Najpróżniejsze znaki zodiaku. To urodzeni narcyzi, którzy kochają tylko siebie

Czasami naprawdę trudno z nimi wytrzymać.
Najpróżniejsze znaki zodiaku. To urodzeni narcyzi, którzy kochają tylko siebie
Fot. Pinterest.com (pinterest.co.uk/pin/419538521542618484 & pinterest.co.uk/pin/656751558152135160)
27.01.2021

Samoakceptacja i miłość do samego siebie są bardzo ważne w budowaniu własnej samooceny i pewności siebie, a przez to także relacji z innymi. Jeśli jesteśmy świadomi swoich mocnych stron będziemy w stanie poradzić sobie z każdą krytyką, a krzywdzące opinie innych nie będą miały wpływu na naszą równowagę emocjonalną. 

Zobacz również: Znak zodiaku, który ma zadatki na miss. Najczęściej wygrywa konkursy piękności

Bywa jednak, że miłość do samego siebie przybiera niezdrowe rozmiary. Takie osoby zaczynają postrzegać siebie jako najważniejsze i nieomylne, a przy tym brakuje im empatii wobec innych i nie są w stanie przyjąć jakiejkolwiek innej perspektywy. Właśnie takie cechy charakteryzują narcyzów, którzy mają opinię wyjątkowo próżnych, a często nawet toksycznych osób. 

Próżne znaki zodiaku

Fot. Pinterest.com (pinterest.co.uk/pin/398639004517434836 & pinterest.co.uk/pin/33354853479693166)

Próżne znaki zodiaku

Jakie znaki zodiaku uchodzą za najpróżniejsze według astrologii? Gwiazdy wyróżniają cztery znaki zodiaku, które przejawiają cechy przypisywane narcyzom. U każdego z nich próżność objawia się na nieco inne sposoby, ale wszystko sprowadza się do jednego – te znaki zodiaku najbardziej kochają tylko siebie.  

Waga 

Fakt, że listę najpróżniejszych znaków zodiaku otwiera właśnie Waga nie powinien być żadnym zaskoczeniem. W końcu planetą opiekuńczą tego znaku zodiaku jest Wenus, która oprócz miłości (w tym do samego siebie) symbolizuje wszystko, co piękne. W związku z tym Waga w naturalny sposób czuje przyciąganie do piękna. Wprawdzie zdaje sobie sprawę z tego, że wygląd to nie wszystko, ale z jakiegoś powodu otacza się przeważnie tylko atrakcyjnymi ludźmi. 

Bliźnięta 

Bliźnięta to jeden z najbardziej ekstrawertycznych spośród wszystkich znaków zodiaku. Chce zawsze być w centrum uwagi i podziwiany, a także lubiany. Aby to osiągnąć nie zawaha się przed tym, aby zręcznie manipulować wszystkimi w swoim otoczeniu. Nie widzi w tym nic zdrożnego jeśli tylko uda mu się osiągnąć swój cel. 

Byk 

Obecność tego znaku zodiaku na tej liście może zaskakiwać, ponieważ Byk ma opinię osoby twardo stąpającej po ziemi i niesamowicie racjonalnej. Jednak Byk ma także swoją materialistyczną stronę, co oznacza, że kocha luksus i bogactwo. Osoby spod tego znaku zodiaku uwielbiają być rozpieszczane. Jeśli tak się nie dzieje, często stają się kapryśne i opryskliwe. 

Lew 

Osoby spod tego znaku to urodzone królowe dramatu. Jeśli nie otrzymają upragnionej atencji rozpętają prawdziwe piekło. Zrobią wszystko aby tylko znaleźć się w centrum uwagi, a przy tym są wyjątkowo łase na komplementy. Jeśli nie mogą na nie liczyć, same zaczną opowiadać innym o swoich zaletach. 

Zobacz również: Astrolodzy nie potrafią wskazać żadnych wad tego znaku zodiaku. „Jest najlepszy”

Polecane wideo

Komentarze (6)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 08.04.2022 19:06
Jestem skorpionem, jestem narcyzem i co? Łyso?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.01.2021 08:04
jestem wagą i się zgadzam
odpowiedz
Katarzyna (Ocena: 5) 27.01.2021 20:55
Powinno być Lew, Ryby, Wagi, Byki.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.01.2021 10:32
Ryby to najbardziej zapatrzony w siebie znak zodiaku. Zwłaszcza kobiety. Wpatrzone w siebie, ciągle chcą być adorowane i podziwianie. Obrażają się o byle co.
odpowiedz
Gość (Ocena: 5) 27.01.2021 02:48
Jestem lwem i sie z tym kompletnie nie zgadzam
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie