Dwa najmniej lubiane znaki zodiaku. My wyjaśniamy, dlaczego warto dać im szansę

Nie do końca zasłużyły na tak złą reputację...
Dwa najmniej lubiane znaki zodiaku. My wyjaśniamy, dlaczego warto dać im szansę
Fot. Pinterest.com (https://www.pinterest.co.uk/pin/155303887222469283//https://www.pinterest.co.uk/pin/652881277204619167/)
16.08.2020

Wiele osób głęboko wierzy w to, że znak zodiaku jaki im patronuje ma wielki wpływ na osobowość, temperament, relacje z innymi, a nawet powodzenie w życiu. Uważa się, że każdy z 12 znaków zodiaku ma przypisany unikatowy zestaw cech, który odróżnia go od innych. Niektóre znaki są ze sobą kompatybilne, a inne – niekoniecznie. Pewne znaki mają ponoć predyspozycje do pewnych zawodów, z kolei inne nigdy się w nich nie sprawdzą. 

Zobacz również: Osób urodzonych na przełomie tych dwóch miesięcy nie da się nie kochać

Czy znak zodiaku może wpływać także na to, jak postrzegają nas inni i zdeterminować, czy będziemy cieszyć się sympatią czy wręcz przeciwnie? Zdaniem astrologów - zdecydowanie tak. Ostatnio pisaliśmy o znaku zodiaku, który uchodzi za najmilszy i wszyscy go lubią. Dziś przyszła pora na znak zodiaku, który jest zdecydowanie najmniej lubiany i ma najgorszą opinię wśród innych. To miano przypadło nie jednemu, ale aż dwóm znakom zodiaku. Kto jest najmniej lubiany w astrologii, dlaczego tak się dzieje oraz dlaczego mimo wszystko warto dać szansę tym osobom? 

Najgorsze znaki zodiaku 

Fot. Unsplash.com

Najgorsze znaki zodiaku 

Bliźnięta 

Opiekuńczą planetą Bliźniaka jest Markury, w mitologii rzymskiej bóg handlu, zysku i kupiectw, a także... złodziei i celników oraz posłaniec bogów. Wszędzie go pełno i potrafi sporo namieszać w życiu innych ludzi. Z tego powodu uważa się, że osoby spod znaku Bliźniąt, podobnie jak ich mityczny opiekun, zawsze płatają figle innym, są przebiegłe, oszukują na każdym kroku i pod żadnym pozorem nie można im ufać. 

Jednak w rzeczywistości Bliźniak niekoniecznie zasługuje na taką reputację. Należy pamiętać o tym, że w mitologii był to jedyny bóg, który mógł swobodnie przemieszczać się zarówno wśród innych bogów na Olimpie, jak i wśród zwykłych śmiertelników. Ma to swoje odzwierciedlenie w osobowości tego znaku zodiaku. Bliźnięta są w stanie dogadać się praktycznie z każdym. Cechuje je wyjątkowa lekkość w nawiązywaniu nowych kontaktów z przeróżnych środowisk. Znajdzie wspólny język dosłownie z każdym. Taka elastyczność i zdolność do adaptowania się do nowych warunków zasługuje na wielki podziw. 

Skorpion 

Temu znakowi patronują aż dwie planety – Mars i Pluton. W mitologii rzymskiej Mars jest bogiem wojny, Pluton zaś - groźnym bogiem świata podziemnego. Już na pierwszy rzut oka widać więc, że mamy do czynienia z wyjątkowo mroczną i intensywną osobowością. Do tego wszystkiego skorpion (zwierzę) jest drapieżny i uśmierca swoje ofiary toksycznym jadem. To wszystko sprawia, że inne osoby utożsamiają Skorpiony z niebezpieczeństwem, zagrożeniem i wszystkim, co nieprzewidywalne. Czy słusznie? 

Nie do końca. Zdaniem astrologów Skorpion to jeden z najbardziej tajemniczych, a przez to niezrozumiałych znaków zodiaku. Pod twardą powłoką skrywa się wrażliwe wnętrze i duże pokłady empatii. Osoby spod tego znaku są w stanie niemalże bezbłędnie odczytać emocje innych, są też świetnymi słuchaczami i doradcami. Słyną też ze swojej lojalności. O ile same nie zostaną zdradzone, nigdy nie posuną się do tego, aby zranić uczucia innych. 

Zobacz również: Najrzadziej spotykane znaki zodiaku. Ich właściciele należą do mniejszości

Polecane wideo

11 dziewczyn, które znalazły idealny kolor włosów dla siebie
11 dziewczyn, które znalazły idealny kolor włosów dla siebie - zdjęcie 1
Komentarze (20)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 17.08.2020 12:42
Mi akurat ze Skorpionami jest po drodze , bo też jestem znakiem wodnym . Skorpiony są bardzo lojalne , zawsze cię obronią , nawet w najbardziej niebezpiecznym momencie , bardzo dobrzy przyjaciele - chyba że zaleziesz im za skórę , ale nie byle błahostką , to musi być coś poważnego np. zdrada , obgadywanie , dwulicowość , wtedy czeka cię zemsta 😊 Byłam świadkiem dokonywania zemsty przez moją przyjaciółkę , i nieźle dała popalić tym co jej podpadli hehe
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 17.08.2020 00:33
Mój tata skorpion najcudowniejszy człowiek na świecie, chociaż czasem dokuczliwy, na dodatek syn skorpion który chce rządzić i mąż skorpion o zapędach autorytarnych momentami, każdy skorpion, każdy inny
odpowiedz
Gość (Ocena: 5) 16.08.2020 22:11
Ochydne to raczej nie. Ohydne już tak
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 16.08.2020 21:35
Tak, bliznieta i skorpiony to zwykle dranie, oszusci, ochydni ludzie. Nie nalezy im ani troche ufac! To nie sa bajki, naprawde uwazajcie na tych ludzi.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.08.2020 20:43
Zgadzam się w 100%
odpowiedz

Polecane dla Ciebie