Znak zodiaku, któremu wszyscy zazdroszczą. Chodzi o jego ponadprzeciętną inteligencję

Nikt nie może się z nim równać.
Znak zodiaku, któremu wszyscy zazdroszczą. Chodzi o jego ponadprzeciętną inteligencję
Fot. Pinterest.com (pinterest.co.uk/pin/844424998872528310 & pinterest.co.uk/pin/394909461079614884)
20.10.2020

Na temat znaków zodiaku powstają przeróżne rankingi i zestawienia. Prezentują m.in. znaki, które cieszą się największym powodzeniem u płci przeciwnej, albo takie, które uchodzą za najpiękniejsze czy cieszą się reputacją najlepszych przyjaciół. Wiele osób uważa, że w takich rankingach jest sporo prawdy.

Zobacz również: Ranking znaków zodiaku od najbardziej do najmniej lubianego. Na którym miejscu znalazł się Twój?

Istnieje też wiele rankingów mających na celu ustalić, który spośród 12 astrologicznych znaków jest najbardziej inteligentny. W ścisłej czołówce zestawień podejmujących tę tematykę nigdy nie może zabraknąć Koziorożca. Zdaniem wielu to właśnie osoby spod tego znaku mogą pochwalić się największym ilorazem inteligencji. Dlaczego osoby spod znaku Koziorożca są ponadprzeciętnie inteligentne i jak objawia się ich wysokie IQ?

Fot. Pinterest.com (pinterest.co.uk/pin/786933734879790423 & pinterest.co.uk/pin/15973773666243332)

Koziorożec, czyli najinteligentniejszy znak zodiaku

Koziorożec jest odkrywcą

Opiekuńczą planetą osób urodzonych pod znakiem Koziorożca jest Saturn. W astrologii to planeta symbolizująca wielkie zaangażowanie i rzetelność, ale także ciekawość świata. Koziorożec uwielbia odkrywać nowe rzeczy, miejsca, kultury i ludzi. Chce na własne oczy przekonać się, jak coś funkcjonuje i nie spocznie, dopóki tego nie rozpracuje.

Koziorożec zawsze myśli samodzielnie

Podczas gdy wiele osób nie ma własnego zdania na własny temat i zmienia swoje opinie w zależności od sytuacji i towarzystwa, osoby spod znaku Koziorożca mają swoje zdanie na różne kwestie i nie boją się otwarcie mówić o swoich poglądach. Koziorożec nie kształtuje swojej opinii pod wpływem innych, ponieważ zawsze myśli samodzielnie i kieruje się swoim własnym rozumem. Nawet jeśli jest otoczony przez osoby, które mają zupełnie odmienne zdanie od niego, on nie ugnie się pod ich wpływem i będzie bronił swoich poglądów.

Koziorożec uwielbia rozwiązywać problemy

... i jest w tym naprawdę dobry. Wszystko za sprawą jego analitycznego umysłu oraz wrodzonej ciekawości. Koziorożec zawsze chce dotrzeć do sedna danej sprawy, zbadać, dlaczego coś dzieje się tak, a nie inaczej oraz przyjrzeć się zagadnieniu, które go interesuje z wszystkich możliwych perspektyw. To sprawia, że Koziorożec jest w stanie poradzić sobie właściwie z każdym problemem jaki napotyka na swojej drodze.

Koziorożec myśli nieszablonowo

Osoby spod znaku Koziorożca nigdy nie dają się ponieść emocjom ani nie podejmują impulsywnych decyzji. W życiu kierują się przede wszystkim dokładnymi i chłodnymi kalkulacjami oraz zawsze potrafią zachować zimną krew. Gdy Koziorożcowi na czymś zależy potrafi w mgnieniu oka ułożyć bardzo dokładny plan odnośnie tego, jak osiągnąć zamierzony cel. To urodzony strateg.

Koziorożec jest odpowiedzialny

W przeciwieństwie do większości ludzi Koziorożec potrafi przyznać się do błędu. Umiejętność powiedzenia wprost, że popełniło się błąd i podjęło złą decyzję to cecha osób o naprawdę ponadprzeciętnej inteligencji. Jeśli Koziorożec się myli nie ma problemu z tym, aby się do tego przyznać, a także aby ponieść odpowiedzialność za swoje czyny.

Zobacz również: 6 znaków, że jesteś ponadprzeciętnie inteligentna. Możesz sobie pogratulować!

Polecane wideo

Co mówi o facecie jego znak zodiaku? Sprawdź, czego się po nim spodziewać
Co mówi o facecie jego znak zodiaku? Sprawdź, czego się po nim spodziewać - zdjęcie 1
Komentarze (21)
Ocena: 2.81 / 5
gość (Ocena: 1) 22.04.2023 16:40
Taki inteligentny że chciała wyłudzić pieniądze za wodę której nie zużyłem bo nie mieszkałem z nią już co najmniej kilka miesięcy!
odpowiedz
Okrutna przez ten znak (Ocena: 1) 04.11.2022 09:28
Nie jest to znak inteligentny to znak który krzywdzi jest agresywny jeżeli inteligencja oznacza przemoc to pozdrawiam tego co ktoś to pisał pewnie też głupi był jak ten artykuł nie polecam tego znaku zodiaku jest zbyt tępy i głupi odwraca kota ogonem sam zrobi syf i naważy piwa które zamiast samemu wypić zwala na 2 stronę bo tak im łatwiej wybijają się czyimś kosztem omijać ten znak zodiaku patrzy tylko na kasę zimny kawał drania i dupek w jednym szukasz dupka polecam ten znak zodiaku.
odpowiedz
Anonimowa (Ocena: 1) 28.10.2022 06:44
Skłonić kogoś do czegoś przez kolegów? Wyśmiać się z kogoś?
zobacz odpowiedzi (2)
Anonimowa (Ocena: 1) 28.10.2022 06:42
Potwierdzić coś gość Koziorożec jest tylko źródłem problemów choć jest stały w tym co robi odwróci kota ogonem i na początku może być lepiej ale potem może być gorzej i relacja z nim jest coraz gorsza i wcale nie jest taki inteligenyny nie spostrzec coś jest niepelnosprytne i co najwyżej ma ukrytą agresję popchnąć kogoś na oczach ludzi koleżanek wyzwać od kurwy z kolegami wykorzystać kogoś coś zastraszyć kogoś żeby nie ponieść odpowiedzialności. Mówić puzzlami. Chłopak koziorożec nie inteligentny głupi jak siostra koziorożec. Nie wiedzieć coś źle kogoś ocenić. Przestraszyć kogoś. Unikać tej o znaku zodiaku mówię to jako pani byk
odpowiedz
Smutne. (Ocena: 3) 17.07.2022 04:50
Potwierdzam żaden koziorożec nie był miły każdy był agresywny moja siostra jest spod znaku koziorożca i mnie wyzwała od SUK
odpowiedz

Polecane dla Ciebie