Sposoby na stres według znaku zodiaku. Jaka metoda pasuje do Ciebie?

Każdy z nich ma własną strategię.
Sposoby na stres według znaku zodiaku. Jaka metoda pasuje do Ciebie?
fot. iStock (microgen)
05.05.2020
Zuzanna Niedzielska

Nastały trudne czasy, w których praca zawodowa i nastawienie na ciągłe osiąganie sukcesów, wywołują w nas wiele stresu. Obserwując piękne obrazki w social mediach stale się porównujemy i cierpimy z powodu perfekcjonizmu. Niepokój wewnętrzny wzrósł w nas zwłaszcza teraz, kiedy przebywamy na kwarantannie i zastanawiamy się, co będzie jutro. Wszystkie znaki zodiaku mają swój odmienny temperament i wrażliwość, a przy tym odporność na stres. Przedstawiciel każdego z nich ma jednak swoje sposoby, aby radzić sobie z negatywnymi emocjami. Które są dla Ciebie najlepsze?

Zobacz również: Znaki zodiaku, które najczęściej cierpią z powodu samotności, chociaż nigdy się do tego nie przyznają

Baran

Barany są aktywne i temperamentne. Adrenalina ciągle krąży w ich żyłach. Funkcjonują na wysokich obrotach, nieustannie walcząc z całym światem. Ciężko im wyluzować, dlatego dobra rada dla nich to: cisza i spokój. Spędź popołudnie na łonie natury z herbatą, książką i oddychaj pełną piersią.

Byk

Ten znak zodiaku bardzo poważnie podchodzi do swoich obowiązków. Źle toleruje krytykę, więc stara się być perfekcjonistą w każdym calu. Szczególne napięcie przeżywa podczas presji ze strony otoczenia i ataków pod swoim adresem. Na odreagowanie najlepsza będzie dla niego medytacja i podróż w głąb siebie. Wycisz się i odkryj, że wcale nie musisz być idealna, aby być wartościowa.

Bliźnięta

Bliźnięta lubią, gdy dużo się dzieje i mogą rozmawiać o swoich przemyśleniach z ludźmi. Niektóre z nich jednak preferują całkowite odludzie - chętnie wyruszą w podróż w nieznane i będą kontemplować dzieła natury. Którymkolwiek typem jesteś, zabija Cię rutyna. Wtedy właśnie poziom stresu sięga zenitu. Aby temu zaradzić, rozładuj napięcie ćwiczeniami wytrzymałościowymi, ścianką wspinaczkową lub jazdą rowerem przez leśne ścieżki.

Rak

Rak najbardziej ceni swoją osobistą przestrzeń. W obrębie własnych granic czuje się najbardziej komfortowo. W życiu najważniejsze jest dla niego poczucie bezpieczeństwa, zarówno w obszarze uczuciowym (związek) jak i zawodowym (praca - ona nie może wisieć na włosku!). Gdy w tych sferach nie wie, na czym stoi, zaczyna mocno panikować. Najlepszy sposób, aby sobie z tym poradzić, to praktyka medytacji lub joga. Koniecznie na świeżym powietrzu!

Lew

Lew, jak przystało na króla zwierząt, kocha rządzić. Chce mieć kontrolę nad całym światem i dominować nad partnerem, pracownikami oraz ludźmi dookoła. Gdy poczują, że nie mają na coś wpływu, zaczynają się stresować. Aby rozładować skumulowany niepokój, warto wziąć dziesięć głębokich wdechów i wizualizować sobie białą kulę światła. Ważnym dodatkiem będą pozytywne afirmacje, z zaznaczeniem, że nie można wiecznie kontrolować wszystkiego.

Zobacz również: 3 znaki zodiaku, którym ślub nie jest pisany. Męczą się w małżeństwie

Panna

Te znaki zodiaku to sumienne i skrupulatne osoby. Panny tracą nad sobą panowanie, gdy okazuje się, że jakaś forma wyłamuje się ze znanego im schematu. Czują niepokój, kiedy nie da się rozwiązać problemu zwykłą logiką lub pracą. Najlepiej, jeśli zrobią sobie przerwę od tego zagadnienia i przewietrzą umysł. Warto poświęcić te chwilę na wciągającą lekturę lub naukę języka obcego, aby wrócić i spojrzeć na sprawę z dystansu.

Waga

Waga jest spokojna i opanowana, ale tylko, gdy wszystko idzie zgodnie z jej planem. Gdy coś zaburzy tę równowagę lub, co gorsza, na horyzoncie pojawiają się konflikty z najbliższymi, cała drży. Ten znak zodiaku sprawdzi się w pracy artystycznej, a zwłaszcza garncarstwie i tworzeniu biżuterii. Wyjdź do ludzi i stwórz coś pięknego, a od razu poczujesz się lepiej.

Skorpion

Skorpiony ukrywają stres pod maską wyluzowania. Męczą się z własnymi problemami, rzadko o nich wspominając. Skumulowane emocje warto rozładować intensywnym sportem jak sztuki walki. Albo po prostu mówiąc zaufanej osobie, co leży im na sercu.

Zobacz również: Znaki zodiaku, którym trudno zachować powagę. Wszystko obracają w żart

Strzelec

Żywiołowe, impulsywne i niecierpliwe strzelce, zaczynają projekty, a potem ich nie kończą. Często ryzykują na polu miłosnym i zawodowym, co kosztuje je wiele stresu. Gdy nie widzą błyskawicznych efektów swoich działań, popadają we frustrację i gniew. Jak temu zaradzić? Spotkaj się z przyjaciółkami lub wybierz w spontaniczną podróż.

Koziorożec

Koziorożce budują wokół siebie mur profesjonalizmu - są uporządkowane, spokojne i wrażliwe... We wszystkim muszą być doskonałe, a jeśli to im się nie udaje, tracą wewnętrzną równowagę i pewność siebie. Aby zwalczyć stres, po prostu wyluzuj i przestań się przepracowywać. Weź kojącą kąpiel w wannie lub wybierz się na ulubiony masaż, a wszystko wkrótce wróci do normy.

Wodnik

To najbardziej niezależny znak ze wszystkich. Źle znosi wszelkie formy zniewolenia, zaczynając od ram czasowych pracy, po nieudany związek. To znacząco podnosi u niego poziom stresu. Aby temu zaradzić, znajdź chwilę dla siebie, daleko od ludzi i ochłoń. Możesz równie dobrze powiedzieć partnerowi, że potrzebujesz odpocząć, wsiądź za kierownicę i pojedź gdzieś daleko zupełnie sama.

Ryby

Te delikatne stworzenia nie przepadają za rywalizacją ani niemiłą konfrontacją z innymi. Jeśli masz za sobą nieprzyjemną kłótnię z szefem lub występ publiczny, zwróć się do bliskiej osoby. Zamiast ukrywać się pod kocem i udawać, że świat wokół nie istnieje, chwyć za telefon i spotkaj się z przyjacielem w przytulnej kawiarni.

Źródło: Onet Magia

Polecane wideo

11 dziewczyn, dla których brwi stały się znakiem rozpoznawczym
11 dziewczyn, dla których brwi stały się znakiem rozpoznawczym - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie