Znak zodiaku, któremu wszyscy zazdroszczą. Chodzi o jego ponadprzeciętną inteligencję

Nikt nie może się z nim równać.
Znak zodiaku, któremu wszyscy zazdroszczą. Chodzi o jego ponadprzeciętną inteligencję
Fot. Pinterest.com (pinterest.co.uk/pin/844424998872528310 & pinterest.co.uk/pin/394909461079614884)
20.10.2020

Na temat znaków zodiaku powstają przeróżne rankingi i zestawienia. Prezentują m.in. znaki, które cieszą się największym powodzeniem u płci przeciwnej, albo takie, które uchodzą za najpiękniejsze czy cieszą się reputacją najlepszych przyjaciół. Wiele osób uważa, że w takich rankingach jest sporo prawdy.

Zobacz również: Ranking znaków zodiaku od najbardziej do najmniej lubianego. Na którym miejscu znalazł się Twój?

Istnieje też wiele rankingów mających na celu ustalić, który spośród 12 astrologicznych znaków jest najbardziej inteligentny. W ścisłej czołówce zestawień podejmujących tę tematykę nigdy nie może zabraknąć Koziorożca. Zdaniem wielu to właśnie osoby spod tego znaku mogą pochwalić się największym ilorazem inteligencji. Dlaczego osoby spod znaku Koziorożca są ponadprzeciętnie inteligentne i jak objawia się ich wysokie IQ?

Fot. Pinterest.com (pinterest.co.uk/pin/786933734879790423 & pinterest.co.uk/pin/15973773666243332)

Koziorożec, czyli najinteligentniejszy znak zodiaku

Koziorożec jest odkrywcą

Opiekuńczą planetą osób urodzonych pod znakiem Koziorożca jest Saturn. W astrologii to planeta symbolizująca wielkie zaangażowanie i rzetelność, ale także ciekawość świata. Koziorożec uwielbia odkrywać nowe rzeczy, miejsca, kultury i ludzi. Chce na własne oczy przekonać się, jak coś funkcjonuje i nie spocznie, dopóki tego nie rozpracuje.

Koziorożec zawsze myśli samodzielnie

Podczas gdy wiele osób nie ma własnego zdania na własny temat i zmienia swoje opinie w zależności od sytuacji i towarzystwa, osoby spod znaku Koziorożca mają swoje zdanie na różne kwestie i nie boją się otwarcie mówić o swoich poglądach. Koziorożec nie kształtuje swojej opinii pod wpływem innych, ponieważ zawsze myśli samodzielnie i kieruje się swoim własnym rozumem. Nawet jeśli jest otoczony przez osoby, które mają zupełnie odmienne zdanie od niego, on nie ugnie się pod ich wpływem i będzie bronił swoich poglądów.

Koziorożec uwielbia rozwiązywać problemy

... i jest w tym naprawdę dobry. Wszystko za sprawą jego analitycznego umysłu oraz wrodzonej ciekawości. Koziorożec zawsze chce dotrzeć do sedna danej sprawy, zbadać, dlaczego coś dzieje się tak, a nie inaczej oraz przyjrzeć się zagadnieniu, które go interesuje z wszystkich możliwych perspektyw. To sprawia, że Koziorożec jest w stanie poradzić sobie właściwie z każdym problemem jaki napotyka na swojej drodze.

Koziorożec myśli nieszablonowo

Osoby spod znaku Koziorożca nigdy nie dają się ponieść emocjom ani nie podejmują impulsywnych decyzji. W życiu kierują się przede wszystkim dokładnymi i chłodnymi kalkulacjami oraz zawsze potrafią zachować zimną krew. Gdy Koziorożcowi na czymś zależy potrafi w mgnieniu oka ułożyć bardzo dokładny plan odnośnie tego, jak osiągnąć zamierzony cel. To urodzony strateg.

Koziorożec jest odpowiedzialny

W przeciwieństwie do większości ludzi Koziorożec potrafi przyznać się do błędu. Umiejętność powiedzenia wprost, że popełniło się błąd i podjęło złą decyzję to cecha osób o naprawdę ponadprzeciętnej inteligencji. Jeśli Koziorożec się myli nie ma problemu z tym, aby się do tego przyznać, a także aby ponieść odpowiedzialność za swoje czyny.

Zobacz również: 6 znaków, że jesteś ponadprzeciętnie inteligentna. Możesz sobie pogratulować!

Polecane wideo

Co mówi o facecie jego znak zodiaku? Sprawdź, czego się po nim spodziewać
Co mówi o facecie jego znak zodiaku? Sprawdź, czego się po nim spodziewać - zdjęcie 1
Komentarze (9)
Ocena: 4.33 / 5
gość (Ocena: 5) 31.10.2020 21:35
Kobiety z pod znaku Koziorożca, tragedia -głupie jak but,ograniczone umysłowo! !!!
zobacz odpowiedzi (1)
Monika (Ocena: 5) 30.10.2020 08:28
Najinteligentniejszym znakiem zodiaku jest Wodnik, wystarczy trochę poguglac :-) do Koziorożców nic nie mam, choć te które stawały na mojej drodze były bardzo pracowite, ambitne, odpowiedzialne ale też i wyrachowane, to ten typ co się koleguję z tymi gdzie może coś zyskać materialnie. Wyczuwa się też od nich zazdrość/zawiść, generalnie nie mój flow choć teoretycznie powinniśmy się lubić bo jestem zodiakalna Panna
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.10.2020 19:51
Opis wypisz-wymaluj mój ojciec Koziorożec. Jako dziecko rozkręcał rodzicom radia, żeby dowiedzieć się, o co w nich chodzi. Ale niestety to też prawda, że wie swoje i nie ma z nim dyskusji.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.10.2020 19:47
Koziorożec to będzie ten koleś, który mając szerokie wykształcenie i niesamowitą biegłość że tak powiem naukową, będzie w stanie udowodnić Ci najdurniejszą teorię spiskową. To jest moje pierwsze skojarzenie. Znajomy doktor fizyki (i chyba magister z jednej czy dwóch technicznych dziedzin), wyciągający po pijaku dowody na istnienie Boga.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.10.2020 16:04
A ja myślałam,że inteligencja to sprawa genetyki, człowiek uczy się przez całe życie ;D
odpowiedz

Polecane dla Ciebie