Seryjnych morderców łączą trzy cechy wspólne. Astrologia wyjaśnia ten mroczny fenomen

Tutaj nie ma mowy o przypadku.
Seryjnych morderców łączą trzy cechy wspólne. Astrologia wyjaśnia ten mroczny fenomen
Fot. Unsplash
02.01.2021

Określenie “seryjny morderca” funkcjonuje dopiero od lat 70. XX wieku. Jego autorstwo przypisuje się agentowi FBI, Robertowi Resslerowi. To właśnie on, wraz z Robertem D. Kepelem zapoczątkował sporządzanie profili psychologicznych sprawców tych przestępstw.  

Zobacz również: Znaki zodiaku zdolne do wszystkiego. Uznano je za szczególnie niebezpieczne

W ramach profilowania psychologicznego eksperci badają dane dotyczące przestępstwa pod kątem psychologicznym, a następnie na ich podstawie próbują określić cechy charakterystyczne sprawcy. Ale to nie wszystko. Seryjnym mordercom przyglądają się także astrolodzy zajmujący się kryminalistyką. Nie jest to wprawdzie bardzo rozpowszechniona dziedzina, ale osoby, które działają na tym polu nie mają wątpliwości - w przypadku seryjnych zabójców znak zodiaku nie jest bez znaczenia. 

Znaki zodiaku i cechy wspólne seryjnych morderców wg astrologii

Fot. iStock

Znaki zodiaku i cechy wspólne seryjnych morderców według astrologii

Astrolodzy wyróżniają najczęstsze znaki zodiaku wśród seryjnych morderców. Są to przede wszystkim Bliźnięta, Panna, Strzelec i Ryby. Co ciekawe (ale ponoć wcale nie przypadkowe), wszystkie one zaliczają się do znaków zmiennych. To oznacza, że cechuje je umiejętność dostosowywania się do nowych warunków. Są też wyjątkowo niezdecydowane i zmienne jak kameleon. Wszystko to, w połączeniu z ich energią i osobowością zdaniem astrologów świadczy o tym, że prowadzą swego rodzaju podwójne życie. 

W rozmowie z portalem cosmopolitan.com astrolożka Leona Moon tak określa poszczególne zmienne znaki zodiaku: 

 • Bliźnięta słyną z podwójnej osobowości. Wydają się urocze i charyzmatyczne, ale skrywają też mroczną stronę. Nigdy nie wiadomo, która osobowość weźmie nad nimi górę. 
 • Panny są skrupulatne i systematyczne, a ich życiem rządzi schemat. To nie przypadek, że seryjni mordercy popełniają zbrodnie zgodnie z charakterystycznym i przewidywalnym motywem. 
 • Strzelce są charyzmatyczne i uwielbiają przygody. Ma to wyjaśniać, dlaczego w poszukiwaniu mocnych wrażeń są skłonne popełnić nawet najbardziej przerażające zbrodnie. 
 • Ryby cechują wielkie pokłady empatii, ale to może obrócić się przeciwko nim. Te znaki zodiaku dosłownie cierpią za innych i zdarza się, że ten ból je przytłacza. Muszą dać mu jakiś upust. 

Dalej astrolożka wymienia słynnych seryjnych morderców, którzy na przestrzeni lat terroryzowali Stany Zjednoczone. Ich znaki zodiaku mówią same za siebie: 

 • Ted Bundy - Strzelec 
 • Jeffrey Dahmer - Bliźnięta 
 • John Wayne Gacy - Ryby 
 • Andrew Cunanan - Panna 
 • David Berkowitz, “Syn Sama” - Bliźnięta 
 • Richard Ramirez, “Nocny Prześladowca” - Ryby 
 • Albert DeSalvo, “Dusiciel z Bostonu” - Panna 
 • Dennis Rader, “Dusiciel BTK” - Ryby  
 • Randy Kraft - Ryby 

Znaki zodiaku i cechy wspólne seryjnych morderców wg astrologii

Fot. Unsplash.com

Co więcej, analizując horoskopy urodzinowe niektórych z tych zabójców można dostrzec wyraźny wzór. Bundy’egoCunanana, Ramireza i Krafta łączą aż trzy wspólne astrologiczne cechy. Są to Pluton, planeta symbolizująca śmierć i tłumione zachowania psychologiczne, Merkury, czyli planeta symbolizująca komunikację, a także znak wschodzący (ascendent) będący w koniunkcji z inną planetą.  

Astrolożka wyjaśnia też jak te trzy zjawiska przekładają się na tendencję do popełniania seryjnych zbrodni. Negatywny wpływ Plutona może spowodować autosabotaż, a także obsesję na punkcie śmierci. Merkury stoi za łatwością nawiązywania kontaktów, co jest bardzo pomocną cechą dla seryjnych morderców usiłujących zwabić swoje ofiary. Z kolei koniunkcja znaku wschodzącego z inną planetą wzmacnia daną cechę osobowości.  

Oczywiście nie każdy seryjny morderca ma zmienny znak zodiaku. Inne badania wyróżniają znaczną liczbę zabójców urodzonych pod znakiem Wodnika (Gary Ridgway, Robert Hansen), Byka (Michael Ryan, David Copeland) czy Koziorożca (William Bonin, “Autostradowy morderca”, Wasilij Komarow (“Szabołowski zabójca”). 

Co więcej, w swojej pracy astrolodzy kryminalistyczni przyglądają się nie tylko horoskopom urodzeniowym osób podejrzanych o seryjne morderstwa. Niektórzy z nich próbują rozwikłać zbrodnie badając także układ gwiazd w momencie ich popełnieniaI chociaż śledczy są sceptyczni wobec astrologii kryminalnej, ta dziedzina cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Być może w przyszłości detektywi rzeczywiście będą współpracować z astrologami przy poszukiwaniach seryjnych zabójców? 

Zobacz również: Mężczyzna, który nienawidził kobiet. Kim był seryjny morderca, Ted Bundy?

Polecane wideo

Co mówi o facecie jego znak zodiaku? Sprawdź, czego się po nim spodziewać
Co mówi o facecie jego znak zodiaku? Sprawdź, czego się po nim spodziewać - zdjęcie 1
Komentarze (7)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 04.01.2021 12:13
Ryby? Na serio ?! Najłagodniejszy i najczulszy znak zodiaku. Sama go posiadam i nie czuje się psychopatką.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.01.2021 17:49
Wydawanie wyroków śmierci na podstawie znaków zodiaku i bełkotu astrologów to kolejny absurd naszych czasów!! Jak świat światem były są i będą przestępstwa ponieważ jest bieda chciwość zazdrość i inne podobne uwarunkowania które pchają ludzi do różnych czynów!
zobacz odpowiedzi (1)
PamelaAcker (Ocena: 5) 02.01.2021 17:34
Google płaci teraz od 17488 USD do 23500 USD miesięcznie za pracę 0nline w domu. Dołączyłem do tej pracy 2 miesiące temu i zarobiłem 21540 $ w pierwszym miesiącu na tej pracy. Mogę powiedzieć, że moje życie zmieniło się - całkowicie na lepsze! Sprawdź, co robię....... 𝗐𝗈𝗋𝗄𝗋𝖾𝗏𝗂𝖾𝗐𝗌𝟣𝟢.𝖼𝗈𝗆
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.01.2021 15:52
Myślałam, że na pierwszym miejscu będzie Baran, bo to bardzo niezrównoważony i agresywny znak zodiaku.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 02.01.2021 08:15
Przypadek?Tak sądzę.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie