec jest wolnym duchem, a zaangażowanie i poważne deklaracje to dla niego wielkie wyzwanie. Niczego nie boi się tak, jak utraty wolności i uwiązania u boku jednej osoby. Idea poliamorycznej relacji jest dla niego bardzo pociągająca. Ten znak zodiaku nie ma problemu z zazdrością, a miłość postrzega jako przygodę, dlaczego więc zaprosić do niej tylko jednego towarzysza? 

Koziorożec 

Mogłoby się wydawać, że Koziorożec to ostatni znak zodiaku, który byłby zainteresowany poliamorią. Ma opinię tradycjonalisty i osoby twardo stąpającej po ziemi. Jednak to właśnie dojrzałość emocjonalna i racjonalne podejście do życia sprawia, że osoby spod tego znaku idealnie odnajdują się w relacji nie z jednym, ale z wieloma partnerami i potrafią skutecznie uniknąć wszelkich dramatów i nieporozumień. 

Wodnik 

O Wodniku mówi się, że jest buntownikiem i zawsze płynie pod prąd. Nie inaczej jest jeśli chodzi o związki. Osoby spod tego znaku podążają za swoim instynktem i zawsze są otwarte na różne nowe doświadczenia i eksperymenty. Poliamoria bardzo im odpowiada, ponieważ w związku nie okazują zbyt wiele emocji, a także nie mają problemu z zazdrością. Ich podejście do relacji romantycznych odznacza się chłodną logiką. Jeżeli jeden partner nie spełnia ich oczekiwań, nie widzi przeszkody w tym, aby dodać do tego równania kolejną osobę. 

Zobacz również: Te znaki zodiaku odkochują się w mgnieniu oka. Nie można być pewnym ich uczuć

Polecane wideo

Uznano ją za właścicielkę największych policzków na świecie. Jak wygląda dzisiaj?
Uznano ją za właścicielkę największych policzków na świecie. Jak wygląda dzisiaj? - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie