Wyjątkowy horoskop: co mówi o Tobie kwiat miesiąca Twoich urodzin?

Pewne rośliny kryją w sobie sekretne znaczenie.
Wyjątkowy horoskop: co mówi o Tobie kwiat miesiąca Twoich urodzin?
Fot. Pinterest.com
14.08.2020

Czy wiesz, że do każdego spośród 12 miesięcy jest przypisany konkretny kwiat? Co więcej, za każdym z nich kryje się wyjątkowa symbolika. Wierzyli w to już starożytni Rzymianie – to właśnie oni zaczęli przypisywać różne kwiaty do poszczególnych miesięcy. Zwyczaj obdarowywania solenizantów bukietami kwiatów także został zapoczątkowany właśnie przez Rzymian. 

Zobacz również: Najrzadziej spotykane znaki zodiaku. Ich właściciele należą do mniejszości

Jaki kwiat jest ci przypisany ze względu na miesiąc, w którym się urodziłaś? Co mówi o tobie twoja opiekuńcza roślina i jaka jest jej symbolika? Poznaj swój wyjątkowy, kwiatowy horoskop. 

Horoskop kwiatowy: kwiaty przypisane do miesiąca urodzin

Fot. Unsplash.com

Horoskop kwiatowy: kwiaty przypisane do miesiąca urodzin 

Styczeń – goździk 

Goździki ożywiają ponurą zimę i są symbolem miłości, fascynacji i godności. To jeden z niewielu gatunków kwiatów, który kwitnie nawet w niskich temperaturach, więc można zobaczyć go w kwiaciarni nawet przez cały rok. Goździki występują w różnych kolorach, ale białe są szczególnie wyjątkowe - to symbol szczęścia i powodzenia. 

Luty – fiołek 

Kolor tych uroczych i delikatnych kwiatów odzwierciedla kolor kamienia szlachetnego przypisanego do lutego, czyli ametystu. Fiołki utożsamia się ze skromnością i lojalnością oraz nadzieją.  

Marzec – żonkil 

Kiedy te żółte kwiaty zaczynają nieśmiało, ale stanowczo wystawiać swoje główki sponad zmarzniętej ziemi można być pewnym, że na horyzoncie wreszcie pojawiła się wiosna, a zimne dni zaczynają odchodzić w niepamięć. Żółte, wesołe żonkile o intensywnej barwie symbolizują odrodzenie, wiosnę oraz szczęście domowe i zwiastują nowe porządki. 

Kwiecień – stokrotka 

Te niepozorne, drobniutkie kwiaty rosną w każdych, nawet najbardziej niesprzyjających warunkach i można spotkać je w wielu miejscach. Są symbolem młodości i czystości. Patronują życiowej radości utożsamianej właśnie z młodością i spontanicznej zabawie i pogodzie ducha. 

Horoskop kwiatowy: kwiaty przypisane do miesiąca urodzin

Fot. Unsplash.com

Maj – konwalia 

Konwalia jest symbolem miłości i uznania. To kwiat o wyjątkowo słodkim zapachu. Z tego powodu oraz ze względu na uroczy wygląd to częsty dodatek do bukietów ślubnych. Wystarczy wspomnieć ślub księcia Williama i Kate Middleton oraz jej uroczy bukiecik, w którym nie zabrakło właśnie konwalii. 

Czerwiec – róża 

Róża ma różne znaczenie w zależności od swojego koloru, ale generalnie rzecz biorąc te kwiaty utożsamia się przede wszystkim z miłością i namiętnością. Tak było już w starożytności, a zgodnie z mitologią grecką bogini Afrodyta podarowała różę swojemu ukochanemu, Erosowi 

Lipiec – ostróżka 

Ten kwiat o maleńkich, różowych i fioletowych kielichach ma nietypowe znaczenie. Symbolizuje przede wszystkim frywolność i lekkomyślność, a także pierwszą miłość.  

Sierpień – mieczyk 

Mieczyk jest znany również jako gladiola. Ten kwiat symbolizuje silny charakter, uczciwość oraz pamięć i wytrwałość. Pokonując różne trudności powoli, ale wytrwale rozrasta się do imponujących rozmiarów i wysokości. 

Horoskop kwiatowy: kwiaty przypisane do miesiąca urodzin

Fot. Unsplash.com

Wrzesień – aster 

Zgodnie z greckimi podaniami astry zostały stworzone przez boginię AstrajęAstraja zaniosła się płaczem gdy ujrzała, że na nocnym niebie jest wyjątkowo mało gwiazd, a ze swoich łez utworzyła właśnie astry. Co ciekawe słowo “astra” w języku greckim oznacza właśnie gwiazdę. Te kwiaty są symbolem mądrości i cierpliwości. 

Październik – aksamitka 

Kolorem swoich kwiatów aksamitka doskonale wpasowuje się w najbardziej złocisty z jesiennych miesięcy. Barwa tych kwiatów do złudzenia przypomina intensywny kolor opadających liści. Aksamitka symbolizuje nie tylko ciepło, ale też dzikość i pasję do życia. 

Listopad – chryzantema 

Dla Japończyków chryzantemy są symbolem doskonałości. Z kolei w kulturach antycznych kwiat ten nawiązuje do słońca, optymizmu i lojalności. Wręcza się go osobom, które są bliskie naszemu sercu. 

Grudzień – narcyz 

Biały narcyz to przede wszystkim symbol nadziei. To dlatego, że ten kwiat może zakwitnąć nawet wtedy, gdy wszystko dookoła obumiera.  

Zobacz również: Osób urodzonych na przełomie tych dwóch miesięcy nie da się nie kochać

Polecane wideo

Znaki zodiaku uwiecznione na skórze. Oto najpiękniejsze astrologiczne tatuaże
Znaki zodiaku uwiecznione na skórze. Oto najpiękniejsze astrologiczne tatuaże - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie