Trzy znaki zodiaku, które nie potrafią mówić o swoich potrzebach w związku

Ich partnerzy muszą się wszystkiego domyślać.
Trzy znaki zodiaku, które nie potrafią mówić o swoich potrzebach w związku
Fot. Unsplash
31.03.2020

Mówi się, że podstawą udanego i szczęśliwego związku jest przede wszystkim komunikacja. Szczere rozmowy i otwarte mówienie o swoich emocjach, uczuciach i potrzebach to zdecydowanie jeden z najważniejszych fundamentów zdrowej relacji między dwojgiem ludzi, którzy darzą się miłością. 

Zobacz również: Wyjątkowo emocjonalne znaki zodiaku. Zawsze mówią otwarcie o swoich uczuciach

Mogłoby się wydawać, że to coś zupełnie oczywistego, jednak w rzeczywistości bywa nieco inaczej. Podczas gdy niektóre osoby nie mają żadnych problemów z komunikowaniem swoich emocji i potrzeb w związku, inne nie są w stanie ich wyrazić - z różnych powodów. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku osób urodzonych pod trzema konkretnymi znakami zodiaku. Kto ma największe problemy z komunikacją? 

Znaki zodiaku a komunikacja w związku

Rak 

Osoby spod znaku Raka są niezwykle emocjonalne. Mogłoby się więc wydawać, że nie będą miały żadnych problemów z tym, aby otwarcie mówić o swoich potrzebach w związku i komunikować się z partnerem, ale w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. To dlatego, że Raki boją się emocjonalnego zranienia. Dzieje się tak m.in. z tego powodu, że Raki pozostają pod silnym wpływem Księżyca, o którym mówi się, że oddziałuje na nasze emocje. Poza tym jest bardzo prawdopodobne, że osoba spod tego znaku kiedyś pozwoliła sobie na chwilę szczerości w kwestii swoich emocji, ale usłyszała tylko, że przesadza i histeryzuje. To wystarczyło, żeby wyciągnęła z tego zdarzenia lekcję na przyszłość i postanowiła nie otwierać się bez wyraźnego powodu. 

Znaki zodiaku a komunikacja w związku

Fot. iStock

Panna 

Jako znak pozostający pod wpływem Merkurego, czyli planety utożsamianej z komunikacją, Panna nie ma absolutnie żadnych problemów z tym, aby głośno mówić o tym, co myśli. Jednak jeśli chodzi o wyrażanie emocji jest już zupełnie inaczej. Osoby spod tego znaku praktycznie nigdy nie zdradzają się z tym, co leży im na sercu i czego same potrzebują, mimo że są pierwsze do tego, aby spełnić potrzeby i zachcianki innych osób, zwłaszcza tych, na którym bardzo im zależy. Niestety trzymanie języka za zębami w kwestii własnych potrzeb często kończy się tak, że Panna prędzej czy później po prostu wybucha. 

Skorpion 

Skorpion uchodzi za jeden z najbardziej tajemniczych zodiaków - zdecydowanie nie zyskał sobie tej reputacji poprzez opowiadanie o swoich emocjach na prawo i lewo. Ale nie daj się zwieść - ten znak ma bardzo głębokie potrzeby emocjonalne. Po prostu trudno mu je wyrazić. Zamiast tego woli komunikować je w inny, bardziej subtelny sposób, jednak gdy partner nie jest w stanie tego dostrzec, Skorpion staje się sfrustrowany i reaguje złością. To jednak silniejsze niż on. Osoby spod tego znaku zodiaku za nic w świecie nie chcą pozwolić sobie na chwilę słabości i ukazywanie swoich prawdziwych uczuć i potrzeb. 

Zobacz również: Nie usłyszysz od nich: „Kocham cię”, ale te znaki zodiaku skrycie kochają bardzo mocno

Polecane wideo

Te znaki zodiaku grają trudne do zdobycia. Trzeba się za nimi sporo uganiać
Te znaki zodiaku grają trudne do zdobycia. Trzeba się za nimi sporo uganiać - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 31.03.2020 13:33
Jestem z pod znaku raka i raz że nie mówię o swoich emocjach bo to cud że jakiś facet mnie chciał. Nie mam więc co wymagać żeby jeszcze słuchał moich wywodów. Drugie jak już zaczynam narzekać to on mówi przestań. To przestaje mówić co czuje. I tak już przez 11 lat.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 31.03.2020 08:52
Gdzie strzelec ?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 31.03.2020 08:44
Gdzie koziorożec?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie