Horoskop słowiański: Poznaj swojego patrona i tajemną wiedzę przodków

Nasi przodkowie wierzyli w magiczną moc przyrody i bóstw. Jakiego opiekuna ma twój dzień narodzin?
Horoskop słowiański: Poznaj swojego patrona i tajemną wiedzę przodków
fot. Unsplash (Becca Tapert)
19.07.2020
Zuzanna Niedzielska

Każda z nas wie doskonale o tym, jaki ma znak zodiaku. Ale horoskop Słowian bardziej niż na gwiazdach opiera się na prawach przyrody. Jej niesamowita siła czuwała nad ogniskiem domowym, zbiorami roślin, zdrowiem i ogólnym dobrobytem naszych przodków. To właśnie pora roku narodzin miała najbardziej wpływać na ich naturę i osobowość. Każdej dacie urodzenia przyporządkowany jest bóg o wyjątkowych mocach. Dowiedz się, kto patronuje Tobie i jaka tak naprawdę jesteś.

Zobacz również: Test: Słońce, Księżyc czy Gwiazda? Poznaj prawdziwą karmę swojego życia na Ziemi.

Horoskop: który słowiański bóg cię wspiera?

Czarnobóg (24 grudnia - 30 stycznia)

Twój patron obdarzył cię pomyślnością finansową. Masz niesamowitą wyobraźnię i ambitne cele w życiu. Bardzo angażujesz się w działania, nie zwracając uwagi na osobiste korzyści. Potrafisz przekonać innych do nietypowych i ryzykownych decyzji. Nie myślisz zbytnio o przeszłości, za to koncentrujesz całą uwagę na dążeniu do wyznaczonego celu - jeśli czegoś gorąco pragniesz, zrobisz wszystko, aby to osiągnąć, wymagając od siebie i otoczenia naprawdę wiele. A kiedy kochasz, to na zabój!

Weles (31 stycznia – 21 marca)

Dzieci Welesa mają dwoistą naturę. Poświęcają się dla dobra innych, ale łatwo też ulegają pokusom swojego cienia. Mają niezwykle silną seksualność. Pełno w nich optymizmu, łatwo wydają pieniądze i żyją beztrosko, ale mogą też znaleźć się w dołku. Jednak dzięki wrodzonym talentom i pozytywnej karmie za dobre uczynki, bieda nigdy im nie grozi.

Dziewanna (22 marca – 16 kwietnia)

Osoby urodzone w tym okresie mają w sobie magiczne "coś", które emanuje od nich na odległość. Interesują się przyrodą, lecznictwem i posiadają często predyspozycje do zdolności nadprzyrodzonych, takich jak jasnowidzenie czy telepatia. Idealnie sprawdzają się w roli opiekunów i nauczycieli, zwłaszcza tych istot, które potrzebują pomocy i rozwoju. Już we wczesnym wieku czują chęć założenia ogniska domowego i choć zdrowie fizyczne nie jest ich mocną stroną, to ich duch potrafi zmieniać ten świat.

Jarowit (17 kwietnia - 14 maja)

Istoty urodzone pod panowaniem Jarowita są temperamentne i uparte, ale kochają świat z całego serca. Szczerze wierzą w dobro ludzi i łatwo im wybaczają. Ze wszystkich wartości najbardziej cenią wolność i nie lubią się podporządkowywać innym, a ich naturą jest bycie przewodnikiem. W miłości kierują się namiętnością i potrafią być niezwykle romantyczni. Niestety, wierność nie jest ich mocną stroną. Nie straszne im wyzwania, chętnie podejmują ryzyko i długo pozostają młodzi duchem.

Lela (15 maja – 2 czerwca)

Urodzeni w tym okresie wyróżniają się zdrowiem, proporcjonalną budową ciała, spokojem i cierpliwością. Mają dobre serce i wyjątkowe poczucie humoru. Relacje to dla nich bardzo ważny element życia, dlatego nie cierpią niestabilności w związku i zdrad. Cechuje ich bogata wyobraźnia, kontakt z intuicją i elastyczny umysł. Łatwo przychodzi im pomoc ludziom i zdobywanie pieniędzy.

Kostroma (3 - 12 czerwca)

Urodzeni na początku czerwca są bardzo utalentowani, zwłaszcza w dziedzinie literatury. Często prześladuje ich pech lub wręcz fatum, dlatego są w życiu narażeni na tragiczne wydarzenia i różne dziwne wypadki. Mają tendencję do beztroskiego życia tu i teraz, ciesząc się tym, co jest. Ciekawi świata, interesują się także zjawiskami tajemniczymi. Otoczeni mnóstwem przyjaciół, zwykle późno zakładają rodzinę, jednak jeśli już to zrobią, pochwalą się licznym potomstwem. Przez drogę życia idą z uśmiechem na ustach, pozostawiając po sobie bogate dziedzictwo duchowe.

Dodola (13 czerwca - 6 lipca, z wyjątkiem Słońcakresu)

Ludzie urodzeni w takich dniach mają mnóstwo energii i cieszą się doskonałym zdrowiem. Bywają nieco naiwni, a nawet leniwi, ale przychodzą na ten świat, by właśnie go kontemplować, odpoczywać i cieszyć się życiem. W przetrwaniu pomaga im szczera wiara w cuda i czystość duchowa. Trzeba przyznać, że mają niewiarygodnego farta, którego inni im zazdroszczą. Życie miłosne, rodzinne i towarzyskie układa im się bardzo różnie, ponieważ ich poglądy na miłość i wierność odbiegają od tych ogólnie przyjętych.

Kupało (przesilenie letnie – 21 lub 22 czerwca)

Dla osób, którymi opiekuje się Kupało, rodzina jest najważniejsza. Są bardzo delikatni, czuli, pozornie prości i nieskomplikowani, ale tak naprawdę skrywają przed światem swoje bogate życie wewnętrzne. Często interesują się mistycyzmem lub czytają staroświeckie romanse. Jednocześnie potrafią mocno stąpać po ziemi, zadbać o dom i rodzinę. Powinni trzymać się naturalnego i prostego trybu życia, aby być szczęśliwi. Jeśli nadmiernie skupią się na materialnej stronie świata i gromadzeniu dóbr, mogą je stracić. Służą im też podróże i odkrywanie świata.

Łada (7 lipca – 1 sierpnia)

Dzieci Łady roztaczają wokół siebie atmosferę święta i wesela. Są bardzo pracowici i przyjemni w obcowaniu. W uczuciach bywają niestety zmienni, kapryśni i zadufani w sobie, miewają też kłopoty z podejmowaniem decyzji. Kiedy już jednak zdecydują się na przyjaźń czy miłość, to na zawsze. Wtedy stają się całkowicie oddani. Idealny jest dla nich duży, przytulny dom, wspierająca się rodzina i mnóstwo dzieci. Mają "złote ręce" - czego się dotkną, to im się udaje. W ich charakterze leży wrażliwość, uduchowienie oraz instynktowny pociąg do wszystkiego, co piękne i wzniosłe, kochają sztukę. Najlepiej czują się na łonie natury.

Perun (2 - 28 sierpnia)

Urodzeni pod patronatem Peruna są waleczni, ambitni oraz żądni sukcesów. Potrafią pokazać się z najlepszej strony, bronić swojego zdania, nie uginają się do okoliczności, nie załamują w obliczu przeciwności losu i błyskawicznie podejmują decyzje. Gdy są zakochani, stają się bardzo romantyczni. Swoje dzieci zachęcają do robienia kariery, bez względu na płeć. Uczą także sprawiedliwości i troszczenia się o słabszych.

Żywa (29 sierpnia – 13 września)

Ludzie urodzeni w tym okresie są skromni, życzliwi i gościnni. Potrafią szczerze cieszyć się z drobiazgów. W towarzystwie umieją gasić konflikty i rozweselać smutne dusze. Są mili i uprzejmi, łatwo się z nimi żyje i pracuje. Nade wszystko pragną spokoju, harmonii i ciszy. W kontaktach z ludźmi są niebywale cierpliwi i tolerancyjni. Starają się być zapobiegliwi, dlatego zawsze patrzą z czujnością w przyszłość. Lubią, gdy w ich życiu panuje porządek i rutyna, a zmiany witają niechętnie i z podejrzliwością. Powinni nauczyć się więcej optymizmu.

Mokosz (14 – 27 września)

Ludzie, którymi opiekuje się Mokosz, mają skłonność do fatalizmu. Są zdyscyplinowani, spokojni i skromni. Pracują dokładnie i uważnie, nie znoszą lenistwa i marnotrawienia czasu. Muszą uważać, aby nie zostać przez to wykorzystanymi przez bliskich i współpracowników. Najlepiej czują się we własnym domu, gdzie każda rzecz jest wybrana z miłością. Życie rodzinne układa im się różnie, głównie z powodu skłonności do wychowywania sobie partnera. Jednak prawie nigdy nie odważą się zerwać małżeńskich więzów - rodzina to dla nich świętość.

Swarożyc (28 września – 15 października)

Ich przeznaczenie to wkład w rozwój nauki i kultury. Mają zdolność do widzenia wszędzie piękna i odkrywania go dla innych. Pierwsza połowa ich życia zazwyczaj jest walką, za to druga wypełniona jest zwykle bogactwem i szacunkiem ze strony innych ludzi. Są dobrymi nauczycielami, kształcącymi w swoich uczniach ostrość myślenia i doskonałość stylu. Mogą opanować dowolny rodzaj sztuki z łatwością. W życiu są racjonalni, ale w miłości poszukują ideału. Nie powinni jednak wiązać się z osobami spod znaku Mokoszy, bo przyniesie to obu stronom nieszczęście. 

Marzanna (16 października – 8 listopada)

To najsilniejsze osobowości słowiańskiego horoskopu. Są nadzwyczajnie cierpliwi, zdyscyplinowani i uparci. Rzadko się denerwują czy niepokoją, ponieważ są przekonani, że prędzej czy później i tak dopną swego. Charakterystyczna dla nich bezkompromisowość może przerodzić się w brak litości i akceptacji, a nawet mściwość. Powinni zająć się medycyną, uzdrawianiem, zwłaszcza chirurgią lub anestezjologią, w czym pomagać im będą ich żelazne nerwy. Miłość to dla nich forma walki, nawet w przyjaźni nie potrafią całkowicie zapomnieć o konkurencji. Starają się kontrolować emocje otaczających ich ludzi równie mocno, jak własne, co czyni z nich niezłych manipulatorów.

Siemargł (9 - 28 listopada)

To prawdziwi wojownicy, którzy z optymizmem patrzą w przyszłość. Są aktywni i pewni siebie. Najchętniej angażują się tam, gdzie toczy się walka o sprawiedliwość. Zło bardzo ich dotyka, choć prowadzi to często do czarno-białego widzenia rzeczywistości. Ich myśli i intencje są jednak czyste, a upodobania wzniosłe. Interesują się fantastyką, niezwykłymi zjawiskami przyrody, życiem gwiazd i planet. Bardziej cenią sobie duchowość niż narzuconą religijność, a własne poczucie moralności stawiają ponad ogólnie uznawane zakazy i nakazy. Swoich wybranków otaczają głęboką i namiętną miłością. Potrafią zadbać zarówno o materialny byt swojej rodziny, jak i o ciepło domowego ogniska.

Żmij (29 listopada – 23 grudnia)

Urodzonym w tym czasie nic nie przychodzi z łatwością i na wszystko muszą sobie zapracować. Lubią podróżować, interesują się kulturami dalekich krajów. Często marzą też o podróżach w czasie. Pod ponurą maską ukrywają niezwykłą mądrość i wrażliwość. Bywają utalentowanymi komikami, którzy skrywają przed światem swój głęboki smutek. Chętnie otaczają się zwierzętami, stawiając je ponad kontakty z ludźmi, z którymi mają kłopot. Mają talent do języków, poezji, bywają poliglotami i często pracują jako przewodnicy. Życie osobiste nie zawsze im się układa, z powodu ich trudnego charakteru. Często wiele razy zawierają małżeństwa, bowiem nie potrafią żyć samotnie. 

Zobacz również: Horoskop Apolliński: W którym dniu tygodnia przyszłaś na świat?

Źródło: Onet Magia

Polecane wideo

Astrologiczny jadłospis: Co powinien jeść każdy znaku zodiaku?
Astrologiczny jadłospis: Co powinien jeść każdy znaku zodiaku? - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 3 / 5
gość (Ocena: 1) 21.07.2020 05:36
Kto wymyśla takie głupoty?
odpowiedz
gość (Ocena: 3) 19.07.2020 15:05
Bzdury
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.07.2020 13:06
Wow zgadza się wszystko
odpowiedz

Polecane dla Ciebie