Znaki zodiaku, które tworzą toksyczne przyjaźnie

W relacjach międzyludzkich myślą głównie o sobie.
Znaki zodiaku, które tworzą toksyczne przyjaźnie
Fot. iStock
14.04.2020

Nie ze wszystkimi jesteśmy w stanie się dogadać, a jednak dziwnym trafem nie umiemy się również od nich uwolnić. Tkwimy w toksycznych relacjach, a te mogą dotyczyć zarówno związku, jak i rodziny czy przyjaciół. Męczymy się w swoim towarzystwie, ale nie potrafimy go sobie odmówić.

Zobacz również: Powstał ranking znaków zodiaku. Ostatnie miejsce ma powody do zmartwień

To nie zawsze kwestia złośliwości czy złych zamiarów. Niektórzy ludzie po prostu rodzą się z wyjątkowo trudnym charakterem i trudno cokolwiek na to poradzić - przekonuje „Your Tango”. Według portalu największą skłonność do takich zachowań przejawiają przedstawiciele tych 5 konkretnych znaków zodiaku.

Kolegowanie się z nimi może przypominać drogę przez mękę.

Najbardziej toksyczne znaki zodiaku

znak zodiaku wodnik

Wodnik

Ma poważny problem z okazywaniem emocji. Na wszystkich patrzy z góry i emanuje wewnętrznym chłodem. Nie jest w stanie się otworzyć, co na dłuższą metę staje się bardzo irytujące. Mało komu ufa i sam też nie jest dla nikogo powiernikiem. W jego słowniku nie występuje takie słowo jak kompromis.

znak zodiaku baran

Baran

Jego znak rozpoznawczy to ciągłe wahania nastroju. W jednej sekundzie przemienia się z najszczęśliwszego człowieka na świecie w osobę z ciężką depresją. Czepia się najdrobniejszych szczegółów, a wypowiadane przez niego opinie są zawsze bezwzględne. Rzadko dostosowuje się do innych.

Zobacz również: Trzy najbardziej zarozumiałe znaki zodiaku. Irytują wszystkich wokół

znak zodiaku bliźnięta

Bliźnięta

Typowy przedstawiciel tego znaku zodiaku to połączenie dwóch skrajnie różnych osobowości. Nigdy nie wiadomo, która akurat dojdzie do głosu. Szybko się irytuje, nie mówi o swoich uczuciach i jest wściekły, gdy inni nie potrafią czytać mu w myślach. Uwielbia towarzystwo ludzi, ale tylko na chwilę i własnych zasadach.

znak zodiaku rak

Rak

Co w sercu, to na języku. Wyjątkowo emocjonalna postać, która ma skłonność do użalania się nad sobą i krytykowania innych. Nie potrafi wczuć się w sytuację drugiego człowieka i wszystkich mierzy swoją miarą. Potrafi też nieźle manipulować, bo dopiero wtedy czuje, że ma kontrolę nad sytuacją.

znak zodiaku skorpion

Skorpion

Wrodzony brak pewności siebie sprawia, że osoba urodzona pod tym znakiem ma w sobie mnóstwo frustracji i zazdrości. Nie lubi, gdy innym lepiej się powodzi. Oskarża cały świat o własne niepowodzenia. Oczekuje, że wszyscy będą go wyręczać - z tym jednak różnie bywa i wtedy traci panowanie nad sobą.

Masz podobne spostrzeżenia?

Zobacz również: W tym wieku spotkasz miłość swojego życia. Poznaj wyjątkowo dokładną przepowiednię

Polecane wideo

Wielki HOROSKOP NA KWIECIEŃ dla 12 znaków zodiaku
Wielki HOROSKOP NA KWIECIEŃ dla 12 znaków zodiaku - zdjęcie 1
Komentarze (10)
Ocena: 4.6 / 5
gość (Ocena: 5) 14.04.2020 20:11
Ja jestem skorpionem i faktycznie ciężko się ze mna zaprzyjaźnić. Jestem bardzo szczerym człowiekm, jedni mówia ze czasem az za bardzo. Ja po prostu nie manipuluje i nie oszukuję. NIe udaję też czegoś czego nie ma To ludzi wkur.wia. No i mam też bardzo wysokie oczekiwania co do ludzi ( tak, do siebie samej też, dlatego wiecznie jestem niezadowoona) i bardzo wybiórczo dobieram znajomych
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 14.04.2020 17:36
Skorpion i brak pewności siebie... Jak dla mnie ciężko o przyjaźń z lwem, bo to egoiści, którym zależy na poklasku
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.04.2020 16:49
Wodniki to nieźli manipulanci, a podwójne standardy są ich ulubionym zagraniem. Nienawidzą ograniczania, ale kochają ograniczać innych.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.04.2020 16:13
Panna najbardziej toksyczna
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.04.2020 10:18
Wodnik zgadza się!
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie