Znaki zodiaku, z którymi warto się trzymać. Są wyjątkowo dojrzałe emocjonalnie

Potrafią zachować się w każdej sytuacji i nigdy nie zawodzą.
Znaki zodiaku, z którymi warto się trzymać. Są wyjątkowo dojrzałe emocjonalnie
Fot. Unsplash
04.03.2020

Często słyszymy na temat dojrzałości emocjonalnej, ale nie wszyscy potrafimy wytłumaczyć ten termin. Zacznijmy więc od teorii. „Osoba dojrzała emocjonalnie świadomie uczestniczy w otaczającej ją rzeczywistości, stosując rozsądek przy podejmowaniu decyzji i w relacjach interpersonalnych, a nie, jak dotychczas, kierując się tylko reakcjami emocjonalnymi” - czytamy na Wikipedii.

Zobacz również: Znaki zodiaku, które nie powinny brać ślubu. Małżeństwo zmienia je nie do poznania

Mówiąc w skrócie: wiemy jak zachować się w każdej sytuacji i potrafimy powstrzymać niekontrolowane reakcje. Sami przyznacie, że nie jest to powszechna umiejętność, bo niektórzy wciąż tracą nad sobą panowanie.

Z tymi znakami zodiaku jest na szczęście inaczej - przekonuje elitedaily.com. Według portalu osoby urodzone w tych miesiącach charakteryzuje wyjątkowa dojrzałość. Z tego powodu są idealnymi kandydatami na partnera lub przyjaciela.

Panna

Ten znak zodiaku charakteryzuje równowaga, niezawodność i umiejętność odnalezienia się w każdej sytuacji. Zdecydowanie można mu zaufać, bo do każdego problemu podchodzi z dużą powagą i nigdy nie zdradza tajemnic. W relacjach z innymi ludźmi woli polegać na szczerej rozmowie, niż plotkach.

Zobacz również: Znaki zodiaku, które rządzą w związku

Rak

Osoby urodzone na przełomie czerwca i lipca są wyjątkowo emocjonalne, ale to nie jest zarzut. Potrafią nad sobą panować, a rozmowa z nimi to prawdziwa przyjemność. Nawet jeśli życie ich nie rozpieszczało - starają się nie rozpamiętywać. Idą przed siebie z otwartym sercem i umysłem. Nie znoszą gierek.

Koziorożec

Niektórzy twierdzą, że ma problem z okazywanie emocji, ale przecież liczą się czyny, a nie słowa. Koziorożec zawsze panuje nad sytuacją i jest przygotowany nawet na najmniej sprzyjający scenariusz. Innych ludzi traktuje z szacunkiem. Nikogo nie ignoruje i zawsze próbuje dostrzec w drugim człowieku jego zalety, zamiast skupiać się na wadach.

Waga

Harmonia to słowo, które najlepiej opisuje osoby spod tego znaku. Potrafią tak zaplanować swoje życie, aby mieć czas na obowiązki i przyjemności. Angażują się w pracę, ale mają też wielu przyjaciół i potrafią zbudować szczęśliwy związek. Dobrze wiedzą, co jest dobre, a co złe. Nie relatywizują rzeczywistości w zależności od potrzeb.

Zobacz również: 3 znaki zodiaku, które mają największy problem z prawdomównością

Polecane wideo

Horoskop na 2020 rok dla wszystkich znaków zodiaku
Horoskop na 2020 rok dla wszystkich znaków zodiaku - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 05.03.2020 19:34
Panna?! Najbardziej fałszywy znak zodiaku
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie