Jak pozbyć się pecha raz na zawsze? Szeptucha zdradza 5 sposobów

Nie tylko podkowa i kot Maneki Neko dają szczęście.
Jak pozbyć się pecha raz na zawsze? Szeptucha zdradza 5 sposobów
fot. Unsplash
08.11.2020
Wiktoria Sobocińska

Po raz kolejny podejmujesz próbę działania, ale znów Ci nie wychodzi? A może w związku pojawia się za dużo kłótni i rozstanie już wisi w powietrzu? Nieważne, czy miewasz problemy na polu zawodowym czy prywatnym, są sprawdzone sposoby na to, aby raz na zawsze pozbyć się pecha ze swojego życia. Pod warunkiem, że naprawdę w to uwierzysz.

Zobacz również: Jaki kwiat przyniesie Ci szczęście? Zdradza to Twój znak zodiaku

Okazuje się, że nie tylko podkowa, chińska żaba, czy kotek Maneki Neko przynoszą do domu szczęście. Jakie jeszcze symbole warto mieć przy sobie? Wróżki zdradzają skuteczne rytuały.

Jak odpędzić pecha? Porady od wróżki

Rozpal kadzidło

Kadzidło było używane już podczas rytuałów w starożytnym Egipcie czy Grecji. Podczas spalania wydziela specyficzną, uspokajająco woń. Możesz użyć mirry, palo santo lub białej szałwii, aby oczyścić pomieszczenie ze złych mocy. Powtarzaj w głowie swoją intencję i poprowadź dym tak, jak czujesz intuicyjnie. Jeśli chcesz okadzić człowieka, zrób to siedem razy zgodnie ze wskazówkami zegara.

Noś przy sobie klucz

Nie chodzi tutaj o pęk kluczy do domu (łącznie z tym do skrzynki). Kiedyś klucze były mosiężne i wykonane w całości z żelaza. Mówiono, że samo dotknięcie ich przynosi szczęście.

Dotykano kluczy, kiedy ktoś znajdował się w kryzysowej lub niebezpiecznej sytuacji. Natomiast brzęczenie pęku kluczy jest w stanie odpędzić złe duchy. Pojedynczy klucz umieszczony pod poduszką dziecka zapewni mu bezpieczeństwo, a trzy kluczyki noszone przy sobie dadzą zdrowie, miłość i bogactwo. 

Rozsyp sól

Zdziwiona? Choć rozsypanie soli może przynieść pecha i kłótnie, to już przerzucenie jej przez lewe ramię zapewni szczęście i dobrobyt. Kiedyś do rytuałów używali jej tylko zamożni ludzie, którzy mogli sobie na taki produkt pozwolić. Dziś jest dostępna w każdym domu i warto z tego skorzystać. Sól ma bowiem wysokie właściwości oczyszczające. Dodana do kąpieli może poprawić nasze zdrowie.

Znajdź czterolistną koniczynkę

Niby banalne, ale w średniowieczu uważano, że ta roślina przynosi szczęście i umożliwia zobaczenie wróżek na własne oczy. Święty Patryk z kolei użył koniczyny do wyjaśnienia Świętej Trójcy. Czwarty liść miał reprezentować bożą łaskę. Według innych wierzeń to cztery filary: wiara, nadzieja, miłość i szczęście. To wyjątkowo rzadka mutacja. Gdy znajdziesz taki unikat, koniecznie go zasusz i zachowaj.

Kup złotą rybkę

Te zwierzątka domowe są uznawane za najświętsze i przynoszące dobrobyt, dlatego koniecznie ustaw sobie złotą rybkę w akwarium. Czarownice wierzą, że osiem rybek pomaga usunąć pecha z życia. Dodatkowo patrzenie na pływające rybki bardzo relaksuje i pomaga zmniejszyć napięcie.

Próbowałaś już któregoś z tych sposobów? Podziel się w komentarzu.

Zobacz również: Numerologia: Co oznacza numer Twojego mieszkania?

Polecane wideo

Do szczęścia potrzebujesz tylko jednej rzeczy. Jakiej? Zdradza to Twój znak zodiaku
Do szczęścia potrzebujesz tylko jednej rzeczy. Jakiej? Zdradza to Twój znak zodiaku - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 3 / 5
gość (Ocena: 3) 07.11.2021 18:45
8 złotych rybek... 1 rybka potrzebuje 55 litrowego akwarium. Każda kolejna dodawana do akwarium dodatkowych 38 litrów. Więc jeśli chcemy trzymać 8 złotych rybek w jednym akwarium, to musi mieć ono co najmniej 321 litrów. Takie akwarium ma wymiary mniej więcej 121x51x66cm i waży około 350 kg. Ciekawe kto ma takie akwarium w domu tylko po to, żeby odpędzić pecha...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie