Najbliższa pełnia Księżyca będzie naprawdę niezwykła. Można się przestraszyć

Przygotuj się na upiorny widok.
Najbliższa pełnia Księżyca będzie naprawdę niezwykła. Można się przestraszyć
Fot. Unsplash
09.10.2019

Zaledwie miesiąc temu pisaliśmy dla Was o wyjątkowym zjawisku zwanym pełnią Księżyca Żniwiarzy. Taka pełnia zdarza się tylko raz na 20 lat! W dodatku w tym roku przypadła na najbardziej pechowy dzień w roku, czyli na piątek 13-go, który miał miejsce we wrześniu. Równo miesiąc później, bo już 13 października 2019 roku czeka nas kolejne niezwykłe zjawisko. 

Zobacz również: W piątek 13-go czeka nas wyjątkowo dziwna pełnia Księżyca. Czy jest się czego obawiać?

13 października będziemy mogli obserwować pełnię Księżyca Myśliwych. Co to takiego? Taka pełnia Księżyca ma miejsce w październiku lub w listopadzie i ma związek z dawnymi wierzeniami i tradycjami. Jedną z nich jest urządzanie jesiennych polowań w nocy podczas tego zjawiska astronomicznego. Dlaczego właśnie wtedy? Po pierwsze w ten sposób myśliwi przygotowywali zapasy na nadchodzącą zimę. A po drugie w związku ze skoszeniem pól uprawnych parę tygodni wcześniej, podczas pełni Księżyca Żniwiarzy, mieli doskonały widok na zwierzynę, która nie mogła skryć się wśród wysokich plonów.  

Fot. Unsplash.com

Co więc wydarzy się w noc pełni Księżyca Myśliwych? 13 października Księżyc wzejdzie na niebie tuż po zachodzie Słońca. Jego tarcza będzie się wydawać o wiele większa niż zazwyczaj i nabierze nieco upiornej, pomarańczowej lub czerwonej poświatyCo ciekawe, inna nazwa dla tego zjawiska to Krwawy Księżyc, co według wierzeń było związane z krwią zwierzyny upolowanej podczas łowów, albo ze zmieniającymi się kolorami liści na drzewach. 

Na szczęście mimo tych upiornych konotacji pełnia Księżyca Myśliwych nie sprowadzi na nas żadnego niebezpieczeństwa. Jedyne, do czego może się przyczynić, to wprowadzenie nieco złowieszczej, złowróżbnej atmosfery – w sam raz na zbliżające się wielkimi krokami Halloween. 

Będziecie obserwować pełnię Księżyca Myśliwych? 

Zobacz również: Pełnia Księżyca Myśliwych już dziś! To oznacza ważne zmiany dla wszystkich znaków zodiaku

Polecane wideo

Te znaki zodiaku są wręcz hipnotyzujące. Nikt nie jest w stanie się im oprzeć
Te znaki zodiaku są wręcz hipnotyzujące. Nikt nie jest w stanie się im oprzeć - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie