Jest ich 12, a każdy reprezentuje coś innego. Czym są domy astrologiczne i jaki mają na Ciebie wpływ?

To niesamowite, jak bardzo decydują o naszym życiu.
Jest ich 12, a każdy reprezentuje coś innego. Czym są domy astrologiczne i jaki mają na Ciebie wpływ?
Fot. iStock
10.01.2020

Jeśli astrologia to dla ciebie bliski temat oraz regularnie czytasz horoskopy, na pewno niejednokrotnie spotkałaś się z pojęciem domu astrologicznego. Być może zdarzyło ci się przeczytać coś w stylu: “Jowisz będzie wędrować przez twój szósty dom” i zastanawiałaś się, co to właściwie oznacza i jak to interpretować? 

Zobacz również: Horoskop chiński na 2020 rok. Co czeka Cię w roku Szczura?

Astrologia wyróżnia 12 domów, czyli obszarów - podobnie jak 12 znaków zodiaku. Każdy z domów reprezentuje inną sferę życia i jest ściśle powiązany z danym znakiem. Począwszy od Barana, a skończywszy na Rybach, każdy dom astrologiczny charakteryzuje się swoim unikalnym wpływem. Który dom jest przypisany do twojego znaku zodiaku? 

Dom I: życie, “ja” 

Pierwszy astrologiczny dom ma związek z twoim wyglądem fizycznym, wizerunkiem, jaki tworzysz oraz pierwszym wrażeniem, jakie wywierasz na innych. Ten dom definiuje sposób, w jaki działają twoje mechanizmy obronne oraz jak nawiązujesz znajomości w nowym środowisku. 

Dom I jest powiązany ze znakiem Barana, który jest bardzo skupiony na własnym ego. 

Dom II: wartości, strefa materialna 

Drugi dom astrologiczny to dom pieniędzy oraz przedmiotów materialnych. Dotyczy wszystkiego, co ma związek z finansami, rzeczami osobistymi a także wagi, jaką przywiązujemy do dóbr materialnych. Ten dom definiuje m.in. twoje relacje z pieniędzmi oraz podejście do ich wydawania czy też oszczędzania. 

Dom II jest powiązany ze znakiem Byka, dla którego bardzo ważne jest otaczanie się luksusowymi przedmiotami. 

Fot. iStock

Dom III: komunikacja z innymi 

Trzeci dom astrologiczny ma związek z procesami myślowymi, stylem komunikowania się, a także z funkcjonowaniem poznawczym. Określa też twoją energię podczas interakcji z innymi ludźmi. Ten dom ma też wpływ na to, jak używasz swojego głosu poprzez sztukę pisania, sztukę oratorską czy sztukę w ogóle. 

Dom III jest powiązany ze znakiem Bliźniąt, który ma opinię myśliciela i intelektualisty. 

Dom IV: pochodzenie i dom 

Czwarty dom astrologiczny jest ściśle powiązany z twoim pochodzeniem oraz domem - zarówno tym, w którym się wychowałaś, jak i twoim domem wewnętrznym. Określa wszystko, co ma związek z twoimi korzeniami, poczuciem bezpieczeństwa oraz fundamentami emocjonalnymi. Jest istotny także dla poczucia więzi z przodkami.  

Dom IV jest powiązany ze znakiem Raka, który charakteryzuje się wielką empatią i uczuciowością. 

Dom V: wewnętrzne dziecko 

Piąty dom astrologiczny symbolizuje wszystko to, co związane z zabawą, radością, kreatywnością, przyjemnością, a także romansami. Ma także wielki wpływ na twoją spontaniczność. Tutaj należy szukać odpowiedzi na takie pytania jak: “Jakim byłaś dzieckiem?”, albo: “Co sprawia ci największą radość?”. 

Dom V jest powiązany ze znakiem Lwa, który cechuje silna wola i determinacja oraz radość z życia. 

Dom VI: zdrowie 

Szósty dom astrologiczny ma związek z codziennym życiem i jego obowiązkami. Określa, w jaki sposób radzisz sobie z rozwiazywaniem codziennych trudności i zadań oraz czy potrafisz odpowiednio zarządzać swoim czasem. Ma też duży wpływ na twoje zdrowie i kondycję. 

Dom VI jest powiązany ze znakiem analitycznej, praktycznej i pracowitej Panny 

Dom VII: związki 

Siódmy dom astrologiczny symbolizuje wszystko, co wiąże się z relacjami: małżeństwem, relacjami zawodowymi, bratnimi duszami oraz twoim podejściem do tych relacji. Określa on też sposób, w jaki radzisz sobie z wrogami i przeciwnikami, a także jak wypracowujesz kompromisy oraz ugody. 

Dom VII jest związany ze znakiem Wagi, która najbardziej ceni sobie życiową harmonię i równowagę. 

Fot. iStock

Dom VIII: śmierć i transformacja 

Osmy dom astrologiczny jest zwany domem śmierci, zarówno w sensie dosłownym, jak i przenośnym. Mianem małej śmierci w sensie przenośnym określany jest przykładowo orgazm, nie dziwi więc, że ten dom ma też wielki związek z seksualnością. Dotyczy wszystkiego, co obraca się wokół ponownych narodzin, kryzysu egzystencjalnego, przemiany, uzależnień, transformacji i regeneracji. 

Dom VIII jest powiązany ze znakiem Skorpiona, którego życiem i osobowością rządzą namiętne pasje i pragnienia. 

Dom IX: rozwój duchowy i podróże 

Dziewiąty dom astrologiczny symbolizuje wszystko, co ma związek z poszerzaniem horyzontów i nabieraniem nowych doświadczeń. Zaliczają się do tego rozwój duchowy, system wyznawanych wartości oraz osobiste filozofie. Ma też związek z podróżami, językami obcymi oraz innymi kulturami. 

Dom IX jest powiązany ze znakiem Strzelca, który ma opinię niespokojnego i wolnego ducha. 

Dom X: autorytet i reputacja 

Dziesiąty dom astrologiczny ma wielki wpływ na twoją karierę zawodową, pozycję w społeczeństwie i osiągnięcia w obszarach, w których masz szansę naprawdę zaistnieć i zyskać rozgłos. Ma też związek ze sławą, sukcesem materialnym oraz pragnieniem osiągnięcia czegoś wyjątkowego. Wpływa też na twój stosunek do władzy. 

Dom X jest powiązany ze znakiem Koziorożca, który cechuje się wielką ambicją i dążeniem do celu. 

Fot. iStock

Dom XI: przyjaźń i nadzieje 

Jedenasty dom astrologiczny odnosi się do życiowych celów oraz wszystkiego, co ma związek z twoimi marzeniami i nadziejami. Wpływa także na kontakty z innymi ludźmi, zwłaszcza z przyjaciółmi i znajomymi oraz pracę w grupie czy w większym zespole. 

Dom XI jest powiązany ze znakiem Wodnika, który uwielbia nawiązywać nowe znajomości. 

Dom XII: duchowość i mistycyzm 

Dwunasty dom astrologiczny ma związek ze sferą sekretów i tajemnic, wszystkim tym, co jest ukryte – a więc także z podświadomością, marzeniami sennymi oraz koszmarami. Odpowiada także za doświadczenia mistyczne, transcendentne i transowe. 

Dom XII jest powiązany ze znakiem Ryb, które cechuje wielka duchowość i przebywanie w swoim własnym świecie. 

Zobacz również: Horoskop miłosny 2020: kto będzie miał pecha w miłości?

Polecane wideo

Horoskop: Ta data w 2020 roku będzie dla Ciebie najszczęśliwsza
Horoskop: Ta data w 2020 roku będzie dla Ciebie najszczęśliwsza - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie