Znak zodiaku zdradza, jaką będziesz mamą. Odnajdziesz się w tej roli?

Zobacz, jak zdasz ten najważniejszy egzamin w życiu.
Znak zodiaku zdradza, jaką będziesz mamą. Odnajdziesz się w tej roli?
fot. unsplash.com (Caroline Hernandez)
18.05.2020
Zuzanna Niedzielska

Każda kobieta zastanawia się, jak poradzi sobie w tej najważniejszej roli życia, czyli roli matki. To nie lada wyzwanie, zwłaszcza, kiedy zewsząd otaczają nas zdjęcia idealnych mam i uśmiechniętych celebrytek prosto z Instagrama. Czy będę dobrą duszą dla swojej pociechy czy może jednak przeważy wersja zwariowanej mamusi? 

Okazuje się, że duży wpływ może mieć na to... układ gwiazd w dniu Twoich narodzin, czyli Twój znak zodiaku. Może nie tylko wiedza i doświadczenie będą miały tutaj znaczenie, ale też wyróżniające Cię cechy charakteru? Sprawdź, jak sobie poradzisz na podstawie poniższego horoskopu. 

Zobacz również: Znak zodiaku określa, dlaczego ludzie Cię uwielbiają. Co jest w Tobie naprawdę wyjątkowe?

Znak zodiaku a macierzyństwo

Baran

Jesteś prawdziwą weteranką, to znaczy, że możesz załatwić dosłownie wszystko. Swoje dziecko zachęcasz do poszerzania horyzontów, próbowania tego, co nowe i nieznane, przy okazji budując w nim poczucie odwagi i zaufania. Będziesz wspierać je w każdej pasji, ale zadbasz też o to, aby było dobrze wychowane i kulturalne.

Byk

Lubisz ustalać zasady i uważasz, że są one potrzebne również Twojemu dziecku. Dbasz o to, aby było bezpieczne, ale bez przesady, bo potrafisz też wrzucić na luz. Na szczęście Twoja pociecha nie będzie uzależniona od telefonu i internetu - zaopiekujesz się tym, aby była pracowita i we wszystkim umiała zachować umiar. Mimo że z nastolatkiem możesz prowadzić długie wojny, to w końcu dojdziecie do kompromisu, który zadowoli obie strony.

Bliźnięta

Doskonale dogadujesz się z dziećmi. Jesteś wyluzowanym rodzicem, dla którego tematy tabu nie istnieją. Zawsze zachęcasz do wychodzenia ze strefy komfortu, żeby jak najwięcej się rozwijały. Pozwolisz dzieciom na swobodne wyrażanie uczuć, ale w ramach zdrowych granic i wzajemnego szacunku. 

Rak

Uwielbiasz uwieczniać momenty z życia na zdjęciach i nagraniach. Zawsze będziesz starała się uchwycić uroczą pozę maluszka, albo jego pierwszy szkolny występ. O ile uda Ci się utrzymać aparat, bo znając Twoją wrażliwość, wzruszysz się do łez. Z pewnością nie przegapisz niczego ważnego. Jesteś urodzoną mamą i dla dzieci oddasz wszystko, ale potrafisz w tym wszystkim zadbać o siebie.

Lew

Od najmłodszych lat starasz się wpajać dziecku, jak ważne jest poczucie własnej wartości. Wspierasz wszystkie jego osiągnięcia i jesteś naprawdę dumną mamą. Zapiszesz dziecko na rozwijające zajęcia dodatkowe, obozy sportowe i kursy językowe. Jeśli jednak zdecyduje się wybrać inną drogę, zaakceptujesz to.

Panna

To prawdziwa mama aktywistka. Pomoc w szkole czy uszycie kostiumu na przedstawienie? Żaden problem. Zawsze jesteś obecna na wszystkich zebraniach z rodzicami. Będziesz prawdziwą fanką malucha. Pomożesz mu w realizacji marzeń i zawsze staniesz obok, gdy będzie Cię potrzebował.

Waga

Wyluzowana mama, której czasem zdarzy się zostawić dom w nieładzie, ale nikomu to zbytnio nie przeszkadza. Nie wywierasz na dzieciach presji ani nie wymagasz od nich za dużo, aby niepotrzebnie ich nie stresować. Smutna mina pociech złamałaby Ci serce. Dlatego dzieci czują się przy Tobie bezpiecznie i komfortowo, a nawet chętnie Ci to okażą. Zgodzisz się nawet na tatuaż!

Skorpion

Kobieta zmienną jest i taka też jesteś w roli mamy. Raz kontrolujesz dziecko, a innym razem dajesz pełną swobodę. Lubisz wiedzieć co robi i z kim, ponieważ daje Ci to poczucie kontroli nad sytuacją. Uważaj, aby chęć ochrony nie przerodziła się w paranoję, bo stracisz zaufanie dziecka.

Strzelec

Kochasz przygody i podróże, dlatego wdrażasz w nie dzieci już od małego. Zależy Ci na tym, aby nie bały się tego, co nieznane i umiały radzić sobie w życiu same. Nie jesteś zwyczajnym rodzicem - chcesz nie tylko dobrych stopni i wykształcenia, ale i znalezienia w życiu swojej pasji. Dzięki temu łączy Cię z dziećmi prawdziwa więź. Twoje pociechy będą umiały brać z życia garściami!

Koziorożec

Na każdym kroku okazujesz dziecku, jak bardzo je kochasz. Lubisz bliskość, więc przytulanie i ciepłe słowa są u Ciebie na porządku dziennym. Ono to widzi i przywiązuje się do Ciebie, oby nie za bardzo. Potrafisz dać dzieciom życiowe lekcje, z których korzystają w praktyce i dajesz im do zrozumienia, że mogą z Tobą porozmawiać o wszystkim. Starasz się przekazywać im własne wartości: realizację zamierzonych celów, spokój i troskę o bliskich.

Wodnik

Wielozadaniowy Wodnik potrafi być mamą na trzy etaty: pracownikiem miesiąca, kochaną żoną i troskliwą matką. Macierzyństwu poświęcasz się bez reszty. Stanowisz wzór do naśladowania, jak prawdziwa bohaterka. Ale to nie znaczy, że nie znajdujesz też czasu dla siebie. Każdy to podziwia.

Ryby

Na początku możesz czuć się trochę zagubiona, ale wokół znajdą się bliscy, którzy sprawią, że poczujesz się bezpiecznie i na swoim miejscu. Gdy już wejdziesz w rolę matki, zrozumiesz, że to coś, na co czekałaś całe życie. Dzięki swojej ogromnej wrażliwości możesz pokazywać dzieciom wszelkie cuda świata swoimi oczami. Nauczysz je szacunku do ludzi i przyrody. W wychowaniu nie jesteś surowa i akceptujesz je takimi, jakie są. Jako, że kochasz zabawę i chciałabyś być dzieckiem bez końca, czas spędzony z pociechami to dla Ciebie strzał w dziesiątkę. 

Zobacz również: Sposoby na stres według znaku zodiaku. Jaka metoda pasuje do Ciebie?

Źródło: kobieta.onet.pl

Polecane wideo

Te gwiazdy urodzą w czasie pandemii. Jesteśmy świadkami prawdziwego baby boom w show-biznesie!
Te gwiazdy urodzą w czasie pandemii. Jesteśmy świadkami prawdziwego baby boom w show-biznesie! - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie