Urodzeni w tych dniach często nie znają swojego prawdziwego znaku zodiaku

Data to nie wszystko. Liczy się coś jeszcze.
Urodzeni w tych dniach często nie znają swojego prawdziwego znaku zodiaku
Fot. Unsplash (Farrinni)
07.10.2020

Sprawa nie wydaje się specjalnie skomplikowana. Jeśli znasz swoją datę urodzenia, to ustalenie znaku zodiaku nie powinno sprawić żadnych trudności. Każdemu z nich przypisane są konkretne dni, które łatwo sprawdzić. Przychodząc na świat 13 czerwca możemy na 100 procent stwierdzić, że jesteśmy Bliźniętami, a 6 października - Wagą.

Zobacz również: Ranking znaków zodiaku od najbardziej do najmniej lubianego. Na którym miejscu znalazł się Twój?

Problem pojawia się w momencie, kiedy jest to data graniczna i rodzimy się na przełomie dwóch różnych znaków. Może się bowiem zdarzyć, że np. osoba z 22 sierpnia wcale nie jest Lwem, choć tak wskazują wszystkie znane horoskopy. Równie dobrze może być Panną, która teoretycznie należy już do kolejnego dnia w kalendarzu.

Wszystko zależy od pewnego szczegółu.

godzina urodzenia

Wpływ godziny urodzenia

Sprawie dokładnie przyjrzał się serwis bustle.com, który postanowił potwierdzić lub obalić mit tzw. łączonych znaków zodiaku. Według popularnej teorii niektórzy ludzie są mieszankami dwóch różnych, bo urodzili się na granicy ich obowiązywania. Czy to rzeczywiście możliwe?

Coś takiego nie istnieje. Słońce nie może znajdować się w dwóch różnych miejscach równocześnie. Osoby urodzone w dniach granicznych mają utrudnione zadanie, ale ustalenie rzeczywistego znaku jest możliwe

- czytamy. Chodzi o następujące daty:

19-20 kwietnia
20-21 maja
20-21 czerwca
22-23 lipca
22-23 sierpnia
22-23 września
22-23 października
21-22 listopada
21-22 grudnia
19-20 stycznia
18-19 lutego
20-21 marca

Zobacz również: Masz powody do zadowolenia, jeśli urodziłaś się na przełomie tych dwóch miesięcy

znak zodiaku

Jaki jest mój znak zodiaku?

W rzeczywistości zodiaki nie zmieniają się równo o północy, więc może się okazać, że tak naprawdę nie znamy swojego prawdziwego zodiaku. Dzień wskazuje na jedno, ale dokładna godzina - na coś zupełnie innego. Jak dokonać stosownych obliczeń?

Jeśli nie zajmujesz się profesjonalnie astrologią, wtedy najlepiej zaufać jednemu z wielu internetowych kalkulatorów. Narzędzia tego typu dokonują stosownych obliczeń biorąc pod uwagę także czas narodzin. Szybko może się okazać, że do tej pory żyliśmy w błędzie, a czytane horoskopy nie miały prawa się spełnić.

Podsumowując: nie można mieć dwóch znaków zodiaku, ale przez 24 dni w roku ustalenie tego prawdziwego wymaga trochę więcej zachodu.

Zobacz również: Współczujemy, jeśli zakochałaś się w tym znaku zodiaku. Będzie ciężko

Polecane wideo

Już wiadomo, gdzie jest Twoje miejsce na Ziemi. Zdradza to znak zodiaku
Już wiadomo, gdzie jest Twoje miejsce na Ziemi. Zdradza to znak zodiaku - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 07.10.2020 22:22
18 lutego to akurat jest Wodnik.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie