Znaki zodiaku, które najczęściej cierpią z powodu samotności, chociaż nigdy się do tego nie przyznają

Warto wziąć to pod uwagę i wyciągnąć do nich rękę.
Znaki zodiaku, które najczęściej cierpią z powodu samotności, chociaż nigdy się do tego nie przyznają
Fot. Unsplash
13.04.2020

Zdaniem psychologów samotność to jedna z najgorszych rzeczy, jaka może spotkać każdego człowieka. Powstało nawet badanie sugerujące, że notoryczna samotność jest bardziej szkodliwa dla zdrowia niż palenie paczki papierosów dziennie. Brak kontaktu z drugim człowiekiem może być przyczyną ciężkich stanów depresyjnych i braku chęci do życia.

Zobacz również: Znaki zodiaku, dla których izolacja to największa tortura. Męczą się w domu

Są jednak ludzie, którzy cenią sobie samotność, ponieważ uwielbiają spędzać czas w pojedynkę. Jednak z czasem nawet oni potrzebują kontaktu z drugim człowiekiem. Najlepiej obrazuje to przykład poniższych znaków zodiaku. Chociaż mogłoby się wydawać, że są wyjątkowo odporne na samotność, ponieważ z natury są outsiderami, w głębi duszy bardzo cierpią z jej powodu.

Jakie znaki zodiaku najgorzej znoszą samotność?

Ryby

Z reguły osoby spod znaku Ryb są przyzwyczajone do samotności i spędzania czasu w pojedynkę. To dlatego, że uwielbiają przebywać w swoim wewnętrznym świecie i snuć fantazje na przeróżne tematy. Jednak nawet osobniki obdarzone największą wyobraźnią prędzej czy później pragną kontaktu z drugą osobą. Niestety przeważnie utrudnia im to skryta natura – Ryby to urodzeni introwertycy. Nawet jeśli marzą o romantycznym związku, rzadko kiedy są w stanie wykonać pierwszy krok, a nawet w subtelny sposób dać drugiej osobie do zrozumienia, że są nią zainteresowane.

Jakie znaki zodiaku najgorzej znoszą samotność?

Fot. Unsplash.com

Panna

Mogłoby się wydawać, że osoby spod znaku Panny zawsze stawiają na pierwszym miejscu karierę zawodową i w związku z tym relacje z innymi ludźmi nie są dla nich tak istotne. To nie do końca prawda. Owszem, Panny są wyjątkowo skupione na pracy, ale kiedy już opanują sytuację w życiu zawodowym, zaczynają odczuwać tęsknotę za wyjątkową osobą, z którą będą mogły dzielić się swoimi sukcesami. W dodatku Panny uwielbiają pomagać innym i się o nich troszczyć - jeśli nie mogą się nikim zaopiekować, czują życiową pustkę.

Skorpion

Skorpion jest z natury samotnikiem, który bardzo lubi spędzać czas tylko w swoim towarzystwie - dopóki mu się to nie znudzi. Osoby spod tego znaku zodiaku wcale nie kryją się ze swoją potrzebą spędzania czasu w pojedynkę, więc ich bliscy to szanują. Jednak z czasem Skorpion czuje, że wycofał się aż za bardzo. Niestety w związku ze swoją zamkniętą naturą nie bardzo wie, jak poprosić o uwagę i towarzystwo. Co gorsza, im bardziej samotny i smutny Skorpion się staje, tym bardziej się izoluje.

Zobacz również: Samotność zaczyna rządzić Twoim życiem? Te sposoby sprawią, że pozbędziesz się jej raz na zawsze

Polecane wideo

Jest na 12 aplikacjach randkowych i była już na 400 randkach. Mimo to wciąż jest sama
Jest na 12 aplikacjach randkowych i była już na 400 randkach. Mimo to wciąż jest sama - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie