Sprawdź, jakie zwierzę podporządkowane jest Twojej dacie urodzenia (oraz co to mówi o Tobie!)

Delikatny motyl, silna niedźwiedzica, a może przebiegły lis? Dowiedz się zaskakującej prawdy na swój temat.
Sprawdź, jakie zwierzę podporządkowane jest Twojej dacie urodzenia (oraz co to mówi o Tobie!)
fot. Unsplash (Japheth Mast) & Pinterest (pl.pinterest.com/pin/6614730693220645)
07.05.2021
Wiktoria Sobocińska

Astrologia już od dawna kojarzyła cechy zwierząt z określonymi znakami zodiaku. Strażnicy lasu mogą wiele nas nauczyć, a także stać się naszymi duchowymi przewodnikami. Z niektórymi z nich czujemy silną więź, a inne wręcz nas odpychają albo budzą lęk. 

Zobacz również: Jaki jest Twój zwierzęcy patron? Dowiedz się, jak wiele mówi o Tobie

Za każdym razem, kiedy jakieś cechy zwierząt rezonują z Tobą, to znaczy, że totem próbuje Ci coś przekazać. Warto wiedzieć, jakie istoty podporządkowane są naszej dacie urodzenia, aby czerpać od nich wiedzę i dowiedzieć się więcej na temat swojego charakteru i możliwości.

Zwierzęcy charakter według znaków zodiaku

Baran 

Już w starożytnym Egipcie wierzono, że ten znak zodiaku idealnie odpowiada prawdziwemu baranowi. Archetyp związany z determinacją, inicjatywą oraz działaniem, a także ogromną siłą oraz... płodnością. 

Zapowiada dużo okazji do impulsywnych decyzji i zmian w życiu. Łatwo wyprowadzić go z równowagi, a wtedy natychmiast przystępuje do ataku.

Byk

Kobieta spod znaku Byka, podobnie jak niedźwiedź jest silna, mądra i tworzy przyjazne rodzinne gniazdko. Inspirujesz innych do stabilności i uziemienia. 

Bliźnięta

Zachowanie kobiety spod znaku Bliźniąt przypomina delikatnego motyla. Podobnie jak ten owad masz dwoistą naturę, a przy tym jesteś figlarna, kapryśna i nieuchwytna dla drugiego człowieka.

Motyl jest symbolem transformacji, to Twój duchowy przewodnik, który prowadzi Cię ku nowym możliwościom. 

Rak

Podobnie jak prawdziwy rak jesteś skryta i wycofujesz się z relacji, aby uniknąć zranienia. Na zewnątrz jednak obudowujesz się twardym pancerzem i straszysz swoimi szczypcami. 

Potrzeba sporo czasu, aby Cię "oswoić", ale kiedy już pokochasz, to na całe życie.

Lew

Pani Lew przyciąga uwagę innych osób swoją gracją i taktem, gdy tylko pojawi się na terenie swojej dżungli. Charakterem przypomina domowe koty, które choć czułe i troskliwe, chodzą własnymi drogami i bywają humorzaste. Cechuje Cię charyzma, odwaga oraz niezależność. 

Panna

Twoim przewodnikiem duchowym jest pracowita pszczoła. Podobnie jak ona jesteś sumienna, obowiązkowa i oddana swojej misji. Ten boski owad symbolizuje radość z wykonywanej pracy, płodność oraz determinację. Inni tylko mogą pozazdrościć Ci ambicji i motywacji.

Waga

Jakie zwierzę najbardziej rezonuje ze spokojem, harmonią i pięknem spod znaku Wagi? Oczywiście łabędź, który porusza się z wdziękiem i darzy ludzi miłością. Taki totem wzmacnia poczucie wartości, wrażliwości na sztukę oraz szansę na udany związek. Konflikty rozwiązujesz tylko pokojowo.

Skorpion

Kobietę spod znaku Skorpiona porównuje się do dzikiej tygrysicy. W zależności od nastroju możesz odebrać albo darować komuś życie. Tylko połączenie jasnej oraz ciemnej Twojej duszy da Ci pełną równowagę. Mężczyzn uwodzisz swoją tajemniczością i niezależnością.

Strzelec

Według astrologii Strzelec reprezentuje mitycznego centaura, czyli połączenie człowieka i konia. Podobnie jak mustang jesteś wolnym duchem i ciągnie Cię ku zmianom i podróżom. 

Masz szlachetne serce, trudno Cię złamać, a życiowe przeszkody przeskakujesz z niezwykłą gracją.

Koziorożec

Niczym górska kozica jesteś silna, zwinna i potrafisz z łatwością wspiąć się na szczyt. Nie czujesz lęku przed swoją podróżą życia i chętnie pomagasz w niej innym. Jesteś odpowiedzialna za siebie, ambitna i budujesz świat na własnych warunkach. Potrafisz stawiać granice, a jeśli ktoś je przekroczy, pokazujesz rogi. 

Wodnik

Wiele Twoich cech charakteru uosabia żyjący instynktownie królik. Doskonale wyczuwa zagrożenie i wie, co dla niego najlepsze. Choć wygląda bardzo niewinnie i przyjaźnie, w środku kieruje się sprytem i przetrwaniem. Jesteś bardzo wrażliwa, a niektórzy sądzą, że masz w życiu mnóstwo szczęścia.

Ryby

Symbolem wdzięku i przebiegłości dla Ryb jest lis. Z jednej strony ma w sobie sporo gracji, a z drugiej jest bardzo niebezpieczne i nieprzewidywalne. Ryby cenią sobie wolność i przestrzeń, więc trudno je zmusić do czegokolwiek, zwłaszcza w bliskiej relacji. 

Zobacz również: QUIZ: Kim byłaś w poprzednim wcieleniu?

Polecane wideo

Te znaki zodiaku szybko nudzą się w związkach, więc uważaj - może już planują rozstanie
Te znaki zodiaku szybko nudzą się w związkach, więc uważaj - może już planują rozstanie - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Ola 💐🍄 (Ocena: 5) 28.08.2023 18:58
Fajnie 🦋
odpowiedz

Polecane dla Ciebie