W piątek 13-go czeka nas wyjątkowo dziwna pełnia Księżyca. Czy jest się czego obawiać?

Na niebie pojawi się Księżyc Żniwiarzy. Co to oznacza?
W piątek 13-go czeka nas wyjątkowo dziwna pełnia Księżyca. Czy jest się czego obawiać?
Fot. Unsplash
10.09.2019

Zgodnie z wierzeniami i zabobonami piątek 13-go to najbardziej pechowy dzień w roku. To data, w której istnieje duże ryzyko, że spotka nas coś wyjątkowo złego. Jakby tego było mało, w tym roku w piątek 13-go, który wypada we wrześniu, dojdzie do jeszcze jednego, bardzo rzadkiego zjawiska. Ma ono miejsce raz na 20 lat, więc nie można go przegapić. Mowa o pełni Księżyca Żniwiarzy. 

Zobacz również: Księżyc właśnie jest w pustym biegu. Możesz to odczuć w bardzo nieprzyjemny sposób

Pełnia Księżyca, która wypada w piątek 13-go zdarza się zaledwie raz na dwie dekady. Poprzednie tego typu zjawisko miało miejsce 13 października 2000 roku, a następnego doświadczymy dopiero 13 sierpnia 2049 roku. Najbliższa pełnia Księżyca będzie wyjątkowa także z tego względu, że wypada we wrześniu - zjawisko to nosi nazwę pełni Księżyca Żniwiarzy. 

Fot. Unsplash.com

Podczas wrześniowej pełni Księżyc wschodzi równocześnie ze SłońcemTuż po tym, jak tarcza słoneczna zniknie za horyzontem, będziemy mogli zaobserwować początek księżycowej wędrówki na niebie, w związku z tym będzie wyjątkowo jasnoW dawnych czasach tak jasne nocne niebo umożliwiało zbieranie plonów przez całą dobę, stąd nazwa tego zjawiska. W związku z tym niekiedy wrześniową pełnię określa się pełnią Księżyca Zbiorów lub Księżycem Wina. To czas, kiedy szczególną moc mają rytuały ochronne. 

W tym roku pełnia Księżyca Żniwiarzy dodatkowo ma miejsce w znaku Panny. Co to oznaczaTo czas, kiedy warto nastawić się na porządki - w domu, w życiu, a także we własnych emocjach. Wyrzuć przedmioty zagracające twoją przestrzeń. To samo tyczy się relacji międzyludzkich. Jeśli jakieś układy od dawna cię nie satysfakcjonują, masz poczucie, że więcej dajesz od siebie niż dostajesz w zamian, nadeszła pora na zmianę. Określ swoje granice i odetnij się od każdego, kto ich nie respektuje. 

Zobacz również: Przewracasz oczami na widok horoskopów? W takim razie te ironiczne „sorrow-scopy” są dla Ciebie

Polecane wideo

Początek jesieni będzie pasmem sukcesów dla tych 4 znaków zodiaku
Początek jesieni będzie pasmem sukcesów dla tych 4 znaków zodiaku - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie