Jaki jest Twój zwierzęcy patron? Dowiedz się, jak wiele mówi o Tobie

Jakieś zwierzę szczególnie przykuwa Twoją uwagę? Sprawdź, jaka ważna informacja się za tym kryje.
Jaki jest Twój zwierzęcy patron? Dowiedz się, jak wiele mówi o Tobie
Fot. Unsplash
12.04.2020

Życie człowieka od zawsze było splecione z obecnością zwierząt. Dumne, dzikie i majestatyczne budziły podziw i respekt, a mniejsze i urocze uczyły miłości i delikatności. Z czasem zwierzaki pojawiły się w naszych domach i ogrodach zoologicznych, a telewizja i Internet przybliżyły każdemu nawet najbardziej odległe gatunki. Nie wszyscy są świadomi, jak ogromna mądrość płynie do nas ze świata natury. Idąc przez życie zmagamy się z wieloma trudnościami, które pomagają nam znieść pojawiający się na naszej drodze duchowi pomocnicy. Przynoszą ważne przesłania i pomoc w snach, albo będąc po prostu blisko nas. Warto być tego świadomym i inaczej spojrzeć na te magiczne stworzenia. Być może po tej lekturze nauczysz się częściej je rozpoznawać.

Zobacz także: Ciągle widzisz te same liczby? To nie przypadek. Wszechświat próbuje powiedzieć Ci coś ważnego

Jak rozpoznać swój zwierzęcy totem?

Aby odnaleźć swoje zwierzę mocy, warto zadać sobie kilka istotnych pytań.

 • Jakie zwierzę od zawsze Cię fascynowało?
 • Którego zwierzaka najbardziej kochałeś w dzieciństwie?
 • Czy jakieś stworzenie często odwiedza Cię w snach?
 • Czy szczególnie lubisz motyw z jakimś zwierzęciem i masz wiele takich przedmiotów wokół siebie?
 • Widok jakiego stworzenia Cię rozczula?
 • Czy zostałeś w życiu ugryziony bądź ukąszony?
 • Jakie zwierzę często pojawia się na Twojej drodze?
 • Masz domowego pupila?
 • Które zwierzę budzi Twój największy strach?

Są to pomocnicze pytania, które pomagają ustalić, jakie zwierzę jest blisko Ciebie. Być może wcześniej nie zdawałeś sobie nawet z tego sprawy. To nie muszą być egzotyczne okazy, nawet podwórkowe i hodowlane stworzenia, spotykane każdego dnia, niosą nam ważną wiadomość. Jeśli intuicyjnie jakiś zwierzak nas przyciąga i chcemy mieć go obok siebie to znaczy, że nasze energie ze sobą rezonują oraz potrzebujemy jego wsparcia. Ważne, aby czuć w stosunku do naszego totemu szacunek i pewną więź. Jest to pozytywne zjawisko, które w czasie może ulec zmianie. W końcu cały czas się zmieniamy, a wraz z nami nasze potrzeby. 

Zwierzęta mocy: 4 najważniejsze funkcje

Zwierzęta są na planecie po to, aby służyć człowiekowi - nie myląc tego z ich wykorzystywaniem. Przekazują nam swoją duchową mądrość i moc. Gdy nauczymy się już je zauważać i rozpoznawać, będą mogły rozpocząć swoją misję, czyli spełniać 4 podstawowe role.

 • Totem naszego życia

Nasze główne zwierzę mocy staje się symbolem naszego życia. Wskazówką, w którą stronę powinniśmy iść. Określa naszą tożsamość i osobowość. Może być z nami od urodzenia, aż do końca.

 • Zwierzęta podróży

Pomocnicze zwierzęta mocy zjawiają się, aby pomóc nam na dodatkowych ścieżkach, które obieramy. 

 • Zwierzęta ostrzegawcze

Niektóre stworzenia pojawiają się w naszym życiu na krótko, aby zostawić nam jakąś wiadomość, znak i ostrzec przed zbliżającą się katastrofą. Przybierają formę symbolu proroczego.

 • Zwierzęta cienia

To jedyna funkcja zwierząt, które w jakiś sposób nas odpychają, boimy się ich i uciekamy przed nimi. Mogły to być przypadku ukąszenia albo ugryzienia, które kojarzy nam się z traumą. Zachęcają do zaakceptowania swoich obaw, samego siebie, dostrzeżenia swojego cienia. Chcą podzielić się z nami swoją siłą, "naznaczyć" nas, abyśmy mogli z niej korzystać.

Zobacz także: Co mówi o Tobie dzień tygodnia, w którym przyszłaś na świat?

5 różnych żywiołów - sprawdź, co mówią o Tobie

Zwierzęta mocy dzieli się ze względu na żywioły. Każda grupa reprezentuje sobą inne wartości i symbolizuje oraz wspiera odmienne obszary w naszym życiu. Do której zalicza się Twoje zwierzę?

 • Żywioł światła

Do tej kategorii zaliczają się zjawiskowe stworzenia mityczne (pegaz, jednorożec, smok), albinosy i zwierzęta o białym ubarwieniu oraz istoty same wytwarzające światło (świetlik). Charakteryzuje je lekkość, subtelność, ale i wielka moc. Ci przewodnicy pomagają połączyć się z naszym źródłem, duszą, odnaleźć w sobie delikatność i zwiastują nowy początek.

 • Żywioł powietrza

W tej grupie znajdują się wszelkie ptaki, które pomagają spojrzeć na problem z dystansu, a także stworzenia chętnie wspinające się na drzewa (małpa, koala, wiewiórka, leniwiec), które pomagają realizować marzenia i ułatwiają łączenie faktów. Zaliczają się do niej również wysokie i smukłe ze swojej budowy zwierzęta (żyrafa, koń, lama), które wskazują na komunikację oraz wyrażanie siebie oraz te, które potrafią się zwinnie poruszać i zmieniać kierunek (zając, gepard, kot). 

 • Żywioł ognia

Ogień jest żywiołem męskim i ekspansywnym. Dlatego znalazły się w nim wszelkie drapieżniki, dzikie koty, zwierzęta jadowite i o rudym umaszczeniu. Symbolem ognia jest salamandra, feniks, baran i lew. Zwierzęta pomagają zostawić za sobą to, co już nam nie służy, oczyścić się i na nowo rozpalić w sobie namiętność.

 • Żywioł wody

Woda to z kolei żywioł kobiecy, zmienny, lunarny. Symbolizuje nasze wszystkie uczucia, intuicję, podświadomość. Znalazły się w nim ryby, walenie, zwierzęta morskie i zamieszkujące oceany, a także znajdujące się w pobliżu jezior, moczarów, oraz stworzenia z krainy śniegu (niedźwiedź polarny, pingwin, renifer), które symbolizują zamrożone emocje, które należy uwolnić. Pływające istoty przeprowadzają nas przez życie, pomagając zrozumieć, kim naprawdę jesteśmy. Pozwalają bliżej przyjrzeć się uczuciom, których doświadczamy i oczyścić je.

 • Żywioł ziemi

Zwierzęta mocy, które są przewodnikami po żywiole ziemi to wszystkie stworzenia lądowe, zwłaszcza brązowe, kopytne i te o silnej budowie ciała, które symbolizują ugruntowanie i stabilizację, ale również stworzenia zamieszkujące wnętrze ziemi. Pomagają dotrzeć człowiekowi do mądrości przodków i połączyć się z tu i teraz.

Zobacz także: Internauci bezskutecznie szukają pszczoły na tym wiosennym obrazku. Potrafisz ją odnaleźć?

Źródło: bafka.ovh

Polecane wideo

Wielki HOROSKOP NA KWIECIEŃ dla 12 znaków zodiaku
Wielki HOROSKOP NA KWIECIEŃ dla 12 znaków zodiaku - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 16.04.2020 14:43
Ja uwielbiam wilki, mam dużo rzeczy z wizerunkiem wilka a mój pies to siberian husky czyli w połowie wilk :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.04.2020 12:25
mnie od zawsze fascynowały konie i dzikie zwierzęta, coś w tym jest
odpowiedz
Nina (Ocena: 5) 12.04.2020 09:34
O czym to jest?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.04.2020 09:14
Nic ten artykuł nie wniosl
odpowiedz

Polecane dla Ciebie